Втородивизионният Етър победи с 1:0 и изхвърли лидера в Efbet лига Ботев (Пловдив) в продълженията (0:0 в редовното време) в среща от 1/16-финалите на турнира за Купата на България.

Мачът започна с опасност за домакините още в 7-ата минута, когато стражът на Ботев допусна грешка, а Даниел Младенов можеше да се разпише в опразнената врата, но Атанас Чернев се намеси подобаващо. В края на първата част Етър имаше претенции за дузпа за фаул срещу Кольо Станев, но съдията Димитър Буров подмина ситуацията.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Па Конате успя да вкара топката в мрежата на Анатоли Господинов в 57-ата минута, но страничният рефер вдигна флага за засада и отмени попадението му. Гостите скочиха на главния съдия и в 79-ата минута, когато той подмина игра с ръка на вратаря на Етър извън наказателното поле.

Антоан Бароан можеше да реши всичко в полза на пловдивчани в последната минута, но опитът му за задна ножица не се получи.

Вторият в класирането на Втора лига Етър нанесе удар в първите минути на продълженията, след като Даниел Младенов се възползва от пробив на Кольо Станев и от няколко метра откри резултата (1:0). В края на първото продължение Мариян Иванов остави "болярите" с човек по-малко след два бързи жълти картона в рамките на шест минути.

Ботев можеше да изравни в 108-ата минута, но Па Конате пропусна от няколко метра, останал непокрит в наказателното поле. До края Ботев се опита на няколко пъти да избегне загубата, но не успя и ще трябва да се реваншира на феновете си в градското дерби с Локомотив (Пловдив) в събота от 16:15 часа.

ЕТЪР - БОТЕВ (ПД) 1:0
1:0 Даниел Младенов (92')

ЕтърЕТЪР: 13 Анатоли Господинов, 21 Атанас Кръстев, 11 Даниел Младенов  (107  6. Кристиян Кънчев), 7 Кольо Станев, 22 Ловре Кнежевич, 26 Мариян Иванов , 29 Николай Дичев, 16 Мартин Петков, 28 Николай Янков (81'  20. Яни Пехливанов), 10 Николас Фемия (117  23. Христо Христов), 8 Христо Марков (66  84. Здравко Илиев)

Ботев ПловдивБОТЕВ ПД: 13 Хидайет Ханкич, 7 Хосе Маркос Коста Мартинс, 10 Емануел Току, 11 Антоан Бароан (112  34. Пламен Цончев), 22 Реда Рабеѝ, 24 Кевин Янсон, 25 Станислав Работов, 27 Атанас Чернев (78  71. Петър Вуцов ), 28 Филип Филипов, 31 Димитър Пройчев, 35 Джеймс Армел Етоо Ейенга

Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Главен съдия: Димитър Буров, София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДНЕШНИТЕ СРЕЩИ В ТУРНИРА - ТУК !!!