Черно море успя да спечели с 1:0 домакинството си на Ботев (Пловдив) от 25-ия кръг на Еfbet Лига на стадион "Тича" във Варна. "Моряците" стигнаха до трите точки след попадение на Файсел Касми в 18-ата минута.

Футболистите на Илиан Илиев заслужено спечелиха, след като по-активни през по-голямата част от мача и създадоха по-опасните положения. Двата тима си размениха и по една греда, след като Зе Гомеш в 10-ата минута и Атанас Илиев в 47-ата нацелиха страничните стълбове.

С победата Черно море продължава атаката на Топ 6, като в момента е седми с 34 точки и е само на точка зад шестия ЦСКА 1948, който в четвъртък гостува на Лудогорец.

Загубата пък утежни задачата на Ботев (Пловдив), който остава опасно близо до последните четири отбора. "Канарчетата" са десети с 24 точки, на две пред 11-ия Ботев (Враца) и на 4 зад деветия Левски.

1 - Начало на срещата.
10  ГРЕДА! Зе Гомеш пробва подаване в наказателното поле, Исмаил Иса не успя да засече, но топката премина и покрай Георги Аргилашки преди да срещне левия страничен стълб на вратата. Веднага след това Кевин Янсон изчисти.
18  ГОЛ! 1:0 за Черно море след гол на Файсел Касми, който се разписа от границата на наказателното поле с удар по земя, пращайки топката в долния ляв ъгъл.
25 - Добър шанс за Ботев. След центриране отдясно, Георги Георгиев увисна и не успя да играе с топката, Па Конате върна с глава към Атанас Илиев, който стреля, но бранител на "моряците" бе на точното място и изби.
38 - Удар на Зе Гомеш, Аргилашки улови.
45 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  ГРЕДА! Славчо Шоколаров центрира на близката греда, където Атанас Илиев от два матра засече с глава, а топката срещна десния страничен стълб на вратата на Черно море.
66 - Пропуск на Зе Гомеш след подаване на Васил Панайотов.
90+3 - Край на мача. Черно море победи Ботев (Пловдив) с 1:0.

ЧEРНО МОРЕ: 22.Георги Георгиев, 6.Виктор Попов, 5.Стефан Станчев, 28.Влатко Дробаров, 2.Цветомир Панов, 29.Файсел Касми  (46  15.Леандро Андраде), 71.Васил Панайотов, 23.Пабло Гарсия , 72.Родриго Енрике, 20.Жозе Гомеш, 9.Исмаил Иса
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 8.Емил Янчев, 17. Велислав Василев, 15.Леандро Андраде, 7.Родриго Вилела, 88.Павел Георгиев
Треньор: Илиан Илиев

Ботев Пловдив
БОТЕВ (Пд): 33.Георги Аргилашки, 3.Па Конате, 4.Виктор Генев (к), 5.Марио Младеновски , 24.Кевин Янсон, 26.Мите Цикарски, 28.Филип Филипов , 10.Славчо Шоколаров, 21.Емануел Току, 17.Салиф Сисе, 9.Атанас Илиев
Резерви: 1.Янко Георгиев, 11.Кристиан Добрев, 14.Бисер Бонев, 16.Благовест Данчев, 19.Анвар Елионуси, 25.Станислав Работов, 79.Атанас Чернев
Треньор: Азрудин Валентич

Варна, стадион "Тича"
Съдия:

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение