Берое и Арда завършиха 1:1 в първи мач от деветия кръг на efbet Лига. "Заралии" имаха повече положения, но не успяха да запишат първи успех над този съперник. Досега старозагорци имаха загуби във всичките 5 мача, които бяха изиграли срещу Арда, откакто “сините” се завърнаха в елита, а сега записаха и първо равенство. Омар Камара (43-дузпа) изведе домакините напред в резултата, а резервата Жуниньо (79) донесе точката с красив гол за гостите. Феновете на тима от Стара Загорка се ядосаха и още преди последния съдийски сигнал поискаха оставка на старши треньора Петър Колев, за чийто пост фаворит е Любослав Пенев, който е пред сензационно завръщане в елита.

Преди началото на срещата голмайстор №1 в българския елит Мартин Камбуров бе награден от БФС, Берое и Старозагорска община за рекорда си от 254 попадения, получавайки плакет и Златна обувка. Нападателят влезе в игра като резерва едва в края на мястото на Тунгара, но е успя да помогне на съотборниците си да стигнат до победата, въпреки че те бяха по-активни и настоятелни в търсена на успеха.

Още във 2-ата минута Серкан Юсеин получи топката в наказателното поле, но ударът му бе слаб и Иван Караджов лесно улови топката. Пет минути по-късно Караджов изби с една ръка след центриране на Кийлън Лебон. Малко след това Лъчезар Котев отправи изстрел от дистанция, но Ганев отрази топката.

В 28-ата минута след изпълнение на корнер Иван Караджов увисна и при съприкосновението му с Алиун Фал нападателят на старозагорци се озова на земята, а съдията Иво Андреев посочи бялата точка и предупреди вратаря с жълт картон. След дълги разправии и преглед на ситуацията с ВАР дузпата бе потвърдена и в 32-ата минута Омар Камара реализира от наказателния удар за 1:0. В добавеното време на първата част Алиун Фал центрира в наказателното поле към Кийлън Лебон, чийто удар бе спасен от Иван Караджов и топката излезе в корнер.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Три минути след почивката Лебон пусна успореден на голлинията и Фал опита да прати топката с пета във вратата на Караджов, но не успя. Домакините продължиха да натискат и в 56-ата минута Караджов спаси удар на Лебон. Две минути след това Абубакар Тунгара се възползва от грешка на Пламен Крумов и му отне топката, но сгреши при завършващия удар и не намери целта. След още десет минути игра Тунгара отправи мощен шут от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата на Караджов.

В 77-ата минута Тунгара отново шутира по земя от дистанция, а Караджов нямаше проблем да спаси. Две минути след това резервата на гостите Жуиньо овладя на гърди извън наказателното поле и с мощен шут изравни за 1:1. Мартин Камбуров се появи като резерва на мястото на Тунгара, но до края на мача домакините така и не стигнаха до успеха.

След равенството Берое събра 13 точки от 9 мача и се изравни с ЦСКА, който обаче има същия актив на четвъртата позиция след 5 изиграни срещи. Арда вече е на седма позиция с 9 точки от 7 мача.

БЕРОЕ - АРДА 1:1
1:0 Омар Камара (32-дузпа), 1:1 Жуниньо (79)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на мача
2 - Серкан Юсеин получи топката в наказателното поле, но ударът му бе слаб и Иван Караджов лесно улови топката
7 - Караджов изби с една ръка след центриране на Кийлън Лебон
20 - Спас Делев центрира от пряк свободен удар и топката срещна стената от футболисти на Берое
21 - Лъчезар Котев отправи изстрел от дистанция, но Ганев отрази топката
28 - ДУЗПА за Берое! Иван Караджов увисна и при съприкосновението му с Алиун Фал нападателят на старозагорци се озова на земята, а съдията Иво Андреев посочи бялата точка и предупреди вратаря с жълт картон
32 - ГОООЛ за Берое! Омар Камара реализира безапелационно наказателния удар за 1:0
45+1 - Алиун Фал центрира в наказателното поле към Кийлън Лебон, чийто удар бе спасен от Иван Караджов и топката излезе в корнер
45+3 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - Лебон пусна успореден на голлинията и Фал опита да прати топката с пета във вратата на Караджов, но не успя
56 - Иван Караджов изби в корнер след удар на Кийлън Лебон
58 - Абубакар Тунгара се възползва от грешка на Пламен Крумов и му отне топката, но сгреши при завършващия удар и не намери целта
66 - Тонислав Йорданов бе оставен непокрит в наказателното поле, но се размина с топката след центриране на Спас Делев
68 - Тунгара отправи мощен шут от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата на Караджов
71 - Омар Сако застана на пътя на топката при удар на Жуниньо
77 - Тунгара отново шутира по земя от дистанция, а Караджов нямаше проблем да спаси
79 -  ГОООЛ за Арда! Резервата на гостите Жуиньо овладя на гърди извън наказателното поле и с мощен шут изравни за 1:1
90+4 - Край на мача! Берое и Арда завършиха 1:1 и поделиха по точка

Берое: 33. Генадий Ганев , 5. Омар Сако , 19. Александър Василев , 20. Стив Фуртадо, 6. Александър Цветков -к, 17. Реян Даскалов, 30. Серкан Юсеин (83 16. Симеон Мечев), 27. Абубакар Тунгара (83 9. Мартин Камбуров), 21. Кийлън Лебон, 11. Алуин Фал, 99. Омар Камара (75 10. Даниел Генов)
Резерви: 1. Нордин Бакер, 2. Джуниет Али, 9. Мартин Камбуров, 10. Даниел Генов,15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Петър Колев

Арда: 12. Иван Караджов , 71. Пламен Крумов - к, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 24. Алекс Петков, , 4. Милен Стоев (60 37. Жуниньо ), 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (61 19. Румен Руменов), 17. Иван Коконов (72 10. Светлозар Ковачев), 9. Спас Делев (90+3 81. Атанас Зехиров), 98. Тонислав Йорданов
Резерви:  36. Васил Симеонов, 10. Светлозар Ковачев, 18. Слободан Рубежич, 19. Румен Руменов, 25. Давид Кики, 37. Жуниньо, 81. Атанас Зехиров
Треньор: Георги Чиликов

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Иво Андреев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия