Берое загуби изненадващо от опашкаря Етър с 1:2 в последния мач от 23-тия кръг на efbet Лига. Преслав Боруков (31, 65) вкара и двата гола за "виолетовите", които се отлепиха от дъното и се изкачиха до 11-а позиция във временното класиране. Алиун Фал (79) бе точен за домакините, които останаха пети и на три точки зад Арда.

Гостите имаха по-чисти положения през първата част. Още в 6-ата минута домакините създадоха първото голово положение. Мартин Камбуров стигна до топката в наказателното поле и я пусна покрай Христо Иванов, но тя излезе в аут.

В 12-ата минута Алиун Фал отправи първия точен удар за Берое от близка дистанция, но Христо Иванов спаси. Пет минути след това Ловрен Кнежевич от гостите шутира опасно, а Ганев бе на мястото си и спаси.

Етър пропусна златен шанс в 26-ата минута, когато Симеон Мечев изведе Меси Мезу, който овладя топката много добре и шутира, но не уцели вратата. След още пет минути игра "виолетовите" поведоха в резултата. При центриране от корнер Мариян Иванов свали топката за Преслав Боруков, който от близка дистанция бе точен за 0:1.

До края на полувремето домакините не успяха да отвърнат на удара и резултатът остана непроменен.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката беройци натиснаха и пропуски направиха Алиун Фал, Ибрахима Конте, Гаюс Макута и Александър Василев, които не намериха целта. Последва пропуск на Крачунов от гостите малко пред голлинията, а в 65-ата минута Симеон Мечев центрира от пряк свободен удар, а Пламен Крачунов свали топката с глава за Преслав Боруков, който вкара втория си гол в мача и девети от началото на сезона за 0:2.

Гаюс Макута бе много близо до това да намали изоставането на домакините, но в 69-ата минута нацели гредата. Усилията на домакините дадоха резултат в 80-ата минута, когато Алиун Фал получи топката в наказателното поле, завъртя се и реализира за 1:2. Минута след гола дебют за Берое записа Илиян Стефанов, който пристигна от Локомотив (София).

Домакините натиснаха и в 89-ата минута Крум Стоянов имаше шанс да изравни след удар с глава от близко разстояние, но Христо Иванов се намеси и спаси вратата на "болярите", които до края съхраниха аванса си и спечелиха.

БЕРОЕ – ЕТЪР 1:2
0:1 Преслав Боруков (31), 0:2 Преслав Боруков (65), 1:2 Алиун Фал (79)

Най-интересните моменти от мача по минути
1 - Начало на срещата.
6 - Мартин Камбуров стигна до топката в наказателното поле и я пусна покрай Христо Иванов, но тя излезе в аут
8 - След центриране от корнер Преслав Боруков игра с глава и се получи разбъркване в наказателното поле на домакините, но защитниците успяха да изчистят топката
12 - Алиун Фал отправи първия точен удар за Берое след добра атака отляво, а вратарят Христо Иванов спаси
16 - Иван Минчев изпълни пряк свободен удар и прати топката право в ръцете на стража на гостите
17 - Ловре Кнежевич шутира от далечна дистанция и вратарят Генадий Ганев спаси
23 - Гаюс Макута опита да реализира през добре подредената защита на "виолетовите", но ударът му бе слаб и Христо Иванов отново улови
26 - Симеон Мечев изведе Миси Мезу зад защитата на домакините, но той пропусна сам срещу Ганев, пращайки топката покрай вратата
31 - ГОООЛ за Етър! След центриране от корнер Мариян Иванов свали топката за Преслав Боруков, който от близка дистанция се разписа за 0:1
37 - Божидар Кацаров отправи удар от границата на наказателното поле, но Ганев хвана топката
45 - Иван Минчев изпълни пряк свободен удар и прати топката в стената
45+1 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - Алиун Фал отправи удар, който Христо Иванов спаси
50 - Фал бе изведен в изгодна позиция, но си поведе твърде дълго топката и Иванов го изпревари
51 - Ибрахима Конте стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката в аут
53 - Гаюс Макута с мощен шут от далечна дистанция и топката премина над вратата
59 - Александър Василев също опита късмета си, но не намери целта
62 - Симеон Мечев хитро изпълни пряк свободен удар, който вместо да бъде центриране, полетя към далечния ъгъл на Ганев и вратарят спаси, но Мези веднага подаде за Крачунов и опитният бранител на Етър направи по трудното, като малко пред голлинията прати топката над горната греда.
65 - ГОООЛ за Етър! Симеон Мечев центрира от пряк свободен удар, а Пламен Крачунов свали топката с глава за Преслав Боруков, който вкара втория си гол в мача и девети от началото на сезона за 0:2
69 - ГРЕДА за Берое! Гаюс Макута бе много близо до гола, но нацели гредата
79 - ГОООЛ за Берое! Алиун Фал получи топката в наказателното поле, завъртя се и с премерен удар вкара за 1:2
85 - Натиск на домакините, но защитниците на гостите се справят с центриранията в наказателното поле
89 - Христо Иванов спаси удар с глава на Крум Стоянов от непосредствена близост
90+5 - Край на мача! Етър спечели с 2:1 срещу Берое в Стара Загора и се изкачи на 11-а позиция

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков (80 94. Илиян Стефанов ), 9. Мартин Камбуров, 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал , 17. Ибрахима Конте, 19. Александър Василев, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев
Резерви: 1. Християн Василев, 18. Илиас Хасани, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио Мантека, 23. Ерсон Коста, 29. Еривалдо, 94. Илиян Стефанов
Треньор: Димитър Димитров

Етър: 1. Христо Иванов, 84. Здравско Илиев, 6. Пламен Крачунов, 26. Мариян Иванов, 23. Христофор Хубчев, 16. Симеон Мечев, 44. Божидар Кацаров, 22. Ловре Кнежевич, 11. Даниел Младенов (71 70. Кольо Станев), 99. Преслав Боруков , 10. Миси Мезу (74 7. Милчо Ангелов)
Резерви: 13. Анатоли Господинов, 83. Алдаир Ферейра, 17. Ивей Натаниел, 7. Милчо Ангелов, 18. Николас Фемия, 3. Хосе Чембърс, 70. Кольо Станев
Треньор: Александър Томаш

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Станимир Тренчев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация