Септември и Черно море завършиха при 0:0 в двубой от 9-ия кръг на Efbet лига пред погледа на Димитър Бербатов. "Моряците" започнаха по-добре мача и още в третата минута създадоха положение, след което поискаха дузпа.

Септември отвърна в 25-ата минута със силен удар на Симеон Александров. До края на полувремето Закария Беншаа пропиля две добри положения пред вратата на домакините, а Мади Кета също бе близо до гола, но Шейтанов се справи.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Черно море остана с човек по-малко минути след почивката след груб фаул на Закария Беншаа. Варненци обаче можеха да поведат в 56-ата минута след дузпа за фаул срещу Мади Кета. Потърпевшият изпълни, но Шейтанов спаси.

След малко повече от час игра двамата отново бяха един срещу друг, но ударът на Кета след пробив отдясно бе спасен.

До края на мача бяха извършени няколко смени, а темпото видимо спадна. В продължението на мача Септември можеше да вземе трите точки, но ударът на Иван Арсов срещна гредата.

СЕПТЕМВРИ - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' ПРЕТЕНЦИИ за дузпа за падане на Закария Беншаа в наказателното поле на Септември. След ВАР реферът реши, че няма нарушение.
7' Първи точен удар в мача! Мирза Делиманджич стреля от фаул, но право в ръцете на вратаря.
25'  СТРАХОТЕН ШАНС за Септември! Симеон Александров стреля от дистанция, но Дюлгеров се справи и отби в корнер.
26' Разбъркване пред вратата на Черно море, но не се стигна до точен удар.
32'  ДОБРА възможност за Черно море! Закария Беншаа получи топката и стреля, но право в ръцете на вратаря.
33'  ОЩЕ ЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ пред вратата на Септември! Курьор центрира към Закария Беншаа, но ударът му с глава минава покрай вратата.
35'  ПОРЕДЕН ШАНС за Черно море! Мади Кета бе в много добра позиция и шутира вляво от вратата, но Шейтанов се справи.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
50'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Закария Беншаа от Черно море напусна играта за груб фаул.
56'  ДУЗПА за Черно море! Иван Арсов фаулира Мади Кета в наказателното поле.
58'   ПРОПУСК! Димитър Шейтанов уцели ъгъла и отби удара на Кета.
68'  НЕВЕРОЯТНА ВЪЗМОЖНОСТ за Черно море! Кета напредна и стреля, но Шейтанов отново го разочарова.
90+3'  ГРЕДА за Септември! Иван Арсов стреля с глава и удари напречната греда.
90+4' ОЩЕ ЕДИН ПРОПУСК за Септември! Мартин Стоянове се озова на добра позиция, но стреля над вратата.
90+5' Край на мача!

Септември СофияСЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров (70 7. Айкут Рамадан) , 6. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 22. Мартин Стойчев, 13. Мартин Николов (70  9. Димитър Костадинов), 14. Мартин Стоянов, 25. Мирза Делиманджич  (46 8. Александър Тодоров) , 17. Симеон Александров
Резерви: 1. Иван Василев, 26. Илия Миланов, 5. Асен Георгиев, 23. Йоан Гаврилов
Треньор: Славчо Матич

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 15. Петар Босанчич, 4. Росен Стефанов (83 10. Велислав Василев) , 77. Стефан Велев, 6. Виктор Попов , 88. Мимито, 7. Матеус Клементе, 20. Мади Кета (70 39. Николай Златев), 31. Закария Беншаа , 71. Васил Панайотов , 19. Матиас Курьор (78  37. Исмаил Иса)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 8. Мазир Сула, 32. Мартин Дичев, 11. Алекс Фернандес
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Димитър Димитров
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия