ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ботев (Пловдив) и Славия завършиха 0:0 на "Колежа" в мач от 34-ия кръг на efbet Лига. "Белите" се борят за седмото място, даващо право на участие в бараж срещу четвъртия за участие в Лигата на конференциите, но след точката имат вече аванс от само три пред Арда, а в следващия кръг гостуват в Кърджали. Лъчезар Балтанов започна като титуляр за "канарчетата" за първи път от 15 юли миналата година, а те спечелиха първа точка на новия стадион.

След динамично начало и неточни удари в 20-а минута "канарчетата" засипаха противника с корнери, а Виктор Генев тества Николай Кръстев на два пъти, но стражът на гостите се справи. Славия отвърна удар на капитана Галин Иванов след подаване на Соарес, но топката не намери очертанията на вратата.

В 32-ата минута  Галин Иванов изведе по отличен начин Ертан Томбак зад отбраната на Ботев, но ударът на крайния защитник срещна страничния стълб на вратата на Аргилашки.

Четири минути преди края на полувремето домакините пропуснаха златен шанс. След извеждащ пас Мартин Секулич излезе очи в очи с Николай Кръстев, но вратарят спаси удара с крак.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

След почивката в 56-ата минута Ботев отново беше близо до гол. След разбъркване в наказателното поле на Славия Николай Минков пробва силен диагонален изстрел, но Николай Кръстев показа за пореден път блестящ рефлекс.

В 72-а минута и домакините нацелиха греда. Антоан Бароан беше намерен на точката на дузпата, но изстрелът му срещна страничния стълб на вратата.

Минута преди края на редовното време Иван Минчеш шутира силно от далечна дистанция, а Аргилашки се намеси решително.

След равенството Славия е с 55 точки на седмата позиция, а осмият Арда има 52 преди мача срещу "белите" в следващия кръг на 1 юни в Кърджали. Ботев остава десети с 33 точки.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 0:0

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
6 - Гостите изпълниха няколко корнера до този момент, но не застрашиха вратата на Георги Аргилашки.
9 - Ботев стигна до три последвателни корнера, но не създаде опасност за Николай Кръстев.
13 - Емил Виячки бе близо да вкара топката във вратата на Аргилашки, но бе отсъдена засада.
20 - Николай Кръстев спаси удар с глава на Виктор Генев.
29 - Ерол Дост пусна към Тони Тасев, който центрира в наказателното поле, където Соарес свали за Галин Иванов, но капитанът на Славия отправи неточен удар.
32 - ГРЕДА за Славия! Ертан Томбак бе близо до гола, но уцели гредата.
36 - Тони Тасев опита да изненада Аргилашки с директен изстрел от корнер, но не успя.
41 - Мартин Секулич излезе на добра позиция, елиминира Емил Виячки, но Николай Кръстев отрази удара му с крак.
45 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Аргилашки изби топката след центриране на Людовик Соарес и предотврати опасна атака на "белите".
55 - Мартин Секулич бе спрян от Венцислав Керчев, топката стигна до Николай Минков, който стреля, но Кръстев спаси.
67 - Ертан Томбак шутира покрай вратата на домакините.
71 - ГРЕДА за Ботев! Мартин Секулич преодоля Емил Виячки и подаде към Антоан Бароан, който мигновенно шутира, но прати топката в страничния стълб.
85 - Николай Кръстев улови топката точно преди Траоре да успее да играе с нея.
88 - Роберто Райчев бе на добра позиция, но ударът му рикошира и излетя над вратата.
89 - Иван Минчев стреля силно от дистанция, но Аргилашки спаси.
90+3 - Край на мача! Ботев (Пловдив) и Славия завършиха 0:0 на "Колежа"

Ботев (Пловдив): 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев , 7. Лъчезар Балтанов , 9. Мартин Секулич (7419. Абдулайе Траоре), 11. Антоан Бароан  (9016. Самюел Акере), 15. Джеймс Ето`о  (31. Мирослав Георгиев), 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера  (5874. Мартин Ситев), 25. Станислав Работов (5818.Самюел Супрайен), 30. Димитър Папазов
Резерви: 33. Стефан Смъркалев, 14. Константин Павлов    , 16. Самюел Акере, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 26. Амаду Думбуя, 28. Мартин Христов, 31. Мирослав Георгиев, 74. Мартин Ситев
Треньор: Стефан Стоянов

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки , 55. Натам Гасама , 37. Венцислав Керчев, 83. Христо Попадийн (4673. Иван Минчев), 17. Ерол Дост (905. Велко Йеленкович), 4. Людовик Соарес  (8619. Чунг Нгуен До), 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 9. Ахмед Ахмедов (8014. Роберто Райчев)
Резерви: 1. Георги Петков, 5. Велко Йеленкович, 22. Дарко Тасевски, 73. Иван Минчев, 14. Роберто Райчев, 18. Самуил Стойнев, 20. Стефан Трайков, 19. Чунг До, 15. Румен Рангелов
Треньор: Ангел Славков

Стадион: "Христо Ботев", Пловдив
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР