Ботев победи с 2:0 Локомотив в дербито на Пловдив от първи кръг на efbet Лига. Тодор Неделев и новото попълнение Атанас Илиев бяха точни за тима на Ферарио Спасов за успеха. "Смърфовете" пък бяха приземени след успехите за Купата на България и Суперкупата.

Двубоят не бе особено атрактивен, но домакините се възползваха максимално от положенията си и стигнаха до победата. В първите минути Бандаловски пробва рефлекса Луков, но кълбото бе спряно на голлинията.

В 9-ата минута Ботев откри резултата. Атанас Илиев пое топката, но я остави на Неделев, който с хубав удар прониза "смърфовете" - 1:0.

Играчите на Акрапович опитаха бързо да вземат инициативата и да стигнат до изравняване, но бяха инертни и стигнаха за цяло полувреме единствено до удар на Томашевич, който рикошира в тялото на Работов.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Малко след почивката Ботев предреши изхода на срещата. Илиев бе изведен сам срещу Луков, но ударът му бе избит в корнер. От него Неделев прати топката право на главата на новото попълнение, а той с глава отбеляза за 2:0.

Треньорът на Локо опита да промени развоя с няколко смени, но резултат нямаше, а ситуации пред вратите почти липсваха до края на срещата.

"Канарчетата" излязоха напред в истроическата статистика между двата пловдивски тима, която до момента бе абсолютно равна по победи и голова разлика. "Жълто-черните" вече имат 40 победи срещу 39 на своя опонент.

Ботев - Локомотив 2:0
1:0 Тодор Неделев (9), 2:0 Атанас Илиев (56)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
6- Иван Бандаловски засече с глава центриране, но  Луков направи страхотно спасяване и спря топката пред голлинията си
9- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Неделев получи топката от Атанас Илиев и с мощен удар прониза Луков - 1:0!
24- Томашевич отправи удар, топката рикошира в Станислав Работов и стана лесна за улавяне от Янко Георгиев
45+2 - Край на първото полувреме
_______________________

46- Начало на второто полувреме
55- Атанас Илиев е изведен сам срещу Луков, но ударът му е слаб и избит в корнер
56- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Атанас Илиев засече с глава центриране от корнер и удвои резултата!
78- Удар на Йосип Томашевич с левия крак от дистанция, но много неточен
85- Удар на Малембана от фаул, но Янко Георгиев изби
90+4- Край на мача!

БОТЕВ: 1. Янко Георгиев, 11. Иван Бандаловски, 25. Станислав Работов, 4. Виктор Генев, 26. Мите Цикарски, 88. Славчо Шоколаров, 13. Мишел Еспиноса, 6. Маркиньос Педросо, 8. Тодор Неделев, 39. Антонио Вутов, 9. Атанас Илиев
Резерви: 33. Георги Аргилашки, 17. Лъчезар Балтанов, 28. Филип Филипов, 10. Станислав Шопов, 81. Кристиан Добрев, 16. Иван Василев, 18. Стефан Попов
Треньор: Ферарио Спасов

ЛОКОМОТИВ: 71. Мартин Луков, 61. Да Коста Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев (65-7. Момчил Цветанов), 34. Петър Витанов (61-5. Дейвид Малембана), 50. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен (61-44. Николай Николаев), 16. Лукас Спинола (69-19. Георги Минчев), 14. Димитър Илиев, 77. Анте Аралица
Резерви: 1. Илко Пиргов, 5. Дейвид Малембана, 44. Николай Николаев, 11. Кенан Муслимович, 19. Георги Минчев, 7. Момчил Цветанов, 13. Даниел Димитров
Треньор: Александър Тунчев

Коматево, база на Ботев
Съдия: Драгомир Драганов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация