Ботев (Пловдив) надви Берое с 2:1 в дербито на Тракия от осмия кръг на efbet Лига и оглави временното класиране със 17 точки, изпреварвайки с 2 шампиона Лудогорец, който обаче е с три мача по-малко. Головете за „канарчетата“ реализираха Емануел Току (70) и Па Конате (85), а почетното попадение за гостите реализира Александър Цветков (90+3). Голмайсторът на гостите Мартин Камбуров дори не бе в групата, а неговото място в титулярния състав зае Алиун Фал.

Едва в 20-ата минута "канарчетата" създадоха първата опасност в мача, след като Маркиньос отправи удар, но Нордин Бакер се намеси и спаси с блестящ рефлекс. Гостите от Стара Загора на свой ред имаха страхотен шанс за гол в 33-ата минута, когато Александър Василев центрира в наказателното поле на домакините и Алиун Фал отправи удар с глава, а топката срещна дясната странична греда. В 41-ата минута Кийлън Лебон центрира от корнер в наказателното поле на Ботев и Умар Сако отправи удар с глава, а топката премина покрай вратата на Георги Аргилашки.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката в 52-ата минута домакините направиха сериозен пропуск. Па Конате засече топката след центриране в наказателното поле на гостите и топката срещна левия стълб на вратата на Нордин Бакер, а след това нидерландският страж я хвана. Десетина минути по-късно Кийлън Лебон комбинира с Абубакар Тунгара, който напредна и стреля, но право в ръцете на Георги Аргилашки. Секунди след това Маркиньос развинти отбраната на Берое и подаде към Антоан Бароан, който шутира неточно. В 65-ата минута Николай Минков центрира в наказателното поле на Берое, топката отскочи от гърдите на Димитър Тонев и попадна на пътя на Па Конате, който отблизо я прати над вратата.

В 70-ата минута домакините поведоха с гол на Емануел Току, който шутира от далечна дистанция, топката срещна левия стълб и влезе във вратата за 1:0. Седем минути след това Александър Василев отправи удар от разстояние в 77-ата минута, но право в ръцете на Георги Аргилашки. Берое пропусна да изравни в 81-ата минута, когато Илиян Стефанов изведе Кукула, но нападателят не успя да засече топката отблизо. "Канарчетата" удвоиха аванса си в 85-ата минута, когато Маркиньос центрира в наказателното поле на Берое, където Па Конате бе изпуснат от Стив Фуртадо и прати топката в мрежата за 2:0. Гостите стигнаха до почетен гол в третата минута от добавеното време. Стив Фуртадо центрира от корнер в наказателното поле на Ботев (Пловдив) и Умар Сако продължи към Александър Цветков, който отблизо се разписа за крайното 2:1

След петата си победа от началото на сезона Ботев (Пловдив) е лидер във временното класиране със 17 точки преди останалите срещи от кръга. Берое претърпя четвърто поражение в шампионата и остава с 12 точки на четвъртата позиция.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – БЕРОЕ0 2:1
1:0 Емануел Току (70), 2:0 Па Конате (85), 2:1 Александър Цветков (90+3)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на мача
5 - Гостите от Стара Загора изпълниха три корнера за кратък период, но не създадоха опасност за Георги Аргилашки
20 - Домакините създадоха първата опасност в мача, след като Маркиньос отправи удар, но Нордин Бакер се намеси и спаси с блестящ рефлекс
33 -  ГРЕДА за Берое! Александър Василев центрира в наказателното поле на домакините и Алиун Фал отправи удар с глава, а топката срещна дясната странична греда
41 - Кийлън Лебон центрира от корнер в наказателното поле на Ботев и Умар Сако отправи удар с глава, а топката премина покрай вратата на Георги Аргилашки
45 - Край на първата част!
....................................................
46 - Начало на второто полувреме
52 - ГРЕДА за Ботев (Пд)! Па Конате засече топката след центриране в наказателното поле на гостите и топката срещна левия стълб на вратата на Нордин Бакер, а след това нидерландският страж я хвана
61 - Кийлън Лебон комбинира с Абубакар Тунгара, който напредна и стреля, но право в ръцете на Георги Аргилашки
62 - Маркиньос развинти отбраната на Берое и подаде към Антоан Бароан, който шутира неточно
65 - Николай Минков центрира в наказателното поле на Берое, топката отскочи от гърдите на Димитър Тонев и попадна на пътя на Па Конате, който отблизо я прати над вратата
70 - ГОООЛ за Ботев (Пд)! Емануел Току шутира от далечна дистанция, топката срещна левия стълб и влезе във вратата за 1:0
77 - Александър Василев отправи удар от разстояние в 77-ата минута, но право в ръцете на Георги Аргилашки
85 - ГООЛ за Ботев (Пд)! Маркиньос центрира в наказателното поле на Берое, където Па Конате бе изпуснат от Стив Фуртадо и прати топката в мрежата за 2:0
90+3 - ГОООЛ за Берое! Стив Фуртадо центрира от корнер в наказателното поле на Ботев (Пловдив) и Умар Сако продължи към Александър Цветков, който отблизо се разписа за крайното 2:1
90+4 - Край на мача! Ботев (Пловдив) победи Берое с 2:1 и е лидер във временното класиране

Ботев (Пловдив): 1. Георги Аргилашки – 17. Николай Минков, 25. Станислав Работов (60 28. Филип Филипов), 4. Виктор Генев, 3. Па Конате – 24. Кевин Янсон, 6. Дилан Мертенс (81 27. Атанас Чернев) – 10. Емануел Току , 8. Тодор Неделев, 7. Маркиньос  – 11. Антоан Бароан (64 23. Димитър Тонев)
Резерви: 90. Хидайет Ханкич, 23. Димитър Тонев, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов, 30. Иван Василев, 34. Пламен Цончев, 35. Джеймс Ето'о
Треньор: Азрудин Валентич

Берое: 1. Нордин Бакер – 20. Стив Фуртадо, 5. Умар Сако, 26. Камен Хаджиев, 19. Александър Василев – 17. Реян Даскалов, 6. Александър Цветков , 30. Серкан Юсеин (78 8. Илиян Стефанов), 27. Абубакар Тунгара  – 21. Кийлън Лебон (68 99. Умар Камара), 11. Алиун Фал (68 7. Кукула)
Резерви: 12. Иван Гошев, 2. Джуниет Али, 4. Христо Митев, 7. Кукула, 8. Илиян Стефанов, 16. Симеон Мечев, 99. Умар Камара
Треньор: Петър Колев

Стадион: спортен комплекс „Коматево“
Съдия: Георги Иванов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия