Ботев (Враца) победи с 2:0 на Левски в среща от втория кръг на efbet Лига. Попаденията за тима на Даниел Моралес бяха дело на Дориан Бабунски в 5-ата и в 58-ата минути. В срещата бяха отсъдени и две дузпи, като Боби Цонев не успя да вкара за Левски, докато централният нападател на врачани реализира от бялата точка.

На всичко отгоре "сините" бяха тотално надиграни от своя съперник, а Боби Цонев се контузи и бе заменен принудително.

Първото полувреме бе изпълнено с доста емоции. Домакините откриха резултата още с първата си атака. Валери Христов центрира в наказателното поле, a Бабунски бе изпуснат от Найденов и с глава насочи неспасяемо за 1:0.

"Сините" натиснаха в опит да изравнят бързо. Билал Бари успя да засече с глава центриране на Цонев и да вкара, но голът правилно бе отменен заради засада.

В 30-ата минута Михайлов се намеси решително след грешка на Шелис и отрази удар на Маринов.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Малко преди края на първото полувреме Мартин Николов удари с лакът в главата Здравко Димитров, а след намесата на ВАР съдията Тренчев отсъди дузпа. Зад топката застана Борислав Цонев, но ударът му бе слаб, а Красимир Костов уцели ъгъла и изби в корнер. Малко по-късно домакините също имаха претенции за дузпа, но ВАР не се намеси и такава не бе отсъдена.

Втората част започна лошо за треньора на Левски Живко Миланов. Боби Цонев се контузи и бе заменен принудително от Адриан Краев.

В 57-ата минута Николов проби и центрира в наказателното поле на Левски, където Георги Александров закачи Бабунски, а съдията Тренчев посочи бялата точка. Дориан Бабунски застана зад топката и не остави шансове на Николай Михайлов - 2:0!

След втория гол на врачани "сините" видимо се предадоха и не успяха да сътворят нищо интересно пред вратата на Костов.

Ботев (Враца) вече има четири точки в актива си, докато Левски е с 0, след като в първия кръг загуби от Славия.

Ботев (Враца) - Левски 2:0
1:0 Дориан Бабунски (5), 2:0 Дориан Бабунски (58-дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
5- ГОЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА)! Валери Христов центрира в наказателното поле, a Бабунски бе изпуснат от Найденов и с глава насочи неспасяемо за 1:0
20- Отменен гол! Цонев центрира, а Билал Бари засече с глава и реализира. Попадението бе отменено заради засада!
30- Шелис сбърка при изнасянето на топката и я подари на Маринов. Младокът напредна и стреля, а Михайлов изби в корнер
40- Дузпа за Левски! Мартин Николов удари с лакът в главата Здравко Димитров, а след намесата на ВАР съдията Тренчев отсъди дузпа
41- Пропуск! Борислав Цонев стреля, а Красимир Костов усети ъгъла и изби удара на халфа на Левски
43- Доамиките имат претенции за дузпа, но този път ВАР не се намеси.
45- Край на първото полувреме
________________________
46- Начало на второто полувреме
48- Нов проблем за Левски! Боби Цонев се контузи и бе заменен принудително
57- Дузпа за Ботев (Враца)! Николов проби и центрира в наказателното поле, където Александров закачи Бабунски без да играе с топката, а съдията Тренчев посочи бялата точка
58- ГОЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА)! Дориан Бабунски бележи от бялата точка и прави резултата 2:0!
88- Божинов стреля с глава, но много неточно
90- 5 минути продължение
90+1- Димитров се измъкни от двама играчи на Ботев и намери Бари в наказателното поле, който обаче стреля над вратата
90+5- Край на мача

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев, 77. Мартин Николов, 88. Йоан Бауренски, 21. Сержиньо, 15. Мирослав Маринов(46-94. Юлиан Ненов), 81. Виктор Василев, 28. Красимир Тодоров (78-6.Антонио Георгиев), 20. Дориан Бабунски (69-9. Георги Николов)
Резерви: 34. Дамян Дамянов, 37. Никола Гавов, 94. Юлиан Ненов, 6.Антонио Георгиев, 30. Гонсало Виейра, 9. Георги Николов, 10. Теодор Георгиев
Треньор: Даниел Моралес

Левски СофияЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 6. Ивайло Найденов (66-22. Патрик-Габриел Галчев), 5. Христос Шелис, 41. Георги Александров, 4. Иван Горанов, 8. Симеон Славчев, 10. Борислав Цонев (47-89. Андриан Краев), 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари, 88. Марин Петков(75-23. Христофор Хубчев), 79. Мартин Петков (77-86. Валери Божинов)
Резерви: 66. Племан Андреев, 2. Денис Динев, 17. Антоан Стоянов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Христофор Хубчев, 89. Андриан Краев, 86. Валери Божинов
Треньор: Живко Миланов

Враца, стадион "Христо Ботев"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия