Берое победи Царско село с 2:0 у дома в двубой от 20-ия кръг на Ефбет лига. Мачът беше последен за двата тима в първенството за 2019 година, като Берое прекъсна серия от два мача без победа, а гостите не познават успеха в последните си пет двубоя от елита.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

През първата част Царско село имаше повече аргументи в спора за победата, но Ната и Бахамбула пропуснаха да вкарат. Берое се събуди през втората част и след 60-ата минута тотално диктуваше развоя на мача. Мартин Камбуров откри резултата в 68-ата минута, оставайки сам срещу вратаря на Царско село за 228-ия си гол в първенството от 403 мач. Осем минути по-късно Ибрахима Конте удвои, след като отново беше изведен за съперниковата отбрана.

Берое зае седмата позиция с 28 точки, докато Царско село е сред последните три с 16.

БЕРОЕ - ЦАРСКО СЕЛО 2:0
1:0 Мартин Камбуров (68'), 2:0 Ибрахима Конте (78')

Най-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8'  Хубава атака на Царско село! Уесли Ната опита странична ножица, но не уцели вратата.
32'  Напрежение за Берое! Бахамбула стреля, но топката мина на сантиметри от лявата греда.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
66'  Възможност за Берое! Меледже стреля, но топката премина покрай вратата.
68'  ГОООЛ за Берое! Мартин Камбуров беше изведен сам срещу Пласид, преодоля го и вкара за 1:0 на празна врата.
78'  ГОООЛ за Берое! Конте отново остана сам срещу вратаря на Царско село и вкара за 2:0
87'  Конте отново на добра позиция, но стреля високо над вратата.
90' Резервата Никола Маринов излезе сам срещу вратаря на Царско село, но се засуети и пропиля добрата възможност.
90+2' Край на мача.

BeroeБЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 3.Милен Желев, 6.Александър Цветков , 9.Мартин Камбуров , 14.Меледже Омнебес, 17.Ибрахима Конте  ( 13.Никола Маринов), 19.Александър Василев, 25.Георги Ангелов, 28.Рубен Бригидо, 59.Ахмед Тоуба, 73.Иван Минчев
Резерви: 1.Пламен Колев, 11.Иван Бандаловски, 16.Мартин Маринов, 18.Петко Цанков, 44.Виктор Генев. 94.Юлиан Ненов

Tsarsko SeloЦАРСКО СЕЛО: 30.Джони Пласид, 3.Мартин Кавдански ( 20.Серкан Юсеин), 2.Густаво Карбониери , 44.Шарлестон Сантос, 4.Ивайло Марков (7.Антон Карачанаков), 17.Реян Даскалов, 6.Антонио Георгиев, 8.Уесли Ната, 22.Дилан Бахамбула, 11.Родни Антуи , 89.Дамиен Мари ( 91.Венцислав Христов)