Черно море победи с 2:0 Ботев (Пловдив) в среща от 2-рия кръг на efbet Лига. Родриго Енрике в 27-ата минута и Живко Атанасов в 79-ата бяха точни за "моряците". Варненци имат актив от 4 точки и все още са без допуснат гол. Отборът на Азрудин Валентич пък записа първа загуба и има актив от 3 точки.

Тимът на Илиан Илиев бе пълен господар на терена през първите 45 минути. Енрике намери отлично Стефан Велев, а той на метри от голлинията не успя да стреля добре и вместо в опразнената врата прати топката в аут.

В 27-ата минута логичното се случи. Пабло Гарсия проби отляво, намери Родриго Енрике на границата на наказателното поле, който си нагласи топката и стреля точно - 1:0 за Черно море.

Играта се успокои, а домакините продължиха да владеят инициативата. Нов гол обаче не падна до почивката.

Ботев опита да промени резултата след старта на втората част, но отбраната на Черно море се справяше блестящо. Едва в 72-ата минута "канарчетата" създадоха опасност пред Георги Георгиев. Маркиньос бе намерен с отлично центриране сам пред вратата на Черно море, но не успя да уцели топката добре и тя излезе в аут.

В 79-ата минута всичко в срещата бе решено. При пас в наказателното поле на Ботев топката достигна до Стефан Велев, който намери Живко Атанасов и защитникът с техничен удар удвои.

До края нищо не се случи на терена и момчетата на Илиан Илиев се поздравиха с първа победа за сезона.

Черно море - Ботев (Пловдив) 2:0
1:0 Родриго Енрике (27), 2:0 Живко Атанасов (79)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
20- Велев засече успореден пас на Енрике, но на метри пред голлинията бившият играч на Левски не успя да отправи хубав изстрел и да насочи в опразнената мрежа
27- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Пабло Гарсия проби отляво, намери Родриго Енрике на границата на наказателното поле, който си нагласи топката и стреля - 1:0!
45- Край на първото полувреме
___________
46- Начало на второто полувреме
53- Атанас Илиев стреля, но стражът на Черно море се намеси в първата опасност за гостите в мача
72- Маркиньос бе намерен с отлично центриране сам пред вратата на Черно море, но не успя да уцели топката добре и тя излезе в аут
79- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! При пас в наказателното поле на Ботев топката достигна до Стефан Велев, който намери Живко Атанасов и защитникът с техничен удар удвои!
90- 4 минути продължение
90+4- Край на мача!

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 77. Стефан Велев (90-88. Павел Георгиев), 72. Родриго Енрике(78-11. Фоде Гираси), 29. Файсел Касми (90-17. Велислав Василев), 15. Леандро Андраде (53-7. Родриго Вилела)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 2. Цветомир Панов, 4. Росен Стефанов, 17. Велислав Василев, 88. Павел Георгиев, 11. Фоде Гираси, 7. Родриго Вилела
Треньор: Илиан Илиев

Ботев ПловдивБотев Пд: 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мартенс (65-20. Антоан Бароан), 7. Маркиньос, 9. Атанас Илиев, 10. Емануел Току, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 26. Мите Цикарски (82-24. Кевин Янсон), 28. Филип Филипов
Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 5. Марио Младеновски, 8. Тодор Неделев, 20. Антоан Бароан, 24. Кевин Янсон, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев
Треньор: Азрудин Валентич

Варна, стадион "Тича"
съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия