Арда се класира за финала на турнира за Купата на България за първи път в историята си след успех с 1:0 като гост на Славия и след 0:0 в първия мач спечели елиминацията. Двубоят на стадион "Славия" тази вечер беше повторен дебют на Златомир Загорчич начело на "белите", но наставникът нямаше повод за радост.

Спас Делев направи фрапантен пропуск за Арда още в петата минута, а две по-късно домакините удариха гредата след удар на Емил Виячки. Последваха още няколко пропуска пред вратата на домакините, за да се стигне до гол за Арда в 26-ата минута след корнер. Синът на бившия играч на ЦСКА Милен Петков - Алекс беше най-добре пласиран в наказателното поле и вкара с крак за 1:0.

Winbet - победата е емоция! (18+)

До края на полувремето играта се успокои и нямаше реални полови положения пред двамата вратари, докато не се стигна до 43-ата минута. Радослав Кирилов беше фаулиран в наказателното поле, реферът Драгомир Драганов отсъди дузпа, но Димитър Рангелов я пропусна.

Минути след подновяването на играта гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Рангелов в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията. Славия опитваше да тормози отбраната на домакините, най-вече с Радослав Кирилов, но така и не достигаше до опасни удари. В 72-ата минута Владислав Узунов отправи бомбен шут, но топката срещна напречната греда.

Съперникът на Арда ще бъде определен утре, когато след 1:1 в първия двубой, Лудогорец и ЦСКА ще решават спора в Разград от 18:30 часа.

СЛАВИЯ - АРДА 0:1
0:1 Алекс Петков (26')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5'  Какъв пропуск на Арда! Спас Делев отне топката пред наказателното поле на Славия и стреля силно, но топката прелетя над напречната греда!
7'  ГРЕДА за Славия! Емил Виячки опита ножичен удар в наказателното поле на Арда, топката тупна и се удари в гредата.
10' Хубав удар на Емил Мартинов към вратата на Славия, но встрани.
11' Още една възможност за гостите. Тонислав Йорданов опита силен удар, но Вуцов улови.
15'  Пореден шанс за Арда! Спас Делев комбинира с Милен Желев наказателното поле, последва удар от движение, но Вуцов пак беше на добра позиция и спаси.
26'  ГОООЛ за Арда! Алекс Петков беше най-добре пласиран в наказателното поле на Славия, стигна до топката и я насочи в мрежата за 1:0.
32'  Принудителна смяна за Славия! Дарко Тасевски се контузи и напусна терена.
42'  ДУЗПА за Славия! Радослав Кирилов овладя топката на границата на наказателното поле, тръгна напред и беше фаулиран.
43' ПРОПУСК! Димитър Рангелов стреля слабо в десния ъгъл, но Иван Караджов усети намеренията му и спаси.
45+1' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
49'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Гостите поискаха наказателен удар за игра с ръка на Димитър Рангелов, но съдията даде знак играта да продължи.
57' Добра възможност за Радослав Кирилов, но ударът му беше твърде слаб.
64'  Втора принудителна смяна в мача. И Спас Делев се контузи.
68' Центриране на Радослав Кирилов от фаул, вратарят на Арда увисна, но никой не успя да насочи топката в мрежата му.
72' ГРЕДА за Славия! Владислав Узунов стреля много мощно от над 20 метра с левия крак. Ударът му обаче се удари в напречната греда на Иван Караджов.
80' Играта се накъса заради серия нарушение и смени в двата отбора.
90+3' Край на мача.

Славия СофияСЛАВИЯ: 13. Светослав Вуцов, 70. Михаил Александров, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки , 19. Филип Антовски, 77. Георги Вълчев, 73. Мартин Сораков (46  9. Калоян Кръстев), 7. Петер Макрилос (62'  14. Ивайло Димитров), 22. Дарко Тасевски (32'  11. Владислав Узунов), 10. Радослав Кирилов, 8. Димитър Рангелов (71'  4. Петър Патев)
Резерви: 1. Георги Петков, 17. Ерол Дост, 75. Надер Гандри
Треньор: Златомир Загорчич

АрдаАРДА: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев (65'  11. Александър Георгиев), 19. Румен Руменов (81'  77. Мартин Костадинов), 20. Деян Лозев , 24. Алекс Петков , 27. Емил Мартинов , 33. Иван Тилев (90+2'  18. Георги Атанасов), 71. Пламен Крумов , 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов
Резерви: 36. Васил Симеонов
Треньор: Николай Киров

Стадион: "Славия"
Съдия: Драгомир Драганов