ЦСКА постигна исторически успех над шампиона Лудогорец и надделя с 4:1 в дербито на кръга. "Червените" записаха първи успех в първенството над разградчани на "Българска армия", а освен това за първи път вкараха повече от два гола в съперничеството помежду си. Това пък е най-голямата загуба на "орлите" в среща от първенството. За първи път в историята на участието си в елита разградчани допуснаха поражение с три гола разлика.

Точни за тима на Любо Пенев бяха Юрген Матей, Бисмарк Чарлс, Мено Кох и Жорди Кайседо. За осигурилите си вече 10-а титла разградчани гола отбеляза Сисиньо.

Първото полувреме започна с масиран натиск на домакините, които потърсиха незабавна развръзка и ранен гол в своя полза. И той падна още в четвъртата минута. "Червените" изпълниха ъглов удар, а Юрген Матей се разписа с глава от непосредствена близост.

Лудогорец опита да отговори с две акции по фланговете, но центриранията на Десподов и Сисиньо не доведоха до нещо по-сериозно за шампионите.
Амос Юга също се оказа в изгодна позиция за обстрелване на вратата в средата на полувремето, но стреля в обсега на Кахлина.

Вратарят на "зелените" показа добри умения и при изстрел на Кери от много малък ъгъл, малко преди почивката.

Преди паузата нова промяна в резултата нямаше и домакините се оттеглиха с гол аванс.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

На почивката бе извършена принудителна смяна в Лудогорец и Жосуе Са бе заменен от Петрос Сотириу. Гръцкият нападател обаче изкара само 7 минути на терена и също бе заменен принудително.

В 54-ата минута започнаха лудите 8 минути. Греъм Кери отигра с глава топката към точката на дузпата, а там Бисмарк Чарлс от движение я прати за втори път във вратата на Лудогорец и ЦСКА поведе с 2:0. В 60-ата минута Кирил Десподов изведе отлично между цялата защита на ЦСКА Сисиньо, а бразилецът простреля Бусато - 2:1. Още в следващата атака обаче ЦСКА вкара трети гол. Варела центрира отлично от фаул, а Мено Кох с глава простреля Кахлина за 3:1.

В последните минути на срещата Мавис Чибота получи жълт картон, след което започна с гневни изблици към съдията Георги Кабаков. Реферът не се колеба дълго и му показа втори жълт картон.

В петата минута на добавеното време Сантана фаулира Кайседо в наказателното си поле и Кабаков отсъди дузпа. Потърпевшият изпълни безупречно и оформи крайното 4:1 за ЦСКА.

С победата ЦСКА се изравни по точки с Локо (Пловдив) в борбата за второто място. Двата тима имат по 58, а следващият кръг ще решат спора за второто място в директен сблъсък.

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЦСКА - Лудогорец 4:1
1:0 Юрген Матей (4), 2:0 Бисмарк Чарлс (54). 2:1 Сисиньо (60), 3:1 Мено Кох (62), 4:1 Жорди Кайседо (90+7-дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
4- ГОЛ ЗА ЦСКА! Юрген Матей засече с глава центриране от корнер и не остави никакви шансове на Кахлина - 1:0!
12- Турицов центрира, а Чарлс засече с глава, но право в ръцете на Лахлина.
24- Десподов се озова на добра позиция и стреля, но покрай вратата
40- Кешерю стреля от далечна дистанция, топката рикошира в бранител и излиза в корнер
44- Кери стреля от малък ъгъл, но Кахлина не бе изненадан
45- Край на първото полувреме
____________________________
46- Начало на второто полувреме
53- Пиетрос Сотириу, който се появи на почивката на мястото на Жосуе Са, се контузи и бе заменен принудително само след 7 минути на терена
54- ГОЛ ЗА ЦСКА! Греъм Кери отигра с глава топката към точката на дузпата, а там Бисмарк Чарлс от движение я прати за втори път във вратата на Лудогорец!
60-
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кирил Десподов изведе отлично между цялата защита на ЦСКА Сисиньо, а бразилецът простреля Бусато - 2:1!
62- ГОЛ ЗА ЦСКА! Варела центрира отлично от фаул, а Мено Кох с глава простреля Кахлина за 3:1!
77- Удар на Рафаел Енрике, но покрай вратата
90+5-Дузпа за ЦСКА! Алекс Сантана фаулира в наказателното поле Кайседо и съдията посочи бялата точка!
90+7- ГОЛ ЗА ЦСКА! Потърпевшият Кайседо се разписа от дузпата за 4:1!
90+8- Край на мача!

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 5. Федерико Варела (66-18. Брадли Мазику), 8. Греъм Кери (64-7. Енрике Рафаел), 15. Тибо Вион (64-10. Георги Йомов), 17. Бисмарк Чарлс (75-30. Жорди Кайседо), 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес, 21. Амос Юга, 24. Жером Синклер
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 7. Енрике Рафаел, 10. Георги Йомов, 18. Брадли Мазику, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 30. Жорди Кайседо
Треньор: Любослав Пенев

ЛудогорецЛудогорец: 1. Кристиан Кахлина, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 11. Кирил Десподов, 18. Светослав Дяков (83-12. Абел Анисе), 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи (66-13. Мавис Чибота), 28. Клаудиу Кешеру, 32. Жосуе Са (46-19. Пиерос Сотириу; 53- 7. Алекс Сантана), 37. Бернард Текпетей, 64. Доминик Янков
Резерви: 23. Пламен Илиев, 7. Алекс Сантана, 12. Абел Анисе, 13. Мавис Чибота, 19. Пиерос Сотириу, 30. Козмин Моци, 74. Хюсеин Кельовлуев
Треньор: Валдас Дамбраускас

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение