Ботев (Враца) победи Славия с 2:0 като гост в среща от 24-ия кръг на Efbet лига.

Двата тима размениха по една опасна възможност в първите пет минути, а в 17-ата гостите от Враца поведоха с попадение на Христо Златински.

Славия отвърна с пропуск на Михаил Александров минути по-късно, а малко преди изтичането на половин час игра и Славия, и Ботев удариха греда. Врачани поведоха с 2:0 в 36-ата минута след красиво изпълнение от въздуха на Валери Домовчийски.

efbet - 1000 лв. Нов Онлайн Казино Бонус

Славия започна втората част по-активно и малко след почивката Андреа Христов пропусна златна възможност да изравни, стреляйки встрани от удобна позиция.

Натискът на "белите" обаче така и не даде резултат и домакините се отчетоха само с още един сериозен пропуск, дело на Емил Стоев в 79-ата минута.

Ботев (Враца) се изравни по точки със Славия (по 22), а двата тима временно са на 11-о и 12-о място в дъното на класирането, но може да бъдат изместени от Етър, който е с точка по-малко и по-късно днес гостува на Арда.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 0:2
0:1 Христо Златински  (17'), 0:2 Валери Домовчийски (36')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5'  Първа възможност в мача! Атака за Ботев (Враца). Удар на Петър Атанасов, но Светослав Вуцов се намеси много добре и предотврати сигурен гол.
6'  Шанс за Славия! Калоян Кръстев бе изведен вдясно на наказателното поле, но неговият удар също бе отразен, този път от Красимир Костов.
17'  ГООООЛ! Христо Златински откри резултата за гостите, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на Славия.
20'  Страхотна възможност за Славия! Калоян Кръстев се пребори вдясно с Мартин Николов и намери в наказателното поле Михаил Александров, чийто удар обаче бе отразен от Костов.
27'  ГРЕДА за Славия! Центриране в наказателното поле на гостите, Алассан Н'Диайе опита да изчисти топката, но я прати в гредата.
29'  ГРЕДА за Ботев (Враца)! Петър Атанасов стреля от границата на наказателното поле и удари лявата греда на Вуцов.
36'  ГООООЛ за Ботев (Враца). Валери Домовчийски удвоява аванса на гостите, след като намери топката от въздуха около точката за изпълнение на дузпа и я прати в горния десен ъгъл на Вуцов.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
51'  НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК за Славия! Андреа Христов се измъкна и засече центриране в наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата.
72' Удар на Димитър Рангелов от дъгата на наказателното поле на Ботев Враца, но прекалено лек, за да затрудни Костов.
79'  СТРАХОТНА ВЪЗМОЖНОСТ за Славия! Емил Стоев финтира бранител и стреля към вратата, но Костов спаси.
90+4' Край на мача!

Славия СофияСЛАВИЯ: 13. Светослав Вуцов, 4. Петър Патев, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 19. Филип Антовски, 70. Михаил Александров (67'  73. Мартин Сораков ), 77. Георги Вълчев, 11. Владислав Узунов (46'  8. Димитър Рангелов), 71. Емил Стоев, 14. Ивайло Димитров, 9. Калоян Кръстев
Резерви: 1. Георги Петков, 17. Ерол Дост, 3. Ертан Томбак, 75. Надер Гандри, 29. Петър Вуцов
Треньор: Златомир Загорчич

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР): 33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 77. Мартин Николов, 81. Атанас Зехиров, 24. Алассан Н'Диайе  8. Димитър Рангелов, 22. Никола Колев (78'  17. Чавдар Ивайлов ), 23. Христо Златински   (86  5. Костадин Ничев), 10. Петър Атанасов (77  94. Юлиан Ненов), 9. Даниел Генов, 30. Валери Домовчийски   (86  20. Дориан Бабунски)
Резерви: 34. Дамян Дамянов, 14. Димитър Буров, 28. Самир Аясс
Треньор: Веселин Великов

Стадион: "Славия", София
Съдия: Георги Гинчев