Левски се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България след победа с 4:1 като гост на третодивизионния Партизан (Червен бряг). Домакините посрещнаха "сините" пред пълни трибуни на градския стадион, където беше и легендата на Левски Пламен Гетов, изгледал двубоя в компанията на собственика на столичани Наско Сираков.

Гостите от София създадоха няколко добри положения в първия половин час на мача, но Стивън Петков на два пъти не успя да вкара, а веднъж сигнал за засада спря голова атака на Марин Петков. Противно на логиката Партизан откри с гол на Любомир Иванов, останал непокрит в наказателното поле.

Левски отвърна светкавично и Валери Божинов изравни минута по-късно след пас на Здравко Димитров. Седем минути след гола за Партизан "сините" вече водеха с 2:1 след много красив бомбен удар на най-добрия в мача Здравко Димитров.

През втората част домакините опитаха натиск и създадоха две положения между 50-ата и 60-ата минута, но пет по-късно Петко Петков си вкара автогол и направи аванса на Левски 3:1.

Столичани можеха да вкарат четвърти гол, но Георги Александров удари гредата. Малко по-късно същото направи с Любомир Иванов от статично положение пред вратата на "сините". Пет минути преди края четвъртият гол за крайното 1:4 падна, вкара го Мартин Петков с глава.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

ПАРТИЗАН (ЧБ) - ЛЕВСКИ 1:4
1:0 Любомир Иванов (35'), 1:1 Валери Божинов (36'), 1:2 Здравко Димитров (42'), 1:3 Петко Петков (65' автогол), 1:4 Мартин Петков (85')
По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
3' Първа възможност в мача! Мартин Петков пропусна да открие резултата за Левски.
4' Удар на Стивън Петков, но встрани от вратата на домакините.
10'  Стивън Петков се измъкна в наказателното поле и шутира, но вратарят на Партизан се справи.
11' Първи опит на домакините да затруднят Кръстев, но топката излиза в аут.
16'  Марин Петков излезе сам срещу вратаря на Партизан и го преодоля, но атаката му беше спряна заради сигнал за засада.
17' Корнер за Партизан и оживление по трибуните.
20'  Претенции за дузпа от страна на Ангел Русев от Партизан след падане в наказателното поле, но съдията посочи корнер за домакините.
25'  Многоходова комбинация пред вратата на Партизан, последва удар на Стивън Петков, но Станислав Антонов се справи. Втори точен удар за "сините" в мача.
35'  ГОООЛ за Партизан (Червен бряг)! Любомир Иванов получи топката непокрит в наказателното поле след пробив и подаване отдясно и откри резултата.
36'  ГОООЛ за Левски! Валери Божинов получи топката във вратарското поле след центриране отляво на Здравко Димитров и отблизо възстанови равенството (1:1).
42'  ГОООЛ за Левски! Здравко Димитров извежда Левски напред (2:1) след красив гол със силен удар от дистанция, при който топката се отби в напречната греда и влетя в мрежата.
43' Възможност за Партизан! Димитър Димитров стреля от дистанция, но твърде слабо.
45' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
46'  Тройна смяна в Левски - в игра Илия Димитров, Матео Станатов и Тома Даске
46' Първа добра възможност за Левски през втората част. Мартин Петков стреля, но над вратата.
49'  Пробив по дясното крило на Ангел Русев, последва остро центриране, но топката е избира в корнер. Феновете са на крака в очакване на изпълнението му, след което обаче не последва нищо опасно.
57'  Много добра атака за Партизан! Голмайсторът Любомир Иванов чукна топката с пета към резервата Христо Димов, който центрира остро, но нямаше кой да засече паса му.
61' Корнер за Левски, удар с глава на Насиру Мохамед, но вратарят на Партизан улови топката.
63' Още една добра атака за Левски. Мартин Петков стреля в близкия ъгъл, но Антонов пак се справи.
65'  АВТОГОЛ! 3:1 за Левски! Петко Петков заби топката в мрежата си след прострелно центриране на Патрик-Габриел Галчев.
72'  ГРЕДА за Левски след удар на Георги Александров! Вратарят на Партизан Веселин Ганчев спаси при последвалата добавка на Тома Даске.
80'  ГРЕДА! Пряк свободен удар за Партизан. Любомир Иванов стреля опасно, но вратарят на "сините" се справи и отби топката в гредата с върха на пръстите си.
85'  ГОООЛ за Левски! Мартин Петков бележи с глава след центриране отляво за 4:1.
90+2' Край на мача.

Partizan Cerven BrjagПАРТИЗАН: 8. Станислав Антонов (65'  12. Веселин Ганчев), 2. Стефан Стефанов, 7. Калоян Тодоров, 23. Петко Петков , 15. Ангел Русев (69'  19. Ивайло Минков), 16. Галин Великов (50'  9. Калоян Ангелов), 11. Любомир Иванов , 3. Слави Паскалев, 66. Милен Иванов , 6. Митко Милчев (65'  17. Александър Александров), 8. Димитър Димитров
Резерви: 10. Кристиян Тафраджийски, 14. Христо Димов, 4. Мартин Ефтимов

Levski SofiaЛЕВСКИ: 12. Николай Кръстев, 9. Стивън Петков (46'  45. Илия Димитров), 11. Здравко Димитров  (67'  2. Алекс Петков ), 39. Деян Иванов , 41. Георги Александров, 31. Костадин Илиев (46'  14. Матео Стаматов), 66. Орлин Старокин (46'  28. Тома Даске), 79. Мартин Петков , 88. Марин Петков, 22. Патрик-Габриел Галчев, 86. Валери Божинов  (58'   18. Насиру Мохамед)
Резерви: 1. Иван Андонов

Стадион: "Градски стадион", Червен бряг
Съдия: Димитър Димитров