Локомотив (Пловдив) и Черно море завършиха 1:1 в мач от 17-ия кръг на Efbet лига. Гарсия даде аванс на гостите с попадение от дузпа в 12-ата минута, но Димитър Илиев възстанови равенството с гол в 37-ата минута също от дузпа. След тази точка Морето събра 29 точки и излезе на втората позиция, а Локомотив остава седми с 24, колкото има и Берое, но старозагорци имат предимство в директния мач.

Гостите от Варна започнаха вихрено мача и пропуснаха две добри възможности за отбелязване на гол в първите десет минути. Малко след това "моряците" получиха дузпа, а Пабло Гарсия откри резултата от бялата точка в 12-ата минута (1:0).

Локомотив беше близо до това да изравни в 15-ата минута, но удар на Георги Минчев премина встрани. В следващия четвърт час и двата отбора пропуснаха по една добра възможност за гол.

Само няколко минути по-късно реферът Георги Давидов отсъди дузпа, а Димитър Илиев нямаше проблем и изравни от 11 метра за 1:1.

В самия край на първото полувреме Локомотив можеше да стигне до обрат, но вратарят на Черно море се справи.

През втората част двата тима се втурнаха да търсят победата, но въпреки създадените положения до нови голове не се стигна. По чистите положения бяха за тима от Варна, но Пиргов беше на ниво и не допусна нов гол във вратата си.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЧЕРНО МОРЕ 1:1
0:1 Пабло Гарсия (12' дузпа), 1:1 Димитър Илиев (37 дузпа)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
4'  Първи точен удар в мача! Васил Панайотов от Черно море получи топката в наказателното поле и отправи удар в близкия ъгъл, но Пиргов се намеси.
8'  Нова опасна атака на варненци! Пробив по лявото крило и пас назад, но Пабло Гарсия стреля твърде слабо към вратата.
10'  ДУЗПА за Черно море! Кристиан Гомис изблъска Евгений Сердюк и реферът посочи бялата точка.
12'  ГООООЛ за Черно море! Пабло Гарсия бележи, макар Пиргов да усети ъгъла и да докосна леко топката.
15'  Страхотен шанс за Локомотив! Умарбаев центрира отляво, а връхлитащият Георги Минчев прати топката покрай вратата.
26' Много добра възможност за Черно море, но Сердюк се засуети, а след това извърши фаул срещу Гомис.
30' Шанс и за Локомотив пред наказателното поле на гостите, но удари на Салинас и Димитър Илиев бяха блокирани.
33'  ДУЗПА за Локомотив! Живко Атанасов посегна към топката и фаулира Лукас Салинас в наказателното поле и реферът Георги Давидов отсъди наказателен удар.
37'  ГОООООЛ за Локомотив! Димитър Илиев финтира Дюлгеров и насочи топката във вратата му с лек удар.
45'  Идеална възможност за Локомотив! Бирсент Карагарен  стигна до отбита топка на границата и я насочи към долния десен ъгъл, но Иван Дюлгеров се справи.
45+1'  Още един шанс за Локо, но вратарят на гостите отново се намеси.
45+3' Край на първото полувреме
46 - Старт на второто полувреме
65 -  Леандро Андраде отново се разправи с бранител на "смърфовете" и центрира прекрасно към нисичкия Велислав Василев, който нанесе удар с глава, но неточен
67 -  Гостите организираха страхотна бърза контраатака, при която Андраде изведе Сердюк, който стреля, а Илко Пиргов спаси с една ръка
72 - Доста груба проява на Виктор Попов срещу Парвиз Умарбаев. Реферът обаче остана безмълвен, което доведе до сериозна реакция от страна на треньорския щаб на домакините, които искат жълт картон за футболиста на Черно море, което щеше да означава втори за играча на Морето.
90 - Край на мача

Лок. ПловдивЛОКОМОТИВ: 1. Илко Пиргов, 5. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 4. Кристиан Гомис , 6. Емил Янчев, 39. Парвиз Умарбаев, 44. Николай Николаев, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев , 10. Георги Минчев
Резерви: 71. Лукас Рейдър, 25. Артур Крачун, 2. Олексий Биков, 28. Айвън Ангелов, 7. Шакил Сно, 33. Йосип Томашевич, 19. Александър Иванов

Черно море ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 6. Виктор Попов, 32. Мартин Дичев , 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия , 15. Леандро Андраде, 27. Даниел Димов , 17. Велислав Василев, 9. Евгений Сердюк
Резерви: 22. Георги Георгиев, 41. Сами Ел Анаби, 7. Родриго Вилела, 92. Джеваро Непомусено, 20. Зе Гомеш, 88. Павел Георгиев, 14. Калин Георгиев

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Георги Давидов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия