Промененият из основи състав на Левски записа ужасяващ старт на новия сезон и загуби от Берое с 0:2 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от първия кръг в efbet Лига. Симеон Славчев си вкара автогол в 34-ата минута, а Октавио (41) подсигури трите точки за гостите от Стара Загора.

"Сините" се разделиха с повечето си водещи футболисти и излязоха с доста променен състав. На вратата титуляр се завърна Николай Михайлов, който бе и с капитанската лента. Трима от новите са бранители и започнаха от самото начало - Орлин Старокин, Живко Атанасов и Тома Даске. Десен бек пък бе Ивайло Найденов. В средата на действаха Симеон Славчев, Илия Юруков и Стайн Спиерингс, а по крилата - Паулиньо и Станислав Иванов. На върха на атаката бе поставен Найджъл Робърта, към когото има интерес от чужбина.

Гостите бяха по-активни в началото на срещата, но не стигнаха до сериозна опасност пред вратата на Николай Михайлов. Мачът продължи равностойно, като бяха отсъдени няколко засади. Едва в 31-ата минута се стигна до първата по-сериозна опасност пред една от двете врати. Станислав Иванов шутира от изгодна позиция и топката рикошира в тялото на защитник, но не достигна до вратата. Три минути след това Берое поведе в резултата след автогол на Симеон Славчев, който засече топката във вратата на Ники Михайлов след центриране на Димо Бакалов отляво.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Тимът от Стара Загора шокира тотално домакините в 41-ата минута, когато удвои аванса си. Александър Цветков изведе чудесно по дясното крило Крум Стоянов, който върна топката към Октавио и последният разстреля Михайлов за 0:2. До края на полувремето "сините" не успяха да отвърнат на удара и се оттеглиха на почивка със сериозен пасив.

Малко след началото на втората част Фал засече центриране и отправи удар с глава, но топката премина на сантиметри покрай вратата. "Сините" постепенно взеха инициативата и имаха много добра възможност да намалят изоставането си в 68-ата минута, когато Стайн Спиерингс шутира от дистанция, но ударът му бе спасен с вещина от Християн Василев. Четири минути след това Ники Михайлов отрази удар от далечна дистанция и предотврати нов гол във вратата си.

В 81-ата минута Александър Цветков отправи плътен удар от дистанция, но той не затрудни Михайлов и стражът на "сините" улови. До края на мача домакините така и не съумяха да застрашат вратата на Християн Василев, а гостите спокойно разиграваха и ликуваха с трите точки след последния съдийски сигнал.

ЛЕВСКИ – БЕРОЕ 0:2
0:1 Симеон Славчев (34-автогол), 0:2 Октавио (41)

Най-интересните моменти от мача по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на двубоя
2 - Найджъл Робърта изпадна в положение на засада
5 - Страхотен пробив на Макута, но неточен пас в завършващата фаза на атаката
7 - Паулиньо проби по крилото, но не успя да центрира
12 - Засада на Стив Жозе Перейра, който все пак прати топката във вратата на Левски и не получи картон
17 - Мезаг също изпадна в положение на засада
31 - Станислав Иванов шутира и топката рикошира в тялото на защитник, след което не достигна до вратата
34 - ГОООЛ за Берое! Димо Бакалов центрира отдясно и Симеон Славчев си вкара автогол за 0:1
41 - ГОООЛ за Берое! Александър Цветков изведе чудесно по дясното крило Крум Стоянов, който върна топката към Октавио и последният разстреля Николай Михайлов за 0:2

45+1 - Найджъл Робърта отправи слаб удар право в ръцете на Християн Василев
45+2 - Край на първата част!
...................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Фал засече топката с глава при центриране и тя премина на сантиметри от вратата
53 - Мезаг пресече центриране към Робърта и изчисти топката напред
61 - Спокойни минути без сериозни положения пред двете врати
68 - Стайн Спиерингс имаше страхотен шанс да намали изоставането на домакините, но ударът му бе отразен с вещина от вратаря Християн Василев
72 - Николай Михайлов отрази удар от далечна дистанция и предотврати трети гол във вратата си
81 - Александър Цветков отправи плътен удар от дистанция, но той не затрудни Николай Михайлов и стражът на "сините" улови
88 - Гостите разиграват спокойно, а домакините не успяват да направят дори финален щурм в търсене на почетен гол
90+4 - Край на мача! Берое спечели с 2:0 и започна сезона с три точки на "Герена"

Левски: 13. Николай Михайлов, 6. Ивайло Найденов, 3. Живко Атанасов, 28. Тома Даске, 66. Орлин Старокин, 8. Симеон Славчев (4611. Здравко Димитров), 77. Илия Юруков, 7. Паулиньо, 40. Стайн Спиерингс, 99. Станислав Иванов, 17. Найджъл Робърта
Резерви: 12. Николай Кръстев, 11. Здравко Димитров, 18. Насиру Мохамед, 22. Патрик-Габриел Галчев, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков, 93. Атанас Кабов
Треньор: Георги Тодоров

Берое: 1. Християн Василиев, 27. Крум Стоянов (7419. Александър Василев), 5. Теди Мезаг, 25. Георги Ангелов , 20. Стив Жозе Перейра, 6. Александър Цветков, 22.Октавио (758. Карлос Охене), 7. Димо Бакалов, 17. Ибрахима Конте (90+118. Илиас Хасани), 10. Гаюс Макута, 11. Алиун Фал
Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 8. Карлос Охене, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 66. Радослав Апостолов, 73. Иван Минчев
Треньор: Димитър Димитров

София, стадион: „Георги Аспарухов“
Съдия: Владимир Вълков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация