Берое и Ботев (Пловдив) завършиха 1:1 в мач от шестия кръг на Еfbet Лига. "Канарчетата" бяха много близо до трите точки в Битката за Тракия при дебюта на новия им треньор Желко Копич. Антоан Бароан откри резултата в 50-ата минута, но в 91-ата Абубакар Тунгара прониза гостите със страхотен гол. Нападателят на Берое се разписа с мощен изстрел от дистанция и така донесе точката на тима на Петър Хубчев.

Ботев започна по-убедително и контролираше случващото се в началните минути. Още в 4-ата много опасен удар на Антоан Бароан от границата на наказателното поле премина на сантиметри от гредата. В 15-ата Рой Херман се опита да изненада Иван Караджов с прехвърлящ удар от собствената си половина, но топката мина над вратата. Минута по-късно Па Конате получи в наказателното поле, Караджов скъси дистанцията и спаси.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 33-ата минута домакините отговориха с опасен удар на Димитър Стоянов, минал над вратата на Ханкич. Малко по-късно Елвис Ману получи подаване от Реда Рабей в наказателното поле на Берое. Бившият играч на Лудогорец елегантно залъга бранител и останал на чиста позиция стреля, а Караджов се намеси, спасявайки отлична възможност за гол. Малко преди почивката стражът на Берое отрази още един удар към вратата му.

Втоторо полувреме стартира отново с по-активни действия на "канарчетата". Натискът им даде резултат в 50-ата минута, когато Рой Херман отлично се освободи от двама бранители и стреля, Караджов спаси първия удар, но топката се озова в Антоан Бароан, който от движение простреля вратаря на Берое - 0:1.

В 55-ата минута Рой Херман удари греда с удар от около 20 метра.

Домакините отправиха първия си точен удар в 58-ата минута чрез Димитър Стоянов, но шутът бе спасен без проблеми от Ханкич.

В следващите минути избраниците на Хубчев осъществиха натиск, съпътстван с множество корнери, но до гол не се стигна. В 64-ата Тунгара претендира за фаул на Херман и дузпа, но съдията Никола Попов не посочи бялата точка. Системата ВАР прегледа ситуацията и беше решено играта да бъде подновена без изпълнение на 11-метров наказателен удар.

В 78-ата минута Караджов спаси изстрел на Дилан Мертенс.

В първите секунди на добавеното време Тунгара вкара страхотен гол. Играчът на Берое получи топката от Серкан Юсеин пред наказателното поле и с мощен удар я изпрати неспасяемо под напречната греда за крайното 1:1.

Отборът на Петър Хубчев събра 5 точки и е на 11-ото място. Ботев (Пловдив) пък взе първа точка през новото първенство, в което до момента записа цели 4 загуби, и се отлепи от дъното, където застава Спартак (Варна) с по-лоша голова разлика.

БЕРОЕ - БОТЕВ (Пд) 1:1
0:1 Антоан Бароан (50), 1:1 Абубакар Тунгара (90+1)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
4  Пропуск за Ботев. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, Супрайен я отне и изведе в наказателното поле Елвис Ману, бившият играч на Лудогорец нанесе удар, който премина на сантиметри от лявата греда на вратата на Иван Караджов.
15 - Рой Херман обстрелва вратата на Берое, топката профуча над напречната греда.
35 - Реда Рабей пробва мерника си, стреля край лявата греда на вратата на Караджов.
39 - Симеон Мечев подаде на Серкан Юсеин, който стреля неточно в аут.
41  Центриране от корнер, Роберто Пунчeц отклони на първа греда топката в тялото на Николов и тя се запъти към вратата на Караджов, който обаче успя да реагира и да спаси.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
50  ГОЛ! 1:0 за Ботев след попадение на Антоан Бароан. Рой Херман нахлу в наказателното поле и преодоля последователно Димитър Пиргов и Рука, след което стреля, но Караджов изби. Последва добавка на връхлитащия Бароан, който отбеляза.
55  ГРЕДА! Изстрел на Рой Херман се отби в дясната греда на вратата на Караджов.
58 - Удар на Димитър Стоянов, Ханкич улови топката. Това бе и първият точен изстрел за домакините до момента.
64 Спорна ситуация! Домакините поискаха дузпа след съприкосновение между Херман и Тунгара в наказателното поле. Системата ВАР прегледа ситуацията и беше решено играта да бъде подновена без изпълнение на 11-метров наказателен удар.
78  Oтлична намеса на Караджов, който спаси изстрел на Дилан Мертенс.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+1  ГОЛ! Страхотно попадение на Абубакар Тунгара - 1:1. Нападателят на Берое получи подаване от Серкан Юсеин и стреля от над 20 метра с десния крак, изпращайки топката неспасяемо под напречната греда.
90+5 - Край на мача - 1:1.

БЕРОЕ: 1.Иван Караджов, 2.Димитър Стоянов, 3.Димитър Пиргов, 6.Рука , 14.Стилиян Николов , 16.Симеон Мечев (к), 13.Абел Анисе , 8.Серкан Юсеин, 9.Луизиньо, 11.Стив Траоре (90+4  15.Георги Динков), 10.Абубакар Тунгара
Резерви: 23. Иван Гошев, 4. Валентино Пулиезе, 15. Георги Динков, 17. Спас Георгиев, 77. Божидар Пенчев
Tреньор: Петър Хубчев

Ботев Пловдив
БОТЕВ (Пд): 13.Хидайет Ханкич, 2.Рой Херман (73  9.Мартин Секулич ), 3.Па Конате (67  17.Николай Минков), 4.Виктор Генев (к) , 6.Дилан Мертенс, 22.Реда Рабей (67  21.Точукву Ннади), 28.Елвис Ману  (60  7.Мохамед Брахими), 44.Роберто Пунчец , 10.Емануел Току, 11.Антоан Бароан , 18.Самюел Супрайен
Резерви: 1.Георги Аргилашки, 7.Мохамед Брахими, 9.Мартин Секулич, 17.Николай Минков, 21.Точукву Ннади, 23.Димитър Тонев, 24.Джаспър Ван Хертъм
Треньор: Желко Копич

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия