Ботев (Пловдив) спечели с 2:0 домакинството си на Ботев (Враца) в мач от десетия кръг на efbet Лига и се върна на победния път. "Канарчетата" загубиха с 0:5 от ЦСКА 1948, след което направиха 1:1 с Етър, но днес се възползваха от открилите им се ситуации и стигнаха до успеха срещу врачани. Благодарение на победата Ботев (Пловдив) скочи в класирането и прати Левски на 11-ото място. "Жълто-черните" са девети с 12 точки, колкото има и Ботев (Враца), докато "сините" са с 11 в актива си.

Победата за Ботев (Пд), воден от треньорския тандем Петър Пенчев - Георги Онов дойде след голове през второто полувреме. Във вратата на врачани се разписаха Атанас Илиев и Димитър Тонев.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

През първата част "жълто-черните" имаха контрол върху топката, но по-чистите положения бяха пред вратата на Георги Аргилашки. В 18-ата минута Даниел Генов от чиста позиция се размина с топката, а в 27-ата Юлиан Ненов също не успя да отбележи.

След почивката "канарчетата" доминираха. В 52-ата минута Димитър Тонев финтира защитник в зелено, но останал на добра позиция се подхлъзна и не успя да стреля. В 56-ата "канарчетата" откриха резултата, макар и с доза шанс. Славчо Шоколаров центрира отдясно, вратарят на гостите Красимир Костов изби топката, но тя рикошира в тялото на Атанас Илиев и влетя във вратата - 1:0.

В 66-ата минута Димитър Тонев ознаменува добрата си игра с прекрасен гол. Сърцатият талантлив халф, който днес има имен ден, премина през няколко бранители и с мощен удар под гредата разстреля Костов за 2:0.

До края Неделев на два пъти не успя да вкара и Ботев се размина с по-изразителна победа.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

БОТЕВ (Пловдив) - БОТЕВ (Враца) 2:0
1:0 Aтанас Илиев (56), 2:0 Димитър Тонев (66)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
16 - Нападателят на Ботев (Пловдив) Атанас Илиев стреля с левия крак, изпращайки топката над вратата.
18  Даниел Генов можеше да вкара, но се размина с топката пред вратата на Ботев след центриране на Атанас Зехиров.
21  Силен удар на Тодор Неделев, топката профуча покрай лявата греда.
27  Юлиан Ненов пропусна да даде преднина на гостите от Враца. Крилото беше оставен непокрит в наказателното поле и след центриране на Чавдар Ивайлов стреля покрай дясната греда в аут.
39  Ненов центрира в наказателното поле на "канарчетата", където Даниел Генове изпревари Джонатан Перейна и стреля, но над напречната греда.
45 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Отлична намеса на Георги Аргилашки след изстрел на Димитър Буров.
55  Пропуск на Атанас Илиев. Нападателят на Ботев (Пд) имаше отличен шанс, но стреля покрай гредата в аут.
56  ГОЛ! 1:0 за Ботев (Пловдив)! Атанас Илиев откри резултата. Славчо Шоколаров центрира остро отдясно, Красимир Костов изби топката, но тя срещна тялото на Илиев и попадна в мрежата му.
66  ГОЛ! Димитър Тонев отбеляза красив гол и домакините поведоха с 2:0! Талантът на Ботев (Пловдив) получи топката на границата на наказателното поле, напредна към вратата на врачани и стреля неспасяемо в горния десен ъгъл на Костов.
83 - Пропуск на Тодор Неделев, който прати топката над вратата на гостите.
90+1 - Даниел Генов отправи точен удар, Аргилашки улови топката.
90+3 - Край на мача. Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:0.

БОТЕВ (Пловдив): 33.Георги Аргилашки, 28.Филип Филипов, 4.Виктор Генев, 2.Джонатан Перейра, 25.Станислав Работов, 6.Маркиньос Педросо (62  26.Мите Цикарски), 23.Димитър Тонев  (85  16.Бисер Бонев), 13.Мишел Еспиноса, 88.Славчо Шоколаров, 8.Тодор Неделев (90+2  17.Салиф Сисе), 9.Атанас Илиев
Резерви: 1.Янко Георгиев, 20.Димитър Пройчев, 26.Мите Цикарски, 7.Фабио Бурбано, 16.Бисер Бонев, 18.Пламен Цончев, 17.Салиф Сисе
Tреньор: Петър Пенчев

Botev Vratsa
БОТЕВ (Враца): 33.Красимир Костов, 21.Аласане Н`Диайе , 81.Атанас Зехиров, 5.Васил Добрев, 14.Димитър Буров, 18.Илия Миланов, 8.Педро Лагоа (75  19.Ивайло Михайлов), 23.Владислав Узунов (84  77.Мартин Костадинов), 9.Даниел Генов, 17.Чавдар Ивайлов  (66  88.Уелингтон да Силва), 94.Юлиан Ненов (66  10.Петър Атанасов)
Резерви: 1.Христо Митов, 6.Даниел Гаджев, 19.Ивайло Михайлов, 77.Мартин Костадинов, 15.Мирослав Маринов, 10.Петър Атанасов, 88.Уелингтон да Силва
Треньор: Валентин Илиев

Коматево, стадион: "Спортен комплекс Ботев 1912"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация