Крумовград срази Славия с 2:0 в мач от последния 30-и кръг на редовния сезон efbet Лига и след 12-ата си поредна среща без загуба излезе на шестата позиция във временното класиране. Серкан Юсеин (36) и Патрик Луан (44) през първата част вкараха головете за успеха на домакините.

Гостите създадоха първата по-интересна ситуация в 11-ата минута, когато Иван Минчев изпълни пряк свободен удар, който до голяма степен изненада Янко Георгиев, но вратарят реагира и изби в корнер. Десетина минути по-късно Крумовград създаде страхотен шанс, при който Ренан Арияш стреля от границата на наказателното поле, но Светослав Вуцов спаси по чудесен начин с една ръка. Последва добавка от Патрик Луан, но Мартин Георгиев изчисти пред самата голлиния.

По-добрата игра на домакините през първата част даде резултат в 36-ата минута, когато Клайдер Машедо показа чудесен поглед върху играта, като центрира в наказателното поле, а Серкан Юсеин изскочи от втора позиция и засече подаването, реализирайки за 1:0.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

В 44-а минута Момчил Цветанов намери с едно докосване Серкан Юсеин, а той на свой ред с първото си отиграване изведе Патрик Луан сам срещу вратаря, като последният запази хладнокръвие и успя да реализира във вратата на Светослав Вуцов за 2:0. Веднага след това Вячеслав Велев се озова на стрелкова позиция и опита да стреля от въздуха, като се получи мощен удар, но топката профуча встрани от вратата на Славия. В добавеното време на първата част гол на Александър Колев не бе зачетен заради нарушение на Серкан Юсеин срещу Вуцов.

След час игра Мартин Сораков вкара за Славия, но голът не бе зачетен заради засада на Роберто Райчев, чийто удар бе отразен от Янко Георгиев преди това.

В 79-а минута Октай Юсеин видя празното пространство и опита изстрел от дистанция, но Светослав Вуцов внимаваше и улови. Малко след това отбита топка попадна в Исак Соле, който овладя и веднага шутира с десния си крак, а кълбото се отклони в левия страничен стълб. Роберто Райчев направи добавка на опразнената врата, но не уцели целта. Три минути по-късно Вячеслав Велев и Иван Минчев влязоха здраво в единоборство. Велев удари жестоко Минчев в глезена и съдията Радослав Гидженов показа дректен червен картон на украинеца. След това гостите тръгнаха по-масирано в атака, но възпитаниците на Станислав Генчев не се пропукаха и стигнаха до победата.

След успеха си Крумовград е шести с 44 точки. Загубата остави Славия на десетата позиция с 33 точки и ако Берое измъкне точка при визитата си Левски, "белите" ще се озоват в групата на отборите, борещи се за оцеляването си в елита.

КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Серкан Юсеин (36), 2:0 Патрик Луан (44)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
11 - Иван Минчев изпълни пряк свободен удар, който до голяма степен изненада Янко Георгиев, но вратарят реагира и изби в корнер.
16 - Чунг-Нгуен До стреля с глава след центриране отдясно, но след рикошет, топката излезе в корнер за Славия.
17 - След центрирането от корнер Венцислав Керчев бе изпуснат, но не очакваше топката и тя просто рикошира в него, за да стигне до вратаря Янко Георгиев.
23 - Ренан стреля от воле и Светослав Вуцов спаси, но топката стигна до Патрик Луан, чийто шут бе блокиран от Мартин Георгиев.
33 - Иван Минчев получи топката на дясното крило и върна назад към Емил Стоев, но той шутира над вратата.
36 - ГОООЛ за Крумовград! Клайдер Машедо получи топката на левия фланг и центрира от дълбочина във вратарското поле на "белите", където Серкан Юсеин бе забравен от защитата на Славия и необезпокояван вкара гол за 1:0.
44 - ГОООЛ за Крумовград! Момчил Цветанов намери с едно докосване Серкан Юсеин, а той на свой ред с първото си отиграване изведе Патрик Луан сам срещу вратаря и последният реализира за 2:0.
45+1 - Серкан Юсеин атакува топката, като връхлетя Вуцов, който изпусна топката, а Александър Колев успя да я прати в мрежата, но попадението бе отменено поради нарушение в нападение на Юсеин
45+2 - Край на първата част!
................................................................
46 - Начало на второто полувреме.
58 - Емил Стоев опита да завърши една атака на Славия със задна ножица, но се провали в опита си.
60 - Роберто Райчев показа добра техника на лявото крило, финтирайки Шимич, след което Янко Георгиев спаси удара му, но топката стигна до Мартин Сораков, който вкара гол, който обаче не бе зачетен заради засада, потвърдена и от ВАР.
65 - След добра атака за домакините топката стигна до Октай Юсеин в наказателното поле, но ударът му премина встрани от вратата.
79 - Октай Юсеин видя празното пространство и опита изстрел от дистанция, но Светослав Вуцов внимаваше и улови.
80 - ГРЕДА за Славия! Исак Соле шутира с десния си крак, а кълбото се отклони в левия страничен стълб, като Роберто Райчев можеше да направи добавка на опразнената врата, но не уцели целта.
83 - Вячеслав Велев и Иван Минчев влязоха здраво за една топка, като Велев удари жестоко Минчев в глезена и съдията Радослав Гидженов показа диркетен червен картон на украинеца.
90 - Край на мача! Крумовград срази Славия с 2:0 и излезе на шестата позиция.

Крумовград:  1. Янко Георгиев – 44. Божидар Кацаров (К), 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо – 2. Джуниет Али, 8. Ренан , 91. Вячеслав Велев , 17. Патрик Луан  (874. Лукас Сантана), 7. Момчил Цветанов (6077. Октай Юсеин), 10. Серкан Юсеин  (7880. Китан Василев) – 9. Александър Колев
Резерви: 21. Благой Макенджиев – 3. Калоян Пехливанов, 4. Лукас Сантана, 20. Джунейт Яшар, 77. Октай Юсеин, 80. Китан Василев, 31. Юго Кевин Озе
Треньор: Станислав Генчев

Славия:  21. Светослав Вуцов - 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев - 27. Емил Мартинов (7717. Ерол Дост), 73. Иван Минчев (К), 19. Чунг Нгуен До  (7793. Исак Соле) - 88. Тони Тасев (5933. Галин Иванов), 8. Емил Стоев (5914. Роберто Райчев), 10. Владимир Николов  (599. Мартин Сораков)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 33. Галин Иванов, 98. Георги Търтов, 17. Ерол Дост, 93. Исак Соле, 11. Кристиан Добрев, 9. Мартин Сораков, 20. Николай Христов, 14. Роберто Райчев
Треньор: Златомир Загорчич

Стадион: Спортен комплекс в Коматево, Пловдив
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР