ЦСКА 1948 спечели с 1:0 гостуването на Арда в Кърджали от шестия кръг и отново оглави класирането. И в този мач герой за "червените" беше Ивайло Чочев. Националът се разписа от дузпа в 31-ата минута, което се оказа достатъчно на тима на Любослав Пенев да измъкне успеха.

За Чочев това беше седмо попадение в 5 двубоя в Efbet Лига през новия сезон.

Припомняме, че предишната среща между двата тима в Кърджали се превърна в голов спектакъл, който "червените" спечелиха с 6:3. Днес зрителите на "Арена Арда" видяха само едно попадение, а и ситуациите пред Васил Симеонов и Даниел Наумов не бяха много.

Топ Коефициенти за Всички Мачове Всеки Ден!

В 12-ата минута Светослав Ковачев преодоля Джонатан Перейра с поемането на топката, нахлу опасно към вратата на ЦСКА 1948 и отправи първия удар в мача, който излезе в аут. Постепенно футболистите на Любо Пенев започнаха да атакуват по-опасно. Първо пробив на Енрике Рафаел създаде главоболия на отбраната на Арда, но до шанс за гол не се стигна.

В 29-ата минута Ангел Русев преодоля Деян Лозев и навлезе на скорост в наказателното поле. Алекс Петков опита да парира пробива на крилото, но го фаулира и съдията Георги Гинчев отсъди дузпа. Ивайло Чочев я реализира с точен изстрел по земя в долния десен ъгъл - 0:1.

Арда отговори с изстрел на Христо Иванов в 36-ата минута, топката прелетя над напречната греда. Секунди по-късно Ласана Н`Диайе финтира Даскалов и шутира по земя в аут. В 45-ата минута Светослав Ковачев отправи най-опасния удар за Арда през първата част. Крилото шутира покрай дясната греда в аут.

Две минути след почивката Ковачев проби отдясно и върна към Христо Иванов. Халфът стреля, топката рикошира в Октавио, но Наумов се намеси добре и изби в корнер. В 55-ата минута домакините имаха нова възможност да изравнят след разбъркване в наказателното поле на ЦСКА 1948, но Н`Диайе прехвърли и Наумов, и вратата. Малко по-късно стражът на гостите отново отчая Н`Диайе с отлична намеса.

В 77-ата минута Марио Топузов имаше шанс, Васил Симеонов изби. Малко по-късно вратарят на "сините" изби още един удар на Топузов. До края пропуск направи и Тонислав Йорданов и срещата завърши с минимална победа за ЦСКА 1948.

АРДА - ЦСКА 1948 0:1
0:1 Ивайло Чочев (31-дузпа)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
30  ДУЗПА за ЦСКА 1948 за нарушение на Алекс Петков срещу Георги Русев, който нахлу опасно отляво в наказателното поле на домакините, където защитникът го изблъска и повали на земята.
31  ГОЛ! Ивайло Чочев с точно изпълнение, ЦСКА 1948 повежда с 1:0 в Кърджали. Националът се разписа в долния десен ъгъл на Васил Симеонов.
43 - Светослав Ковачев напредна, подаде на Иван Тилев, който стреля земя покрай вратата.
45 - Удар на Ковачев прелетя край дясната греда в аут.
45+3 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
62  Парвиз Умарбаев дебютира за ЦСКА 1948, заменяйки Ангел Бастунов.
64 - Даниел Наумов спаси удар на Ласана Н'Диайе.
83  Тонислав Йорданов можеше да изравни резултата със странична ножица, но топката прелетя покрай целта.
90+5 - Край на мача. ЦСКА 1948 победи Арда с 1:0 и оглави класирането.

АРДА:
36.Васил Симеонов, 6.Пламен Крачунов, 20.Деян Лозев, 24.Алекс Петков , 8.Милен Желев, 10.Светослав Ковачев, 18.Ласана Н'Диайе (68  9.Тонислав Йорданов ), 33.Иван Тилев (46  17.Иван Коконов), 70.Христо Иванов (68  97.Едералдо ), 77.Илия Юруков, 80.Лъчезар Котев (к)
Резерви: 1.Анатолий Господинов, 4.Милен Стоев, 9.Тонислав Йорданов, 11.Александър Георгиев, 17.Иван Коконов, 26.Ел Мами Тетах, 97.Едералдо
Треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948
: 29.Даниел Наумов (к), 19.Стив Фуртадо , 22.Реян Даскалов, 14.Елитон, 2.Джонатан Перейра , 18.Ивайло Чочев , 58.Октавио, 20.Ангел Бастунов (62  39.Парвиз Умарбаев), 10.Георги Русев, 9.Александър Колев (90  3.Стефан Цонков), 17.Енрике Рафаел (62  7.Марио Топузов)
Резерви: 33.Генадий Ганев, 3.Стефан Цонков, 7.Марио Топузов, 11.Денислав Александров, 4.Ангел Лясков, 24.Лазар Марин, 39.Парвиз Умарбаев
Треньор: Любослав Пенев

Кърджали, ст. "Арена Арда"
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия