ЦСКА победи с 4:2 като Ботев (Враца) в зрелищен двубой на "Христо Ботев". Георги Йомов бе над всички с две попадения, а по един добавиха Брадли Мазику и Йаон Баи. За тима на Даниел Моралес се разписаха Дориан Бабунски и 17-годишния Мирослав Маринов.

Стойчо Младенов направи доста промени в своя състав в сравнение с играчите, на които заложи през седмицата срещу Рома. Иван Турицов бе заменен от Асен Дончев, а Карол Метс направи своя официален дебют за ЦСКА. Федерико Варела пък се завърна в титулярния състав на „червените“.

Домакините започнаха отлично срещата и в 8-ата минута излязоха напред в резултата. Виктор Василев бе изведен отлично срещу Евтимов. Нападателят чукна топката, а след това двамата се сблъскаха. Докато те претендираха към съдията, Дориан Бабунски догони топката и я прати във вратата на ЦСКА - 1:0.

Радостта на врачани обаче трая само 8 минути. Йоан Баи проби по левия фланг и центрира към Георги Йомов, който от близка дистанция засече за 1:1.

Ситуацията на терена се успокои до 39-ата минута, когато Йомов проби по крилото, пусна към наказателното поле, а там Брадли Мазику засече топката и я прати в мрежата на домакините.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В началото на второто полувреме ЦСКА предреши изхода на срещата. Йоан Баи бе изведен вляво в наказателното поле, напредна и с хубав удар по земя в далечния ъгъл направи резултата 3:1. Наложи се намесата на ВАР, за да се установи има ли засада, но такава нямаше и голът беше зачетен.

В 70-ата минута Ботев (Враца) намали изоставането си. Красимир Тодоров получи центриране в полето на ЦСКА и с пас от въздуха намери 17-годишния Мирослав Маринов, който с бомбен удар разстреля Евтимов.

В края на мача отборът на Стойчо Младенов можеше да вкара пети гол, но удар на Греъм Кери срещна гредата.

С успеха ЦСКА зае четвъртото място с 13 точки и 3 двубоя по-малко от лидера Ботев (Пловдив), който е със 17. Ботев (Враца) пък заема седмото място с 9 точки.

Ботев (Враца) - ЦСКА 2:4
1:0 Дориан Бабунски (8), 1:1 Георги Йомов (16), 1:2 Брадли Мазику (39), 1:3 Йоан Баи (50), 2:3 Мирослав Маринов (70), 2:4 Георги Йомов (81)

Срещата по  минути:
1- Начало на мача
8-  ГОЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА)! Виктор Василев бе изведен отлично срещу Евтимов. Нападателят чукна топката, а след това двамата се сблъскаха. Докато те претендираха към съдията, Дориан Бабунски догони топката и я прати във вратата на ЦСКА - 1:0!
16- ГОЛ ЗА ЦСКА! Йоан Баи проби по левия фланг и центрира към Георги Йомов, който от близка дистанция засече за 1:1.
39-  ГОЛ ЗА ЦСКА! Георги Йомов проби по десния фланг,  намери Кайседо в наказателното поле, който се размина с топката, а след него я засече Бадли Мазику - 2:1 за "червените".
45- Край на първото полувреме
________
46- Начало на второто полувреме
50- ГОЛ ЗА ЦСКА! Йоан Баи бе изведен отлично по фланга, напредна и с хубав удар по земя в далечния ъгъл направи резултата 3:1 за "червените". Попадението бе разгледано с ВАР за евентуална засада, но такава нямаше.
70- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Красимир Тодоров получи центриране в полето на ЦСКА и с пас от въздуха намери 17-годишния Мирослав Маринов, който с бомбен удар разстреля Евтимов.
81- ГОЛ ЗА ЦСКА! Георги Йомов вкара втория си гол в мача след като се вклини между двама от защитниците и останал очи в очи с Костов реализира
90- 6 минути продължение
90+5- Греъм Кери удря гредата на вратата на Ботев

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев, 24. Стефан Гаврилов (64-6. Антонио Георгиев), 21. Сержио да Силва (75-17. Чавдар Ивайлов), 88. Йоан Бауренски, 20. Дориан Бабунски, 30. Гонсало Виейра, 11. Виктор Василев, 28. Красимир Тодоров (75-16. Матеус Касини), 94. Юлиан Ненов (64-15. Мирослав Маринов)
Резерви: 1. Христо Георгиев, 16. Матеус Касини, 17. Чавдар Ивайлов, 6. Антонио Георгиев, 14. Йордан Желев, 9. Георги Николов, 15. Мирослав Маринов
Треньор: Даниел Моралес

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 20. Карол Метс, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику, 29. Томас Лам(84-11. Хамза Чатакович), 24. Карло Мухар, 7. Йоан Баи (79-30. Яник Вилдсхут), 5. Федерико Варела (79-8. Греъм Кери,), 10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо (52-23. Ахмед Ахмедов)
Резерви: 1. Густаво Бусато, 23. Ахмед Ахмедов, 8. Греъм Кери, 14. Калоян Кръстев, 28. Пламен Гълъбов, 11. Хамза Чатакович, 30. Яник Вилдсхут
Треньор: Стойчо Младенов

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Станимир Тренчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия