Левски победи Арда с 2:0 у дома в мач от 9-ия кръг на Ефбет лига, постигайки пети пореден успех без допуснат гол в първенството.

За първи път като титуляр след завръщането си на "Герена" започна Ивелин Попов, а "сините" стартираха силно и можеха да открият резултата още в петата минута, но ударът на Илиян Стефанов премина покрай вратата. Четвърт час по-късно Андриан Краев се разписа за 1:0 с глава, след като бе оставен сам на метър от вратата.

До края на полувремето "сините" продължиха да атакуват, но удари на Ивелин Попов, Цунами, Илиян Стефанов и Уелтън не попаднаха в целта.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

През втората част Арда опита да поизравни играта и на два пъти отправи удари към вратата на Пламен Андреев, но не успя да го затрудни. Десет минути преди края Ласана Ндиайе се озова в добра позиция пред вратата на "сините", но бе спрян от Келиан ван дер Каап.

Минути преди края Марин Петков бе изведен от Билал Бари и оформи крайното 2:0.

Левски записа пета поредна победа в първенството и се изкачи до шестата позиция с 15 точки - пет по-малко от лидера ЦСКА 1948, но и с три мача по-малко. Арда пък слезе ма седмо място със същия актив като "сините".

ЛЕВСКИ - АРДА 2:0
1:0 Андриан Краев (20'), 2:0 Марин Петков (87')

По важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Шанс за Левски! Ивелин Попов комбинира с Уелтън, той центрира към Илиян Стефанов, но ударът му с глава премина покрай вратата.
20'  ГООООЛ за Левски! Андриан Краев бележи за 1:0, след като остана непокрит в наказателното поле и насочи топката с глава в близкия ъгъл.
26'  Ивелин Попов опита силен удар към вратата на Арда, но шутът му е блокиран.
28' Още една опасност пред вратата на Арда! Цунами опита удар след корнер, но неточно.
40'  Чудесна възможност за Левски! Уелтън комбинира с Илиян Стефанов, но Ататолий Господинов спаси удара му.
42' Шут на Уелтън към вратата на Арда, но право в ръцете на вратаря.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
55' Светослав Ковачев стреля силно от средна дистанция, но високо над вратата на Левски
66' Нова възможност за Арда! Милен Желев опита удар към Пламен Андреев, но неточно.
79'  Страхотна възможност за Арда! Ласана Ндиайе отмъкна топката и тръгна бързо към вратата на Левски, но Келиан ван дер Каап го догони и изби топката от краката му.
84' Билал Бари получи пас и стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.
87'  ГООООЛ за Левски! Билал Бари изведе Билал Бари само срещу вратаря на Арда и той не сбърка за 2:0.
90+3' Край на мача!

Левски СофияЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев (90  27. Асен Митков), 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев , 30. Филип Кръстев, 10. Ивелин Попов (62 7. Георги Миланов) , 17. Уелтън (73  5. Келиан ван дер Каап), 18. Роналдо (73 ​ 88. Марин Петков ),14. Илиян Стефанов (62  19. Билал Бари)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Нейтън Олдър,
Треньор: Станимир Стоилов

АрдаАРДА: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 24. Алекс Петков (78 18. Ласана Ндиайе) , 4. Милен Стоев (88 97. Жозе Жуниор) , 8. Милен Желев , 77. Илия Юруков (78 17. Иван Коконов ) , 80. Лъчезар Котев, 11. Александър Георгиев, 10. Светослав Ковачев, 33. Иван Тилев (70 70. Христо Иванов) , 9. Тонислав Йорданов (88  2. Джунейт Али)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов
Треньор: Александър Тунчев

Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов", София
Съдия: Владимир Вълков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия