Люто дерби изиграха Черно море и Левски на стадион "Тича" във Варна. Срещата от 22 кръг на efbet Лига завърши при резултат 2:2, а над всички бяха Матиас Курьор и Стайн Спиерингс, които вкараха и попадения за своите отбори. Дени Алар се разписа в 93-ата минута, а в следващата атака Мартин Минчев донесе точката на Черно море.

Главният рефер Ивайло Стоянов показа общо два червени картона и 11 жълти.

"Сините" бяха с редица промени в своя състав в сравнение с двубоя с ЦСКА. Извън групата са контузените Станислав Иванов, Живко Миланов, Мартин Райнов и Филипе Нашименто. Титуляри са новите попълнения Деян Лозев и Стайн Спиерингс, а на върха на атаката застава Станислав Костов.

Лудо първо полувреме изиграха двата отбора, в което зрителите видяха два гола и един червен картон. Домакините натиснаха своя съперник и нацелиха гредата още в първите минути. Виктор Попов центрира опасно в наказателното поле, топката попадна в Матиас Курьор, който обаче я прати в напречния дирек.

В 15-ата минута обаче "моряците" празнуваха. Иса бе изведен по крилото, центрира в наказателното поле, Родриго се размина с топката, а на далечната греда с летящ плонж Курьор прати топката в далечния ъгъл за 1:0!

След гола Левски най-накрая се активизира. Най-деен бе Стайн Спиерингс, който успя и да реализиа първия си гол. Холандецът първо пропиля отлично положение, но минута по-късно бе изведен от Юруков и с хубав прехвърлящ удар не остави шансове на Митрович - 1:1.

В 38-ата минута Исмаил Иса получи червен картон. Нападателят получи жълт за нарушение в атака, а заради бурно оспорване получи втори жълт и бе изгонен.

В края на полувремето Курьор пък натресе гредата за втори път. Нападателят на Черно море нахлу по диагонал сам срещу Миятович, но топката се удари в страничния стълб.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

На почиката Илиан Илиев потърси сметка на съдиите за изгонването на Иса и получи официално предупреждение.

Варненци имаха претенции за дузпа в началните минути на втората част, когато удар на Васил Панайотов срещна тялото на Каргас. Ивайло Стоянов обаче отсъди ъглов удар.
На терена изобилстваха нервите, а Тиам и Курьор получиха жълти картони, защото се сдърпаха серозно.

Едва след 65-ата минута играчите на Петър Хубчев натиснаха. Най-деен отново бе Стайн Спиерингс, който отправи няколко удара. Някои от тях рикошираха в защитници, а Митрович изби красива задна ножица. Мазурек и Тиам също не успяха да пратят кълбото в мрежата.

15-ина минути пред края силите на терена бяха изравнени. Иван Горанов фаулира отзад Родриго и получи втори жълт картон.

Петър Хубчев вкара Ивайло Найденов на мястото на Паулиньо в опит да регулира отново защитната формация.

По всички личеше, че срещата ще завърши при резултат 1:1. Минутата бе 93-а, Черно море центрира топката в полето на Левски, но топката бе открадната. Спиерингс пусна към Алар, който бе на центъра на терена. Вратарят Митрович изненадващо обаче бе в центъра на терена, а австрийският нападател с удар от 40 метра уцели празната врата.

След подновяването на играта домакините стигнаха до корнер. При центрирането топката стигна до Мартин Минчев, който от няколко метра я прати във вратата за крайното 2:2.

Равенството не позволи на Левски да се доближи до лидера Лудогорец. "Сините" са с 45 точки, но и мач повече от шампионите, които имат 51 и предстои да се изправят срещу Етър във Велико Търново. Черно море пък е на пета позиция с 33 точки.

Черно море - Левски 2:2
1:0 Матиас Курьор (15), 1:1 Стайн Спиерингс (19), 1:2 Дени Алар (90+3), 2:2 Мартин Минчев (90+4)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
9- Виктор Попов центрира опасно в наказателното поле, топката попадна в Матиас Курьор, който обаче нацели напречната греда.
15- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Иса бе изведен по крилото, центрира в наказателното поле, Родриго се размина с топката, а на далечната греда с летящ плонж Курьор прати топката в далечния ъгъл за 1:0!
18- Левски организира добра атаката, топката стигна до Спиерингс на точката на дузпата, но холандецът се забави и не успя да стреля добре
19- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Илия Юруков изведе с хубав дълъг пас Спиерингс, който веднага прехвърли излезлия Митрович и изравни резултата - 1:1!
28- Курьор се озова сам срещу Миятович, но не успя да преодолее стража на "сините".
38- Червен картон! Исмаил Иса получи червен картон. Нападателят получи жълт за нарушение, а заради бурно оспорване получи втори жълт и бе изгонен.
41-
Греда! Курьор нахлу по диагонал сам срещу Миятович, но ударът му срещна гредата
45- Край на първото полувреме
_____________________
46- Начало на второто полувреме
52- Футболистите на Черно море имат претенции за дузпа, след удар на Васил Панайотов, който срещна тялото на Каргас. Ивайло Стоянов обаче отсъди ъглов удар. След изпълнението на корнера Хатакиас стреля опасно, но Миятович се намеси много добре и спаси удара на гръцкия футболист.
58- Сблъсъци на терена, които завършиха с жълти картони на Хали Тиам и Матиас Курьор
69- Поредица от удари към вратата на Черно море. Спиерингс отправи мощна тупалка, Митрович изби, последва удар от Тиам, този път се намеси бранител, накрая и Горанов стреля, но отново рикошети и топката бе изчистена
72- Повторение на ситуацията! Мазурек стреля, кълбото се удари в Димов, върна се към точката за дузпа, където стреля и Спиерингс, а отново Димов бе на пътя на топката
74- Червен картон за Иван Горанов. Капитанът на Левски фаулира отзад Родриго и получи втори жълт картон!
90- 3 минути продължение
90+3- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Левски организира бърза контраатака, Дени Алар получи топката на центъра, а Митрович изненадващо бе излязъл почти до центъра. Австриецът без проблем от 40 метра прати топката в празната врата.
90+4-
ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Домакините получиха право да изпълнят корнер, топката стигна до Мартин Минчев, който от няколко метра прати топката в мрежата за крайното 2:2!
90+4- Край на мача!

Cherno MoreЧерно море: 18. Миодраг Митрович, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 5. Стефан Станчев, 44. Димитриос Хантакиас, 7. Патрик Андраде, 71. Васил Панайотов, 19. Матиас Курьор (74-16. Денислав Ангелов), 72. Родриго, 90. Мартин Минчев, 9. Исмаил Иса
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 33. Мирослав Енчев, 99. Дани Кики, 16. Денислав Ангелов, 39. Петър Вуцов, 10. Илиан Илиев-мл., Мехди Букаси
Треньор: Илиан Илиев

Левски: 1. Милан Миятович, 4. Иван Горанов, 5. Холмар Ейолфсон, Йоанис Каргас, 26. Деян Лозев, 23. Хали Тиам, 40. Стайн Спиерингс, 7. Паулиньо (78-6. Ивайло Найденов), 11. Здравко Димитров (56-9. Дени Алар), 77. Илия Юруков (56-10. Франко Мазурек), 29. Станислав Костов
Резерви: 12. Петър Иванов, 6. Ивайло Найденов, 9. Дени Алар, 10. Франко Мазурек, 18. Насиру Мохамед, 79. Мартин Петков
Треньор: Петър Хубчев

Варна, ст. "Тича"
Съдия:
Ивайло Стоянов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020