Берое надви у дома Черно море с минималното 1:0 и се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България. Мартин Камбуров (67) отново се превърна в герой за домакините, влизайки като резерва и отбелязвайки малко след това единствения гол, който се оказа достатъчен за преодоляването на "моряците".

Първото полувреме премина равностойно без кой знае какви голови положения пред двете врати. Гостите започнаха по-добре и след четвърт час игра Генадий Ганев спаси удар на Леандро Андраде от близка дистанция. Малко след това капитанът на "моряците" Васил Панайотов също не успя да намери целта.

Домакините се активизираха в края на първата част, но добри пробиви на Абубакар Тунгара и Александър Василев завършиха без успех. Пабло Гарсия от гостите пък имаше шанс от пряк свободен удар, но прати топката в ръцете на Ганев.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

"Моряците" имаха инициативата веднага след почивката и стигнаха до гол след удар на Велислав Василев, който обаче бе в положение на засада и попадението му не бе признато.

Гостите продължиха да владеят повече топката, но въпреки това Берое имаше страхотен шанс да поведе в 65-ата минута, когато Абубакар Тунгара не се възползва от грешка на защитниците и ударът му бе блокиран от Живко Атанасов. Само две минути по-късно влезлият секунди преди това като резерва Мартин Камбуров се разписа с глава след центриране от корнер за 1:0 и даде аванс на домакините.

След гола заралии разчитаха на контраатаки, а усилията на "моряците" за изравнително попадение не дадоха резултат и никой от тях не застраши сериозно вратата на Генадий Ганев. Така Берое се класира за 1/4-финалите и очаква следващия си съперник на жребия.

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Мартин Камбуров (67)

Най-интересното от срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача
5 - Двата тима действат предпазливо, покривайки празните пространства в защита
15 - Удар от близка дистанция на Леандро Андраде бе спасен от вратаря на домакините Генадий Ганев
20 - Леандро Андраде получи контузия и се наложи намеса на медицинския щаб на Черно море
23 - Капитанът на Черно море Васил Панайотов отправи много неточен изстрел
26 - Камен Хаджиев центрира в наказателното поле, но не успя да намери Кукула и Иван Дюлгеров не трябваше да се намесва
30 - Абубакар Тунгара проби по лявото крило, изпревари двама от играчите на гостите и центрира към точката на дузпата, но там нямаше негов съотборник и тя бе изчистена
36 - Гарсия завъртя топката от фаул право в ръцете на Ганев
39 - Александър Василев проби отляво и центрира добре по земя за Кукула, но той не успя да засече топката
43 - Василев центрира отляво, но защитник в синьо се намеси добре и изчисти топката
45+1 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - Изстрел на Велислав Василев от пряк свободен удар бе спасен от Ганев
49 - Велислав Василев прати топката във вратата на домакините, но е отсъдена засада и няма гол
65 - Защитата на гостите сгреши при наглед безобидно центриране и Абубакар Тунгара шутира силно около точката на дузпата, но Живко Атанасов не позволи тя да влезе във вратата
67 - ГОООЛ за Берое! Влезлият току що като резерва Мартин Камбуров засече с глава центриране от корнер и от границата на вратарското поле вкара за 1:0 след рикошет в тялото на Зе Гомеш
80 - Появилият се като резерва Непомусено бе на път да излезе сам срещу Ганев, но е отсъдена засада
85 - Кийлън Лебон проби по лявото крило и нахлу в наказателното поле, но шутира над вратата
87 - Илиан Стефанов настигна топката отдясно и центрира във вратарското поле към Мартин Камбуров, но Дюлгеров изпревари нападателя на Берое
90+2 - Мартин Милушев шутира от далечна дистанция, но не затрудни Генадий Ганев
90+4 - Край на мача! Берое победи Черно море с 1:0 и с класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков (к) , 7. Кукула (66 9. Мартин Камбуров ), 16. Симеон Мечев, 17. Реян  Даскалов, 19. Александър Василев , 20. Стив Фуртадо (66 10. Даниел Генов), 21. Кийлън Лебон (90+2 2. Джуниет Али), 26. Камен Хаджиев, 27. Абубакар Тунгара (66 8. Илиян Стефанов)
Резерви: 1. Нордин Бакер, 2. Джуниет Али, 8. Илиян Стефанов, 9. Мартин Камбуров, 10. Даниел Генов, 15. Георги Динков, 30. Серкан Юсеин
Треньор: Петър Колев

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (к), 23. Пабло Гарсия, 17. Велислав Василев , 72. Родриго Енрике, 15. Леандро Андраде, 20. Зе Гомеш (77 92. Джеваро Непомусено)
Резерви: 13. Галин Григоров, 92. Джеваро Непомусено, 14. Калин Георгиев, 32. Мартин Дичев, 88. Павел Георгиев, 4. Росен Стефанов, 18. Мартин Милушев
Треньор: Илиан Илиев

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия