ЦСКА записа трета поредна победа в efbet Лига и трети пореден мач без да допусне гол. "Червените" надделяха с 1:0 над Славия в дерби на стадион "Българска армия". Единственото попадение бе дело на намиращият се в отлична форма Али Соу. Загубата пък е първа за тима на Златомир Загорчич след серия от пет двубоя без поражение, четири от които бяха победи.

Първото полувреме бе доста скучно и почти не предложи емоции на феновете. Петър Занев опита да застраши Георги Георгиев, но вратарят на Славия спаси. той бе и причината до края на двубоя "белите" да не получат солиден брой голове.

В 36-ата минута Пинто също пробва рефлекса на стража на символичните гости, а малко след него Евандро удари греда. Бразилецът стреля, топката рикошира и кацна върху напречната греда.

С подновяването на играта след почивката ЦСКА натисна сериозно. Удар на Али Соу, след чудесно отиграване на Евандро, бе избит от голлинията от Гамаков, а удари на Отабор и Пинто бяха блокирани.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Стигна се до 66-ата минута, когато тимът на Милош Крушич най-после успя да отбележи. Занев центрира топката отдясно, a Али Соу се извиси и отправи удар с глава. Георги Георгиев достигна топката, но не успя да я спре и тя влезе във вратата - 1:0. Така в трети пореден мач нападателят записа името си сред голмайсторите.

Той имаше още две много добри възможности за попадение, но топката не намираше очертанията на вратата на Славия. Малинов също пропусна да реши всичко далеч преди края.

В 87-ата минута Славчо Шоколаров фаулира Жеферсон, а след това ритна играчът на ЦСКА, докато той бе на земята. Реферът Драгомри Драганов веднага му показа директен червен картон.

Славия пропусна златен шанс в добавеното време. Емил Стоев стреля фронтално от воле, Бусато успя съвсем леко да докосне топката, а тя разтресе страничния стълб на вратата на ЦСКА.

Все пак "червените" успяха да удържат своя крехък аванс и да вземат победата. С тях активът на ЦСКА е 31 точки и отборът заема четвъртото място в класирането. Славия е на пето място с 23.

ЦСКА - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Али Соу (66)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
13- Първи точен удар в мача - Владислав Узунов стреля от дистанция, но право в ръцете на Бусато
23- Петър Занев отправи хубав удар с левия крак от фаул, но Георги Георгиев се намеси решително и изби
35- Пинто опита удар от сериозна дистанция, Георгиев не успя да улови топката, но добавка нямаше кой да направи
39- Греда! Евандро стреля, топката рикошира и кацна върху напречната греда
44- Албентоса засее топката пред вратата на Славия, но миг преди да влезе във вратата Георгиев я улови. Бе отсъдена и засада
45- Край на първото полувреме
___________________________
46- Начало на второто полувреме
48- Георги Йомов бе оставен непокрит в полето на ЦСКА и стреля с глава, но неточно
52-  Опасност! Евандро технично премина през Шоколаров в наказателното поле центрира за Али Соу. Нападателят успя между бранителите да чукне топката, но миг преди да влезе във вратата тя бе избира от Гамаков
58- Удари на Вив Соломон-Отабор и Рубен Пинто от отлични позиции бяха блокирани
66- Гол за ЦСКА! Занев центрира топката отдясно, a Али Соу се извиси и отправи удар с глава. Георги Георгиев достигна топката, но не успя да я спре и тя влезе във вратата - 1:0!
73- Хубав удар на Али Соу, но Георгиев изби
77- Малинов стреля от добра позиция, топката мина встрани от вратата
84- Радослав Кирилов стреля добре, но Бусато избива
86- Галин Иванов отправи удар, но Бусато се намеси решително и изби
88- Червен картон! Шоколаров фаулира Жеферсон, а след това реагира много остро и го изрита докато беше на земята. Съдията Драганов веднага даде червен картон на играча на Славия.
90+1- Греда! Стоев стреля от воле към вратата на ЦСКА, а топката удари страничния стълб и напусна терена. Бусато също успя решително да докосне топката, за да промени нейната траектория
90+4- Край на мача!

ЦСКА: 13.Густаво Бусато, 25.Раул Албентоса, 26.Валентин Антов, 11.Петър Занев, 18.Брадли Мазику, 19.Иван Турицов, 6.Рубен Пинто (68-15.Кристиян Малинов),10.Евандро (81-8.Греъм Кери), 14.Вив Соломон-Отабор (58-3.Жеферсон Телес), 20.Тиаго Родригез, 22.Али Соу
Резерви: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Жеферсон Телес, 8.Греъм Кери, 9.Aнтъни Уот, 15.Кристиян Малинов, 24.Нуно Томаш, 27.Мартин Смоленски
Треньор: Милош Крушич

СЛАВИЯ: 13.Георги Георгиев, 4.Петър Патев, 15.Емил Виячки, 38.Милен Гамаков, 83.Христо Попадийн, 33.Галин Иванов, 8.Славчо Шоколаров, 10.Янис Карабельов (80-73.Венцислав Бенгюзов), 35.Георги Йомов (58-71.Емил Стоев), 23.Владислав Узунов (69-9.Цветелин Чунчуков), 11.Радослав Кирилов
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 55.Андреа Христов, 73.Венцислав Бенгюзов, 14.Дарко Тасевски, 71.Емил Стоев, 22.Илиан Мицански, 9.Цветелин Чунчуков
Треньор: Златомир Загорчич