Арда и ЦСКА завършиха при 1:1 в двубой от 10-ия кръг на еfbet лига. Домакините продължават да нямат загуба у дома от началото на първенството, докато ЦСКА няма успех в последните шест срещи в шампионата за последните два месеца.

Първото полувреме предложи много битка пред двете наказателни полета и реално никакви точни удари в рамките на двете врати. Единственото, което впечатли феновете под дъжда в Кърджали беше бомбен удар в напречната греда на Амос Юга в 40-ата минута.

Втората част започна по-добре за домакините с две опасности, в основата на които беше бившият играч на ЦСКА Спас Делев. След час игра пък голмайсторът на "червените" Али Соу получи първата си възможност за гол, но не уцели вратата. Малко преди това пък Юрген Матей се контузи и беше заменен от Валентин Антов.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Арда продължи да атакува и откри резултата в 71-ата минута с попадение на юношата на Лудогорец Светослав Ковачев, разписал се след центриране отляво.

ЦСКА опита да отвърне на удара след положения на Ахмедов и Соу, които обаче не успяха да уцелят вратата на Арда. Това обаче стори резервата Жером Синклер с първия точен удар за "червените" в срещата в 85-ата минута, а една по-късно отново той уцели гредата. Синклер имаше и трети шанс да се разпише в последната минута, но Караджов отрази удара му.

ЦСКА остава на пета позиция с 15 точки, на седем от върха, а "червените" не са побеждавали в efbet лига от края на август, когато спечелиха срещу Славия с 1:0 у дома с автогол на Бенгюзов в последните минути.

АРДА - ЦСКА 1:1
1:0 Светослав Ковачев (71'), 1:1 Жером Синклер (85')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата в Кърджали.
9' Али Соу получи топката зад гърба на отбраната на Арда, но атаката му е спряна заради засада.
16' Арда отправи опасен удар по посока на вратата на Бусато, но Лъчезар Котев не успя да намери очертанията на вратата на бразилеца.
21' Спас Делев опита да затрудни Бусато с удар от свободен удар, но топката мина високо над напречната греда.
32' Опасна атака за ЦСКА, Тиаго опита извеждащ пас, но Сулака спира топката с ръка.
40'   ГРЕДА! Най-добрата възможност в мача досега! Амос Юга разтресе напречната греда с бомбен удар от границата на наказателното поле!
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
48' Спас Делев центрира в наказателното поле, където Бусато успя да избие, последва удар на играч на домакините, но излезе в аут.
55'  Страхотна възможност за Арда! Спас Делев залъга Юрген Матей и шутира от границата на наказателното поле, но Бусато отрази силния му удар.
61' Удар на Али Соу след пас на появилия се преми минута Синклер, но топката отново не намира очертанията на вратата.
67' Спас Делев центрира опасно от фаул. а трима от Арда се разминаха с топката.
71'  ГООООЛ за Арда! Юношата на Лудогорец Светослав Ковачев откри резултата с удар от около 10 метра след центриране от фланга.
75' Играта е спряна за две минути заради димка на терена, която намали значително видимостта на игрището.
80' Ахмед Ахмедов опита удар към вратата на Арда, но високо над вратата.
81'  Много добра възможност за ЦСКА! Енрике центрира отляво и Соу стреля с глава, но на сантиметри от страничния стълб.
85'  ГОООЛ за ЦСКА! Резервата Жером Синклер получи топката в наказателното поле и с техничен удар по земя я насочи в мрежата за 1:1.
86'  ГРЕДА за ЦСКА! Синкер можеше да се превърне в герой, но ударът му с глава срещна напречния стълб.
90'  Отново Синклер стреля силно към вратата на Арда, но Караджов отрази удара му.
90+2' Край на мача.

ArdaАРДА: 12. Иван Караджов , 24. Ребин Сулака , 5. Петко Ганев , 4. Милен Стоев, 20. Деян Лозев (51'  8. Милен Желев), 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 80. Лъчезар Котев (70'  33. Иван Тилев), 10. Светослав Ковачев , 17. Иван Коконов , 9. Спас Делев (88'  19. Румен Руменов )
Резерви: 36. Васил Симеонов, 11. Александър Георгиев, 22. Ловре Кнежевич, 7. Михаил Александров

CSKA SofiaЦСКА: 1. Густаво Бусато, 18. Брадли Мазику, 11. Петър Занев, 2. Юрген Матей (70'  26. Валентин Антов), 15. Тибо Вион (79'  19. Иван Турицов), 3. Жеферсон (70'  23. Ахмед Ахмедов), 21. Амос Юга , 14. Жул Кейта (60'  24. Джером Синклер ), 20. Тиаго Родригес, 30. Георги Йомов (60'  7. Енрике Рафаел), 22. Али Соу
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 10. Стефано Белтраме

Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Съдия: Радослав Гидженов