ЦСКА изпусна победата над Арда заради спорна дузпа в псоледните секунди на добавеното време. Срещата на "Българска армия" завърши при резултат 1:1, като тима на Любо Пенев водеше с 1:0 до 92-ата минута. Тогава обаче реферът Васимир Ел-Хатиб отсъди дузпа, която бе реализирана от Тонислав Йорданов.

Пенев дебютира за пореден път в родното първенство начело на ЦСКА. Той направи доста промени в състава си, а тимът му бе много по-деен от своя съперник. Юга пропиля две отлични възможности, а вратаря на Арда Симеонов се намеси решително на два пъти.

Арда отвърна с греда на Тонислав Йорданов, който засече центриране на Лозев, но Бусато с върха на пръстите си изби в гредата. Коконов пък бе отчаян от стража на ЦСКА в последните секунди на първото полувреме.

Веднага след подновяването на играта Кери нацели напречната греда от фаул.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 68-ата минута ЦСКА поведе. Йомов получи топката по фланг, като останаха големи съмнения за засада. Националът подаде на Варела, който центрира към Кайседо и нападателят непокрит пред вратата реализира с глава.

Арда натисна в последните минути, а развръзката дойде в добавеното време. Занев хвана леко Крумов, който веднага се строполи в наказателното поле на домакините, а съдията отсъди дузпа. Тонислав Йорданов изпълни много прецизно от бялата точка и реализира - 1:1. Веднага след това бе даден край на мача.

"Червените" са с 44 точки на третото място и се отдалечиха още повече от лидера Лудогорец, който днес взе победа над Монтана и има актив от 55 точки. Вторият Локо (Пловдив) е с 46, а Арда е с 39 на четвъртото място.

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЦСКА - Арда 1:1
1:0 Жорди Кайседо (68), 1:1 Тонислав Йорданов (90+3 дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
7- Юга центрира в наказателното поле, Йомов засече от малък ъгъл, но Симеонов внимаваше и улови
15- Жеферсон подаде към Варела, който мигновено пусна към Кайседо, но той не успя да си поведе добре и вратарят Симеонов улови
20- Юга се извиси и засече от корнер, но стреля над вратата
28- Кейта изведе отлично Кайседо, който стреля по диагонал, но Симеонов изби
37 - ГРЕДА за Арда! Тонислав Йорданов засече центриране на Деян Лозев и пропусна от чиста позиция да вкара във вратата на Густаво Бусато, който спаси и след това топката се удари в напречната греда
43 - Йомов можеше да отправи удар от изгодна позиция, но подаде към Кайседо, който върна към Варела и последният шутира към вратата, но Симеонов отново спаси
45 - Иван Коконов шутира от дистанция, а Бусато изби с върха на пръстите си
45+1 - Край на първото полувреме!
.................................................................
46- Начало на второто полувреме
47- Греда! Кери изпълни директно от фаул, но точно в напречния стълб
68- ГОЛ ЗА ЦСКА! Йомов получи топката по фланг, като останаха големи съмнения за засада. Националът подаде на Варела, който центрира към Кайседо и нападателят непокрит пред вратата реализира с глава!
90+2- Дузпа за Арда! Петър Занев задържа Пламен Крумов в наказателното поле и съдията посочи бялата точка!
90+3- ГОЛ ЗА АРДА! Тонислав Йорданов изпълни много прецизно дузпата и реализира - 1:1!
90+4- Край на мача!

PFC CSKA SofiaЦСКА: 1. Густаво Бусато, 3.Жеферсон, 5. Федерико Варела (74-20. Тиаго Родригес), 4. Мено Кох, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов (74-6. Митко Митков), 11. Петър Занев, 14. Жул Кейта (55-7. Енрике Рафаел), 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 30. Жорди Кайседо
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 6. Митко Митков, 7. Енрике Рафаел, 20. Тиаго Родригес, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов
Треньор: Любо Пенев

Арда: 36. Васил Симеонов, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев (76-18. Георги Атанасов), 17. Иван Коконов (46-77. Мартин Костадинов), 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев, 71. Пламен Крумов, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов
Резерви: 12. Иван Караджов, 9. Спас Делев, 18. Георги Атанасов, 77. Мартин Костадинов
Треньор: Николай Киров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение