Берое излъга у дома новака Локомотив (София) с 1:0 и започна с победа новия сезон в efbet Лига. Мартин Камбуров (57) донесе успеха за домакините със своя гол №252 в елита, доближавайки се на едно попадение от рекорда на Петър Жеков. В 80-ата минута обаче той бе изгонен с втори жълт и червен картон.

Преди началото на мача футболистите на двата отбора запазиха минута мълчание в памет на жертвите от опожаряването на Стара Загора по време на Руско-турската освободителна война през 1877 година.

Гостите започнаха по-активно и в 8-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле на Берое от Владимир Семерджиев, а вратарят Нордин Бакер излезе и боксира, а защитниците изчистиха напред. Четири минути след това Илиян Стефанов изведе на левия фланг Алиун Фал, който центрира без забавяне, но ударът на Серкан Юсеин беше блокиран. Две минути по-късно столичани отговориха с прострелно центриране отдясно на Карим Бухмиди, което не намери съотборника му Божидар Кацаров.

В средата на първата част гръцкият защитник на гостите Георгиос Кацикас получи тежък удар при едно единоборство и се наложи главата му да бъде превързана, за да се завърне в игра. Лека полека домакините взеха инициативата и след около половин час игра Мартин Камбуров шутира от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри над вратата на "железничарите". До края на полувремето нямаше сериозни положения, а малко преди края на първата част Любенов трябваше да се намесва атрактивно след центриране от пряк свободен удар на Симеон Мечев.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В началото на втората част домакините опитаха да притиснат столичани и в 53-ата минута Симеон Мечев пробва късмета си с удар от дъгата пред наказателното поле, но топката премина над вратата. Четири минути след това Кийлън Лебон пробие в наказателното поле, преодолявайки четирима противници, след което намери Мартин Камбуров, който от близка дистанция насочи топката в мрежата за 1:0. Това бе гол №252 за нападателя в елита, а с него той е само на едно попадение от рекорда на Петър Жеков.

В 71-ата минута Александър Василев нахлу в наказателното поле и центрира, а топката стигна до Камбуров, който бе много близо до изравняване на рекорда на Жеков, но шутира над вратата. Секунди по-късно Мики Орачев от гостите центрира отляво и топката се удари в напречната греда, след което защитниците на Берое я изчистиха.

В 78-ата минута Лолала с техничен удар пробва да прехвърли Бакер, но стражът изби в корнер. Две минути по-късно домакините останаха в намален състав, след като Мартин Камбуров извърши нарушение срещу Божидар Кацаров край страничната линия и бе изгонен с втори жълт и червен картон, което означава, че той ще пропусне мача срещу Пирин (Благоевград) в следващия кръг. До края на мача натискът на гостите не даде резултат и те загубиха в Стара Загора при завръщането си в елита.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:0
1:0 Мартин Камбуров (57)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
8 - Владимир Семерджиев центрира в наказателното поле на домакините и Нордин Бакер боксира
12 - Алиун Фал центрира и Серкан Юсеин опита удар, който бе блокиран
31 - Мартин Камбуров шутира от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри над вратата
44 - Любенов трябваше се намеси атрактивно след центриране от пряк свободен удар на Симеон Мечев
45 - Край на първата част!
....................................................
46 - Начало на второто полувреме
53 - Симеон Мечев получи добър пас и шутира от дъгата пред наказателното поле, но прати топката над вратата
57 - ГОООЛ за Берое! Кийлън Лебон пробие в наказателното поле, преодолявайки четирима противници, след което намери Мартин Камбуров, който от близка дистанция насочи топката в мрежата за 1:0
71 - Александър Василев нахлу в наказателното поле и центрира, а топката стигна до Камбуров, който от близка дистанция я прати над вратата
72 - ГРЕДА за Локо (София)! Мики Орачев центрира отляво и топката се удари в напречната греда, след което защитниците на Берое я изчистиха
80 - Голмайсторът Мартин Камбуров е изгонен след втори жълт и червен картон заради нарушение срещу Божидар Кацаров край страничната линия
90+3 - Край на мача! Берое излъга Локомотив (София) с 1:0 и започна сезона с победа

Берое: 1. Нордин Бакер, 6. Александър Цветков, 8. Илиян Стефанов (67 7. Кукула), 9. Мартин Камбуров (к) , 11. Алиун Фал (90+3 77. Божидар Пенчев, 16. Симеон Мечев, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 21. Кийлън Лебон (87 2. Джуниет Али), 26. Камен Хаджиев , 30. Серкан Юсеин
Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 4. Христо Митев, 7. Кукула, 15. Георги Динков, 77. Божидар Пенчев, 91. Олджай Алиев
Треньор: Петър Колев

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 3. Марио Петков, 26. Красимир Милошев (к), 4. Мики Орачев, 5. Георгиос Катсикас , 6. Пламен Крачунов, 22. Владимир Семерджиев (81 10. Валентин Николов ), 44. Божидар Кацаров , 13.Селсо Рапосо (87 15. Лука Иванов ),9. Мохамед Бухмиди (60 7. Александър Александров), 11 Раел Лолала
Резерви: 1. Цветомир Витков, 7. Александър Александров, 10. Валентин Николов, 99. Джонатан Машадо, 15. Лука Иванов, 14. Християн Чипев, 77. Мартин Стоилов
Треньор: Иван Колев

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Владимир Вълков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия