Арда (Кърджали) постигна нова победа - 3:2 над Етър в мач от 25-ия кръг на Еfbet Лига. След успеха тимът на Николай Киров събра 45 точки и излезе на трета позиция в класирането - на точка пред ЦСКА, който обаче е с мач по-малко (б.р. - утре от 18:15 часа приема Монтана). Както е известно, "армейците" и Арда ще спорят на финала за Купата на България на 19 май.

Етър продължава битката си за оцеляване в елита, като в момента се намира на 13-ата позиция с 21 точки.

Попаденията за победата на Арда днес вкараха Иван Тилев, Тонислав Йорданов и Милен Желев. Точни за "виолетовите" бяха Миси Мезу и Даниел Младенов.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Домакините от Кърджали стартираха по-активно среща, но защитата на Етър се справи с първоначалния натиск. В 9-ата минута Кольо Станев центрира по земя в наказателното поле на Арда, капитанът Пламен Крумов бе на точното място и изби.

В 21-ата минута "сините" се възползваха от грешка в защитата на Етър и поведоха. Иван Тилев се разписа във вратата на Христо Иванов за 1:0.

В 25-ата минута Преслав Боруков се откъсна зад защитата на Арда. Звездата на тима от Велико Търново напредна и нанесе изстрел, но Алекс Петков се намеси на много високо ниво. Пет минути преди края на първата част Емил Мартинов отправи силен удар от отлична позиция, топката прелетя над вратата.

В 43-ата минута гостите стигнаха до гол. Христофор Хубчев проби по левия фланг и подаде на Миси Мезу, който овладя и от малък ъгъл успя да вкара. При гола Иван Караджов игра неубедително и му се наложи да вади топката от мрежа си.

В 54-ата минута халфът на домакините Румен Руменов стреля, а Христо Иванов улови топката. Малко по-късно и Тонислав Йорданов пробва късмета си, но отново стражът на Етър се намеси решително.

В 73-ата минута Арда пак излезе напред в резултата. Александър Георгиев подаде по земя в наказателното поле на Тонислав Йорданов, който се разписа от близка дистанция за 2:1.

Пет минути по-късно "сините" направиха перфектна атака, която завърши с гол на Милен Желев за 3:1. До края падна още един гол. В 90-ата минута Даниел Младенов се възползва от лошо изчистване на защитата и прати топката неспасяемо в мрежата на Иван Караджов - 3:2.

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

АРДА - ЕТЪР 3:2
1:0 Иван Тилев (21), 1:1 Миси Мезу (43), 2:1 Тонислав Йорданов (73), 3:1 Милен Желев (78), 3:2 Даниел Младенов (90)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
21  ГОЛ! 1:0! Иван Тилев откри резултата за Арда, след като се възползва от грешка на защитата на гостите и вкара във вратата на Христо Иванов.
43
 ГОЛ! Етър изравни - 1:1! Миси Мезу получи подаване вляво в наказателното поле на домакините и стреля от малък ъгъл, като успя да накаже Иван Караджов, който не се намеси убедително.
45+4 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
53  Александър Георгиев проби отляво и центрира на далечната греда, където Милен Желев от въздуха засече, пращайки топката покрай лявата греда.
57  Тонислав Йорданов стреля от дистанция, Христо Иванов се намеси решително и спаси.
73  ГОЛ! 2:1 за Арда след гол на Тонислав Йорданов. Александър Георгиев центрира към нападателя, който отблизо наказа бившия си отбор Етър.
78
 ГОЛ! Милен Желев подпечатва победата на домакините - 3:1. Той се разписа с глава след центриране на Иван Тилев.
90
 ГОЛ! Красиво попадение на Даниел Младенов, който отбеляза в горния ляв ъгъл - 3:2.
90+5 - Край на мача. Арда победи Етър с 3:2.

АРДА: 12.Иван Караджов, 4.Милен Стоев, 24.Алекс Петков, 27. Емил Мартинов, 8.Милен Желев , 11.Александър Георгиев, 19.Румен Руменов  (84  77.Мартин Костадинов), 33.Иван Тилев  (90+4  18.Георги Атанасов), 71.Пламен Крумов (к), 80.Лъчезар Котев, 98.Тонислав Йорданов
Резерви: 36.Васил Симеонов, 18.Георги Атанасов, 25.Радослав Узунов, 77.Мартин Костадинов
Треньор: Николай Киров

ЕТЪР: 1.Христо Иванов (к), 6.Пламен Крачунов , 44.Божидар Кацаров, 84.Здравко Илиев, 23.Христофор Хубчев (81  18.Николас Фемия), 70.Кольо Станев (62  11.Даниел Младенов ), 22.Ловре Кнежевич (61  83.Aлдаир), 26.Мариян Иванов, 16.Симеон Мечев , 10.Миси Мезу  (71  3.Хосе Кордоба), 99.Преслав Боруков
Резерви: 13.Анатоли Господинов, 83.Алдаир Ферейра, 11.Даниел Младенов, 17.Натаниел, 7.Милчо Ангелов, 3.Хосе Кордоба, 18.Николас Фемия
Треньор: Александър Томаш

Кърджали, стадион "Арена Арда"
Съдия: Георги Иванов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение