Левски загуби с 1:2 домакинството си на Локомотив (Пловдив) от последния кръг на efbet Лига и няма да играе в Европа! "Сините" трябваше на всяка цена да победят "смърфовете", които преди дни спечелиха Купата на България и си осигуриха квота за Лига Европа. Избраниците на Георги Тодоров обаче не показаха нужното желание и позволиха на "черно-белите" да си тръгнат с трите точки, въпреки че за тях срещата на "Герена" беше за чест и слава.

Така Левски завършва на четвъртото място кошмарния си сезон, в който едва оцеля заради липсата на финанси. "Сините" са с 53 точки, а толкова събраха и "смърфовете", които финишират пети. Левски беше изпреварен от Славия (55 точки), който победи с 3:1 Лудогорец и си осигури третото място и участие на баража за Лига Европа, в който ще спори с Ботев (Пловдив).

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Мачът започна отлично за "сините", след като Насиру Мохамед откри резултата в 5-ата минута. За ганаеца това беше първи мач като титуляр. Малко след това Станислав Костов удари греда. В 33-ата минута вратарят на Левски Георги Георгиев увисна при центриране от корнер, размина се с топката и Доминик Малонга направи 1:1 с глава. Отново той донесе пълен обрат на Локомотив в 75-ата минута, а до края играчите на Левски така и не намериха верния път към вратата на Мартин Луков.

Загубата остави "сините" извън Топ 3 и без квота за Лига Европа. Левски няма да участва в европейските клубни турнири за първи път от 2016 година.

Класирането в efbet Лига

efbet Лига - сезон 2019/2020

Купа на България - сезон 2019/2020

ЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (Пловдив) 1:2
1:0 Насиру Мохамед (5), 1:1 Доминик Малонга (33), 1:2 Доминик Малонга (75)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
5  ГОЛ! Насиру Мохамед даде преднина на Левски - 1:0! Станислав Костов пусна отлично подаване към ганаеца, който се разписа, след като беше изведен сам срещу Мартин Луков.
11  ГРЕДА! Станислав Костов получи перфектен пас от Ивайло Найденов, но ударът му срещна гредата.
33  ГОЛ! Локомотив изравни - 1:1! Доминик Малонга се разписа с глава, засичайки топката на далечната греда след центриране от корнер, при който Георги Георгиев увисна.
45+1 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
60 - Станислав Костов опита да вкара, Луков улови топката.
75  ГОЛ! Локомотив (Пловдив) прави пълен обрат - 1:2! Доминик Малонга с втори гол. По всичко изглежда, че Левски няма да играе в Лига Европа. Акинсола Акиниеми свали топката към нападателя след центриране от корнер, а Малонга отново се разписа във вратата на Георги Георгиев.
90+4 - Край на мача. Левски загуби с 1:2 от Локомотив (Пловдив).

ЛЕВСКИ: 27.Георги Георгиев, 4.Иван Горанов (капитан) , 70.Мартин Райнов, 19.Йоанис Каргас, 6.Ивайло Найденов, 77.Илия Юруков, 7.Паулиньо, 10.Франко Мазурек (46  79.Мартин Петков), 40.Стайн Спиерингс , 18.Насиру Мохамед  (63  88.Марин Петков), 29.Станислав Костов
Резерви: 13.Николай Михайлов, 31.Костадин Илиев, 79.Мартин Петков, 88.Марин Петков
Tреньор: Георги Тодоров

Lok. Plovdiv
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 71.Мартин Луков, 5.Дейвид Малембана , 25.Лукас Масоеро , 4.Акинсола Акиниеми, 50.Йосип Томашевич (37  11.Даниел Димитров), 34.Петър Витанов, 61.Диниш Алмейда , 24.Николай Николаев, 15.Валентино Пулиезе, 23. Доминик Малонга , 16.Лукас Салинас (73  77.Петър Петров )
Резерви: 22.Кристиан Томов, 11.Даниел Димитров, 7.Николай Борисов, 77.Петър Петров, 13.Божидар Зелямов, 20.Иво Георгиев

София, стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация