Левски успя да спечели с 2:1 домакинството си на Черно море от третия кръг на плейофите за седмото място, осигуряващо класиране на бараж за евротурнирите. Срещу тима на Илиан Илиев "сините" постигнаха обрат, записвайки третата си поредна победа в първенството.

Илиан Илиев-младши даде преднина на Черно море в 41-ата минута, а само 120 секунди след това Начо Монсалве изравни - 1:1. Бившият защитник на "моряците" Живко Атанасов донесе трите точки на Левски с попадение в 78-ата минута.

"Сините" събраха 37 точки и вече са осми в класирането, изостaвайки с 4 точки от седмия Черно море. Следващият съперник на Левски Царско село е с 36 точки.

След дълго чакане привържениците на "сините" отново бяха на трибуните на клубния стадион и подкрепяха горещо тима, воден и днес от Живко Миланов заради отсъствието на Славиша Стоянович, който се възстановява след коронавирус.

След успеха феновете на Левски нахлуха на терена, празнувайки заедно с футболистите.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

И на "Герена" почетоха починалата легенда Георги Димитров-Джеки:

Началните минути на двубоя бяха равностойн. В 5-ата минута дойде първата голова ситуация. Черно море получи правото да изпълни пряк свободен удар. Васил Панайотов стреля опасно, a Звонимир Микулич спаси. В 14-ата минута топката се удари в ръката на Ивайло Найденов и варненци поискаха дузпа. Съдията Радослав Гидженов остави играта да продължи.

В 33-ата минута "моряците" организираха опасна атака. На два пъти защитата на Левски блокира изстрели към Микулич. В 41-ата футболистите на Илиан Илиев успяха да поведат. Леандро Андраде бе изведен по левия фланг, нахлу в наказателното поле и центрира остро по земя към Илиан Илиев, който беше изпуснат от бранителите в синьо и засече отблизо в мрежата на Георги Георгиев - 0:1.

Отговорът на Левски дойде веднага. Не бяха изминали и две минути, когато домакините изравниха. Патрик-Габриел Галчев центрира, а в полето пред Георгиев Начо Монсалве успя да засече атрактивно от въздуха и да се разпише за 1:1.

След почивката играта беше равностойна. Все пак повечето положения бяха пред вратата на Черно море. При едно от тях "сините" стигнаха до обрата. В 78-ата минута Радослав Цонев центрира от пряк свободен удар, Мартин Райнов бе изпуснат от защитата и засече с глава, Георгиев реагира и спаси, но последва добавка на празна врата на Живко Атанасов - 2:1. Както е известно, защитникът на Левски е бивш играч на Черно море, но ето, че тази вечер се превърна в герой за "сините".

До края играта продължи да бъде оспорвана, но до нов гол не се стигна и домакините ликуваха.

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:1
0:1 Илиан Илиев (41), 1:1 Начо Монсалве (43), 2:1 Живко Атанасов (78)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - Васил Панайотов изпълни пряк свободен удар, Микулич спаси.
19 - Илиан Илиев центрира остро в наказателното поле на Левски, където Патрик-Габриел Галчев в опита си да изчисти топката за малко щеше да си вкара автогол.
29 - Леандро Андраде стреля от над 20 метра, топката прелетя покрай дясната греда на вратата на Левски.
33 - Нов шанс за варненци. Зе Гомеш нанесе удар към вратата на "сините", но неточно в аут.
35 - Удар на Ивайло Найденов, топката прелетя над вратата на гостите.
41  ГОЛ! Черно море поведе - 0:1! Леандро Андраде проби по левия фланг и центрира по земя, а пред голлинията Илиан Илиев беше изпуснат от бранителите в синьо и засече топката в мрежата на Микулич.
43
 ГОЛ! Левски веднага успя да изравни - 1:1! Патрик-Габриел Галчев центрира, а в полето пред Георги Георгиев Начо Монсалве успя да засече атрактивно от въздуха и да се разпише.
45+3 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
59 - Здравко Димитров центрира в наказателното поле, където Марин Петков засече с глава, а топката прелетя покрай дясната греда.
67 - Мартин Петков стреля от границата на наказателното поле, Георги Георгиев улови.
68 - Шанс и за гостите. Звонимир Микулич се намеси решително, пресичайки опасно подаване към Файсел Касми.
78  ГОЛ! Левски постига пълен обрат - 2:1! Радослав Цонев центрира от фаул в наказателното поле на "моряците", където Мартин Райнов засече с глава, Георги Георгиев спаси, след което Живко Атанасов се разписа с добавка в празната врата.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+5 - Край на мача. Левски победи Черно море с 2:1.

ЛЕВСКИ: 1.Звонимир Микулич, 6.Ивайло Найденов, 3.Живко Атанасов , 20.Начо Монсалве , 22.Патрик-Габриел Галчев (63  14.Матео Стаматов), 91.Драган Михайлович, 4.Мартин Райнов (к) , 79. Мартин Петков, 88.Марин Петков (63  19.Билал Бари), 11.Здравко Димитров (71  21.Радослав Цонев), 89.Андриан Краев (70  10.Борислав Цонев )
Резерви: 13.Николай Михайлов, 10.Борислав Цонев, 14.Матео Стаматов, 19.Билал Бари, 21.Радослав Цонев, 77.Илия Юруков, 86.Валери Божинов
Tреньор: Живко Миланов

ЧЕРНО МОРЕ: 22.Георги Георгиев, 6.Виктор Попов, 5.Стефан Станчев (к), 28.Влатко Дробаров, 32.Мартин Дичев, 15.Леандро Андраде (65  29.Файсел Касми), 71.Васил Панайотов , 23.Пабло Гарсия (82  9.Исмаил Иса), 10.Илиан Илиев  (60  77.Стефан Велев), 72.Родриго Енрике (82  7.Родриго Вилела), 20.Зе Гомеш
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 33.Мирослав Енчев, 8.Емил Янчев, 77.Стефан Велев, 29.Файсел Касми, 9.Исмаил Иса, 7.Родриго Вилела
Треньор: Илиан Илиев

София, ст. "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение

Снимки: АНТОН УЗУНОВ