Арда (Кърджали) спечели с 2:0 домакинството си на Витоша (Бистрица) в мач, с който беше открита програмата на 17-ия кръг в еfbet Лига. В герой за тима на Стамен Белчев се превърна Радослав Василев. Таранът отбеляза двете попадения във вратата на "тигрите". След успеха Арда събра 25 точки и изпреви Славия, настанявайки се на петото място. "Белите" са шести с 23 точки преди домакинството на Черно море (21) - в събота от 12:30 часа.

Витоша (Бистрица) записа 15-ата си загуба в първенството и е последен в  класирането с едва 4 точки.

Мачът на "Лаута" се игра при непрестанен дъжд, а локвите по терена допълнително затрудниха играчите на Белчев и Енгибар Енгибаров.

В 22-ата минута Арда поведе при първата си по-сериозна атака в срещата. Иван Коконов от корнер, а на близката греда Радослав Василев засече топката с глава и я изпрати във вратата на Християн Василев - 1:0. В ситуацията таранът на тима от Кърджали беше изпуснат от защитниците на Витоша Евгени Зюмбюлев и Лъчезар Котев.

До почивката Василев имаше още една възможност, но пропусна. В началото на втората част преднината на Арда вече беше два гола. Александър Георгиев получи подаване отляво, изпреварвайки Венцислав Бонев, след което центрира по земя към връхлитащия в наказателното поле Ради Василев, който отблизо вкара в опразнената врата - 2:0.

За голмайстора на Арда това бе седмо попадение от началото на първенството.

След като поведоха с 2:0, избраниците на Стамен Белчев позволиха на съперника също да създаде ситуации пред Иван Караджов. Стражът на Арда обаче беше на мястото си и спаси отправените му удари. В 80-ата минута и напречната греда беше негов верен помощник - след удар на Евгени Зюмбюлев.

В края гостите от Бистрица поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Деян Лозев, като съдията Николай Йорданов остана безмълвен и срещата приключи 2:0.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

АРДА - ВИТОША 2:0
1:0 Радослав Василев (22), 2:0 Радослав Василев (48)

Най-интересното по минути с БЛИЦ СПОРТ:
1 - Начало на срещата. Двубоят се играе под дъжда на "Лаута".
1 - Подгизналият терен допълнително ще затрудни футболистите на двата отбора, по терена има локви.
22  ГОЛ! 1:0 за Арда с гол на Радослав Василев. Таранът засече с глава центриране от корнер, при което беше изпуснат от Евгени Зюмбюлев и Лъчезар Котев и прати топката във вратата на Християн  Василев.
27  Отново Ради Василев засече топката с глава, стражът на Витоша този път успя да спаси.
45 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Четин Садула влиза в игра за Витоша, Ваньо Иванов е сменен.
48  ГОЛ! Радослав Василев удвои преднината на Арда - 2:0. Aлександър Георгиев получи подаване отляво, изпреварвайки Венцислав Бонев, след което центрира по земя към връхлитащия в наказателното поле Василев, който отблизо вкара в опразнената врата.
54  Героят за Арда Ради Василев е сменен, отстъпвайки място на Илиша Сам.
58  Втора смяна за Витоша, Георги Амзин излиза, Даниел Кутев се появява в игра.
73 Запро Динев заменя Атанас Кабов.
74  Халфът на Арда Александър Георгиев е сменен от Лукас Мартинс.
80 - ГРЕДА! Евгени Зюмбюлев засече центрираната топка, изпращайки я право в напречната греда.
88 - Иван Караджов спаси удар на Георги Купенов.
89  Конър Рандал влиза в игра за домакините, Стамен Белчев заменя Дарен Сидоел.
89 - Удар на Илиша Сам беше спасен от Християн Василев.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+1 - Изстрел на играч на Витоша беше спасен от Иван Караджов.
90+3 - Край на мача. Арда победи Витоша с 2:0.

АРДА:
1.Иван Караджов, 22.Атанас Кръстев , 25.Матеус Леони, 24.Илиас Хасани , 5.Зоран Гаич, 27.Емил Мартинов, 33.Дарен Сидоел (89  6.Конър Рандал), 11.Александър Георгиев (74  15.Лукас Мартинс), 20.Деян Лозев, 17.Иван Коконов, 99.Радослав Василев    (54  45.Илиша Сам)
Резерви: 91.Николай Банков, 6.Конър Рандал, 71.Пламен Крумов, 15.Лукас Мартинс, 8.Румян Ховсепян, 10.Ахмед Осман, 45.Илиша Сам
Треньор: Стамен Белчев

ВИТОША:
1.Християн Василев, 2.Тодор Гочев , 3.Евгени Зюмбюлев, 5.Венцислав Бонев, 7.Кристиян Кочилов, 10.Георги Амзин (58  11.Даниел Кутев), 23.Емил Гъргоров, 24.Георги Купенов, 80.Лъчезар Котев, 93.Атанас Кабов (73  17.Запро Динев), 99.Ваньо Иванов (46  14.Четин Садула)
Резерви: 33.Кристиян Кацарев, 11.Даниел Кутев, 17.Запро Динев, 22.Александър Христев, 88.Мартин Станкев, 96.Христо Иванов, 14.Четин Садула
Треньор: Енгибар Енгибаров

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация