Черно море удари с класическото 3:0 на своя стадион Монтана в мач от деветия кръг на efbet Лига. Матиас Курьор вкара две от попаденията, а третото беше дело на Васил Панайотов.

След победата на "моряците" двата тима се изравниха по точки - по 11. Черно море заема 10-ата позиция, а Монтана е веднага след него.

След скучни първи 25 минути домакините от Варна се развихриха. Васил Панайотов бе оставен непокрит в наказателното поле при центриране на Андраде в 28-ата минута и с прецизен прехвърлящ удар с глава откри резултата. След 9 минути Курьор удвои. Голаджията стреля много технично от границата на наказателното поле и не остави шансове на Благой Макенджиев.

След почивката играта се раздвижи, а Монтана опита да върне поне едно попадение. Билал Бари отпрaви изстрел към вратата на "моряците", но ударът му прелетя встрани от лявата греда на Дюлгеров.

Иса пък пропиля отличен шанс преди Курьор да оформи крайното 3:0 в 75-ата минута. Домакините организираха скоростна атака, топката се удари в гредата при удар на Курьор, а самият той я довкара във вратата.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

Черно море – Монтана 3:0
1:0 Васил Панайотов (28), 2:0 Матиас Курьор (37), 3:0 Матиас Курьор (75)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
25- Нищо интересно на терена през първите 25 минути на срещата
28- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Васил Панайотов бе оставен непокрит в наказателното поле при центриране на Андраде и с прецизен прехвърлящ удар с глава откри резултата!
32- Даниел Димов засече центриране на Илиан Илиев-младши, но Благой Макенджиев отрази
37- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Курьор стреля много технично от границата на наказателното поле и не остави шансове на Благой Макенджиев - 2:0!​
45- Край на първото полувреме
__________________________________
46- Начало на второто полувреме
62- Билал Бари отпрaви изстрел към вратата на "моряците", но ударът му прелетя встрани от лявата греда на Дюлгеров
70- Исмаил Иса бе изведен отлично сам срещу Макенджиев, но прати топката над вратата
75- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Домакините организираха скоростна атака, която завърши с ново попадение за Курьор, след като топката се отби в напречната греда и влетя в мрежата на Макенджиев - 3:0!
90+2- Край на мача

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 33. Мирослав Енчев, 27. Даниел Димов (к), 2. Цветомир Панов, 70. Стефан Велев, 71. Васил Панайотов, 15. Леандро Андраде (69-7. Родриго Варела), 10. Илиан Илиев, 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса
Резерви: 26. Иван Дичевски, 5. Стефан Станчев, 8. Емил Янчев, 17. Велислав Василев, 88. Павел Георгиев, 29. Файсел Касми, 7. Родриго Варела
Треньор: Илиан Илиев

Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов (к), 2. Валери Христов(82-24. Дани Кики), 33. Стефан Цонков, 6. Янко Ангелов (76-13. Йордан Йорданов), 20. Димитър Илиев (46-16. Николай Цветков), 8. Тони Тасев, 9. Билал Бари, 21. Борислав Балджийски, 11. Николай Минков (76-23. Сергей Георгиев
Резерви: 1. Марин Орлинов, 5. Раян Сенхаджи, 10. Владимир Айтов, 13. Йордан Йорданов, 16. Николай Цветков, 23. Сергей Георгиев, 24. Дани Кики
Треньор: Никола Спасов

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Ивайло Стоянов