Черно море и Левски завършиха 0:0 в мача си от 23-ия кръг на еfbet Лига. "Сините" бяха водени от помощник-треньора си Живко Миланов, тъй като Славиша Стоянович все още се лекува от коронавирус.

Гостите имаха шанс да поведат още в 8-ата минута, когато Билал Бари бе изведен сам срещу вратаря Георги Георгиев, който се намеси блестящо и отрази последвалия удар. Четири минути по-късно отново Георгиев спаси удар на Бари с глава след центриране от корнер. Получи се разбъркване в наказателното поле на варненци, от което обаче "сините" не успяха да се възползват.

В 14-ата минута Мартин Петков получи пас от Драган Михайлович и шутира към вратата от движение, но Георгиев отново се спаси с блестящ рефлекс. Секунди по-късно топката попадна в Марин Петков, който падна в наказателното поле, но получи жълт картон за симулация. В 20-ата минута треньорът на домакините Илиан Илиев извърши принудителна смяна. Пабло Гарсия замени контузилия се Стефан Велев.

"Сините" продължиха да пропускат и в 25-ата минута Георги Георгиев за пореден път отчая най-активния от началото Билал Бари. Последваха пропуски на домакините чрез Родриго и Васил Панайотов, който в 38-ата минута шутира от пряк свободен над вратата. В последната минута на първата част Родриго имаше чудесна възможност, но ударът му от границата на наказателното поле не намери очертанията на вратата.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката головите положения пред двете врати намаляха, като неточни удари последователно отправиха Пабло Гарсия от домакините и Драган Михайлович от столичани.

Микулич изби в корнер удар на Илиев в 65-ата минута, а секунди по-късно отново вратарят се намеси и отрази удар с глава на Панайотов от 6-7 метра. Грешка в защитата на “моряците” отново не доведе до гол за гостите в 67-ата минута, когато Мартин Петков бе в много добра позиция и от 11 метра шутира, но защитник изби в корнер.

Андриан Краев се завърна на терена след пауза от пет месеца и малко след това получи жълт картон за нарушение срещу Панайотов. В 78-ата минута Мартин Петков пробва късмета си с далечен удар, но Георгиев без проблеми хвана топката. Четири минути след това капитанът на домакините Даниел Димов получи втория си жълт картон в рамките на минута и остави "моряците" с човек по-малко на терена. Той бе санкциониран първо след разправия с Бари, а след това фаулира Краев при сблъсък за висока топка.

В последните минути Валери Божинов също влезе на терена, но гостите не успяха да се възползват от числения си превес и резултатът остана непроменен.

След ремито "моряците" са на седмата позиция с 30 точки и на две пред "сините".

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 0:0

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата
3 - Мартин Райнов се опита да изведе Билал Бари, но Влатко Дробаров не позволи на мароканеца да създаде опасност пред Георги Георгиев
5 - Панайотов се опитва да изведе Гомеш, но подаването е пресечено в последния момент от защитниците на гостите
8 - Билал Бари бе изведен чудесно в наказателното поле на домакините, но ударът му бе отразен от вратаря Георгиев
12 - След центриране от корнер Билал Бари засече топката с глава и отново Георги Георгиев спаси, а след това бранителите изчистиха
14 - Мартин Петков получи пас от Драган Михайлович и шутира към вратата от движение, но Георгиев отново се спаси с блестящ рефлекс, а секунди по-късно топката попадна в Марин Петков, който получи жълт картон за симулация в наказателното поле
20 - Принудителна смяна в състава на домакините, на мястото на контузилия се Стефан Велев в игра влезе Пабло Гарсия
25 - Тома Даске отправи удар, който бе блокиран, след това и Билал Бари шутира, но Георгиев изби, а накрая и удар на Живко Атанасов бе блокиран
34 - Зе Гомеш пусна към Родриго, който отправи неточен удар над вратата
38 - Васил Панайотов шутира от пряк свободен удар и топката премина на сантиметри над напречната греда
40 - Неточен удар на Мартин Петков, който се опита да засече топката със странична ножица на точката на дузпата
45 - Родриго шутира към вратата на Миколич от границата на наказателното поле и топката покрай гредата
45+1 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - Пабло Гарсия шутира покрай вратата на "сините"
54 - Драган Михайлович отправи неточен удар, след като реши да не подаде на съотборник
60 - Илиан Илиев опита да изведе Леандро Андраде, но Георги Александров пресече подаването
65 - Микулич изби топката в корнер след удар на Илиан Илиев
65 - Илиев центрира в наказателното поле от корнер, където Васил Панайтов отправи удар с глава право в ръцете на Микулич
67 - Михайлович открадна от Виктор Попов и пусна към Мартин Петков на точката на дузпата, но младокът шутира покрай вратата
78 - Мартин Петков шутира от далечна дистанция, но Георгиев без проблем улови топката
82 - Капитанът на домакините Даниел Димов получи втори жълт картон в рамките на минута след нарушение в центъра на терена и остави "моряците" в намален състав
85 - Георги Георгиев хвана топката след удара с глава на Георги Александров, който е бил и в положение на засада
90+2 - Мартин Райнов засече с глава топката след центриране от корнер, но тя премина покрай вратата
90+4 - Край на мача! Черно море и Левски завършиха 0:0 и поделиха по точка.

Съставите
Черно море: 22. Георги Георгиев, 2. Цветовир Панов, 27. Даниел Димов - к , 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев (20 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 72. Родриго Енрике, 10. Илиан Илиев, 20. Зе Гомеш
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 5. Стефан Станчев, 32. Мартин Дичев, 23. Пабло Гарсия, 17. Велислав Василев, 88. Павел Георгиев, 9. Исмаил Иса
Треньор: Илиан Илиев

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3.Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов -к, 6. Ивайло Найденов, 19. Билал Бари (87 86. Валери Божинов), 23. Фейсал Рерас, 28. Тома Даске, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков (69 89. Адриан Краев ), 91. Драган Михайлович
Резерви: 13. Николай Михайлов, 9. Стивън Петков, 18. Насиру Мохамед, 22. Патрик-Габриел Галчев, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов, 89. Андриан Краев
Треньор: Живко Миланов

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение