ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Берое надви трудно завършилия пети във Втора лига Спортист (Своге) с 1:0 на стадион "Ивайло" в решителен бараж и запази мястото си в efbet Лига. Двубоят се игра във Велико Търново заради наказание на тима от Стара Загора, който спечели с гол на албанеца Уерди Мара (35). В 90-ата минута гол на Георги Николов за тима от Своге не бе зачетен от ВАР заради нарушение на нападателя при атаката.

Срещата започна равностойно, а в петата минута Симеон Мечев обстрелва без успех вратата Спортист, след като вратарят Мартин Величков изби в корнер. Лека полека Берое взе инициативата, но трудно застрашаваше противниковата врата.

В 21-ата Русинов опита удар към старозагорската врата, но Гошев улови. Три минути след това Сана Гомес центрира отлично отляво, но нямаше негов съотборник, който да засече топката към вратата на тима от Своге.

Две минути след изтичането на половин час игра Димитров опита да намери Георги Николов в наказателното поле на Берое и нападателят беше сам, но Иван Гошев излезе и чукна топката с едната си ръка, което беше достатъчно да неутрализира опасността. В 35-ата минута Берое изпълни свободен удар, а Божидар Пенчев шутира от воле, но Величков се намеси . Тя обаче не беше достатъчно добра, тъй като прати топката към Уерди Мара, който стреля от движение параболично и откри резултата за Берое - 1:0.

В последната минута на първата част Йоан Бауренски опита акробатичен изстрел със задна ножица, но юношата на ЦСКА не намери вратата на Своге.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

След почивката в 50-ата минута Мечев пробва плътен изстрел отдалеч, но Величков изби без много затруднения. След час игра Спортист имаше отличен шанс да изравни резултата, след като Русинов отклони с глава към Николов между Челич и Динков. Двамата бранители на Берое действаха много неориентирано, а Николов стреля отблизо с глава, за да се види чудесно спасяване от Иван Гошев.

Дванадесет минути преди края Спортист изпълни свободен удар, а топката беше пратена към Павлин Чиликов, който отправи удар с глава, но Гошев внимаваше и изби атрактивно в корнер.

Спортист беше по-деен в заключителните минути и стигна до гол в 90-ата минута на Георги Николов след центриране на Богдан Костов. След намесата на ВАР обаче съдията Никола Попов не зачете гола заради нарушение на Николов срещу Макс Челич малко преди удара си с глава.

Реферът даде десет минути добавено време, но и те не стигнаха на Спортист за изравнително попадение. Така Берое запази мястото си в елита на българския футбол.

БЕРОЕ - СПОРТИСТ (СВОГЕ) 1:0
1:0 Уерди Мара (35)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - Симеон Мечев нанесе тежък удар от дистанция, който бе избит от вратаря на Спортист Мартин Величков в корнер, след чието изпълнение на последва някаква опасност пред вратата.
16 - Сана Гомес центрира опасно към Йоан Бауренски, който уцели топката, но ударът му бе блокиран от Мирослав Пъшкаров и топката излезе в нов корнер, след който отново нямаше опасност за вратата на Спортист.
18 - Бауренски пусна към Вини Трибуле, който с едно докосване остави топката за Мечев, а той нанесе много неточен изстрел.
21 - Владимир Семрджиев подаде към Илия Русинов, който не се поколеба и отправи удар от около 20 метра, но право в ръцете на Иван Гошев.
24 - Сана Гомес центрира отлично отляво, но нямаше негов съотборник, който да засече топката към вратата на тима от Своге.
32 - Борис Димитров проби отляво и пусна успореден пас на голлинията, вратарят Иван Гошев се размина с топката и Георги Николов я настигна, за да я върне към Илия Русинов, който я прати много високо над вратата.
35 - ГОООЛ за Берое! Божидар Пенчев нанесе удар от воле, Величков изби право в краката на Уерди Мара, който с хубав удар наказа лошото излизане на вратаря и вкара за 1:0.
45 - Мартин Величков се намеси комично при центриране и удари топката с глава, тя стигна до Йоан Бауренски, който стреля със задна ножица в аут.
45+2 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Симеон Мечев нанесе силен изстрел от границата на наказателното поле, но Величков изби.
60 - Владимир Сиромахов центрира за Илия Русинов, който свали с глава за Георги Николов, чийто удар с глава бе спасен от Мартин Величков на голлинията.
78 - Вратарят Иван Гошев се намеси решително и изби в корнер удар с глава на Павлин Чиликов.
90 - Аюб Тазути с пета пусна за Богдан Костов, който центрира прецизно за Георги Николов, който с глава засече в мрежата на Иван Гошев. При опита си за позициониране Николов избута Макс Челич и попадението не бе признато след намесата на ВАР и разглеждане на ситуацията от съдията.
90+10 - Край на мача! Берое победи трудно Спортист (Своге) с 1:0 във Велико Търново и остава в елита.

Берое: 23. Иван Гошев – 2. Густаво Каскардо, 6. Макс Челич, 5. Георги Динков (К), 3. Сана Гомес - 7. Йоан Бауренски , 16. Симеон Мечев - 77. Божидар Пенчев (6213. Ромарио Мойс),10. Уерди Мара (90+418. Клайдер Машедо), 21. Вини Трибуле - 98. Тонислав Йорданов (7014. Калоян Кръстев)
Резерви: 12. Димитър Алтънов – 9. Калоян Кръстев, 11. Денислав Станчев, 13. Ромарио Мойс, 14. Педро Енрике, 17. Александър Петров, 18. Клайдер Машедо, 19. Дамян Йорданов, 44. Атанас Йорданов
Треньор: Веселин Пенев

Спортист (Своге): 1. Мартин Величков – 21. Александър Бастунов, 5. Мирослав Пушкаров, 22. Павлин Чиликов - 16. Богдан Костов, 3. Петър Вуцов, 8. Владимир Семерджиев (К) (6623. Симеон Чатов), 88. Владимир Сиромахов (817. Слав Петков) - 10. Илия Русинов (8118. Йоан Маринов) - 9. Борис Димитров (6617. Аюб Тазути), 15. Георги Николов
Резерви: 33. Ивайло Василев – 6. Дилян Георгиев, 7. Слав Петков, 14. Лукас Мартинс, 17. Аюб Тазути, 18. Йоан Маринов, 19. Богомил Богомилов, 23. Симеон Чатов, 80. Димитър Петров
Треньор: Петър Колев

Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Съдия: Никола Попов
ВАР: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР