Левски победи с 3:0 на Пирин Благоевград в мач от 12-ия кръг на efbet Лига на стадион „Георги Аспарухов“. Младият Марин Петков се отчете с две попадения, а Билал Бари се разписа за втори пореден двубой, след като успя най-накрая в предишния кръг да сложи край на головата си суша. За пръв път за "сините" титуляр бе централния бранител Хосе Кордоба.

Отборът на Станимир Стоилов се изкачи до осмото място с 14 точки, докато благоевградчани продължават да са на дъното с 8 точки.

Левски овладя инициативата още в първите минути, но рядко успяваше да стигне до ситуации за удар. Единствено Билал Бари намери очертанията, но пък Хенгелман се намеси.

В 24-ата минута "сините" поведоха в резултата. Георги Миланов разсече отбраната на гостите със страхотен пас към Марин Петков, който сам срещу вратаря на сгреши. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР бе зачетено.

До края на полувремето се запомни само един удар на Ради Цонев, който не намери очертанията на вратата.

След подновяването на играта Пирин опита да натисне "сините" и да стигне до изравнителен гол. Дори бе много близо до това, но мощен удар от въздуха на Станислав Костов разтресе напречната греда на вратата на Николай Михайлов.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Малко след това отборът на Мъри Стоилов стигна до втори гол. Миланов центрира от корнер, а Марин Петков изпревари бранител и с крак засече топката в мрежата.

Здравко Димитров имаше възможност да нави резултата класически, но Петър Занев се намеси миг преди да стреля към вратата.

В 89-ата минута Билал Бари записа името си сред голмайсторите за втори пореден мач. Той се възползва от груба грешка на стража на "орлетата" и на празна врата от 20-ина метра не сгреши и оформи крайното 3:0.

Левски – Пирин 3:0
1:0 Марин Петков (24), 2:0 Марин Петков (63), 3:0 Билал Бари (89)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
6- Здравко Димитров пусна към Билал Бари и последва удар от дистанция, но стражът на "орлетата" улови
24- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Георги Миланов разсече отбраната на гостите със страхотен пас към Марин Петков, който сам срещу вратаря на сгреши. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР бе зачетено.
37- Радослав Цонев напредна с топката, стигна до границата на наказателното поле и нанесе силен шут, но топката прелетя встрани от вратата
45- Край на първото полувреме
__________________
46- Начало на второто полувреме
50- Станоев стреля от пряк свободен удар, Михайлов се намеси без проблем
55- Греда! Брахими надскочи Горанов и свали топката за Костов, който от въздуха разтресе гредата
63- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Миланов центрира от корнер, а Марин Петков изпревари бранител и с крак засече топката в мрежата - 2:0!
71- Здравко Димитров се озова на добра позиция, но миг преди да стреля се намеси Занев и изби
81- Борислав Цонев изведе много добре Димитър Костадинов, който навлезе в наказателното поле и стреля много опасно, но встрани от вратата
89- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Билал Бари се възползва от грубо неразбирателство между вратаря Хенгелман и бранител и получи топката фронтално срещу празната врата. Нападателят на Левски мигновено стреля и направи резултата 3:0!
90+3- Край на мача!

Левски: 12. Николай Михайлов, 91. Драган Михайлович, 33. Хосе Кордожа, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Гаранов, 21. Радослав Цонев, 7. Георги Миланов, 88. Марин Петков, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров (77-20. Димитър Костадинов), 19. Билал Бари
Резерви: 66. Пламен Андреев, 5. Христос Шелис, 6. Ивайло Найденов, 20. Димитър Костадинов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

Пирин БлагоевградПирин: 12. Ник Хенгелман, 14. Стилиян Николов, 38. Александър Дюлгеров, 3. Петър Занев, 45. Христофор Хубчев, 8. Орлин Старокин, 73. Венцислав Бенгюзов (61-9. Преслав Йорданов), 11. Станислав Манолев, 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими (73-71. Антон Карачанаков), 29. Станислав Костов
Резерви: 1. Димитър Шейтанов, 44. Конър Хендерсън, 2. Педро Ферари, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 71. Антон Карачанаков, 6. Юлиан Попев
Треньор: Уорън Фийни

София, стадион: „Георги Аспарухов“
Съдия: Никола Попов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия