Левски се препъна у дома и завърши 1:1 с Царско село в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Андерсон Кордейро (63) изведе гостите напред в резултата с фамозен гол, а Борислав Цонев (73-дузпа) изравни. Двата тима удариха и по една греда през първата част, а след равенството "сините" останаха на четири точки зад Черно море, който е лидер в първата четворка на втората осмица и по-рано стигна до 1:1 при гостуването си на Ботев (Пловдив).

Домакините създадоха първата по-опасна ситуацията в 13-ата минута, когато Драган Михайлович финтира защитник в наказателното поле и шутира точно, но Джони Пласид се намеси решително и хвана топката.

В 24-ата минута гредата спаси "сините". Стефан Христов направи хубав пробив, финтира бранител в пеналта на домакините и шутира към вратата, но топката срещна напречната греда за късмет на вратаря Микулич. Десет минути по-късно Билал Бари пропусна от изгодна позиция след удар с глава, пращайки топката над вратата.

До края на полувремето играта бе динамична с непрекъснати атаки и към двете врати, а топката рядко се задържаше в центъра на терена. В 41-ата минута Здравко Димитров проби по лявото крило и видя свободния Андриан Краев, който с удар от границата на наказателното поле разтресе напречната греда зад Джони Пласид.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Малко след почивката Живко Атанасов засече центриране от корнер, но ударът му с глава бе слаб и Джони Пласид хвана топката. В 52-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като Начо Монсалве сбърка и Стефан Христов опита пас в наказателното поле, а топката се удари в ръката на Живко Атанасов. Ивелин Занев обаче не посочи бялата точка. В ответната атака и "сините" поискаха дузпа за нарушение на Попадийн срещу Здравко Димитров, но и в този случай съдията си замълча.

В 63-ата минута Емануил Манев напредна в полето на "сините" и подаде към Андерсон Кордейро, който с удар от далечно разстояние вкара красив гол за 0:1. Пет минути по-късно домакините можеха да изравнят, но Джони Пласид спаси удар на Драган Михайлович. В 72-ата минута Пласид препъна Мартин Петков в наказателното поле, а Борислав Цонев реализира отсъдената дузпа и изравни за 1:1. Две минути след гола вратарят на домакините Микулич направи две блестящи спасявания след удари на Дилан Мертенс и Иван Бандаловски. В 78-ата минута Микулич отново се оказа последна преграда и предотврати гол за гостите след удар на Стефан Христов.

До края на мача домакините опитаха натиск под проливния дъжд на "Георги Аспарухов" и в добавеното време Радослав Цонев можеше да донесе успеха на "сините" с красив удар, но Джони Пласид изби топката в корнер.

След ремито Левски има 38 точки и остава на четири зад Черно море два кръга преди края. Царско село е трети в първата четворка на втората осмица с 37 точки.

ЛЕВСКИ - ЦАРСКО СЕЛО 1:1
0:1 Андерсон Кордейро (63), 1:1 Борислав Цонев (73-дузпа)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Мартин Петков центрира в наказателното поле, а намесата на вратаря Джони Пласид не бе убедителна, но той бе фаулиран
4 - Андерсон извърши нарушение срещу вратаря на домакините Звонимир Микулич
8 - Здравко Димитров центрира от фаул в наказателното поле на гостите, но защитниците се справиха със ситуацията
13 - Драган Михайлович финтира защитник в наказателното поле и шутира точно, но Джони Пласид се намеси решително и хвана топката
24 - ГРЕДА за Царско село! Стефан Христов получи пас от Димитър Костадинов и направи хубав пробив, финтира бранител в пеналта на домакините и шутира към вратата, но топката срещна напречната греда за късмет на вратаря Микулич
31 - Неточен удар на Димитър Костадинов от далечна дистанция
34 - Центриране на Патрик-Габриел Галчев и Билал Бари пропуска от чиста позиция, пращайки топката с глава над вратата
36 - Звономир Микулич спаси удар по земя на Димитър Костадинов, след което неволно бе закачен от Живко Атанасов и се наложи да получи медицинска помощ
37 - Здравко Димитров излезе на чиста позиция и шутира над вратата
41 - ГРЕДА за Левски! Здравко Димитров проби по лявото крило и видя свободния Андриан Краев, който с удар от границата на наказателното поле разтресе напречната греда зад Джони Пласид
41 - Неточен удар на Здравко Димитров, който прати топката над вратата
45+4 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - Центриране от корнер и удар с глава на Живко Атанасов, а Джони Пласид хвана топката
52 - Стефан Христов опита пас в наказателното поле, а топката се удари в ръката на Живко Атанасов, но претенциите на гостите за дузпа не бяха уважени
53 - Здравко Димитров падна в наказателното поле на гостите след съприкосновение с Христо Попадийн, но и в този случай съдията Ивелин Занев си замълча
63 - ГОООЛ за Царско село! Емануил Манев напредна в полето на "сините" и подаде към Андерсон Кордейро, който с удар от далечно разстояние вкара красив гол за 0:1
66 - Емануил Манев шутира по земя, но не затрудни по никакъв начин Микулич
68 - Джони Пласид с блестящо спасяване след удар на Драган Михайлович
72 - ДУЗПА за Левски! Джони Пласид препъна Мартин Петков и съдията Ивелин Занев посочи бялата точка
73 - ГОООЛ за Левски! Борислав Цонев прати Джони Пласид в обратни ъгъл и реализира дузпата за 1:1
75 - Дилан Мертенс шутира от от границата на наказателното поле, а Микулич успя да избие с върха на пръстите си
76 - След центрирането от корнера Бандаловски отправи удар и Микулич отново се прояви с блестящо спасяване, а след това Дилан Мертенс шутира покрай вратата
78 - Ново страхотно спасяване на Микулич, този път след удар на Стефан Христов
83 - Валери Божинов се появи в игра за Левски, а малко след това се сдърпа с Иван Бандаловски, след което Бандата получи жълт картон
85 - Над стадион "Георги Аспарухов" се излива проливен дъжд
89 - Два поредни корнера пред вратата на Джони Пласид, който при втория боксира топката в тялото на Стефан Христов, но впоследствие защитниците се справиха със ситуацията
90+3 - След центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле се стигна до удар на Радослав Цонев и блестящо спасяване на Джони Пласид
90+6 - Край на мача! Левски и Царско село завършиха 1:1 и разделиха по точка.

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров (59 21. Радослав Цонев ), 19. Билал Бари (82 86. Валери Божинов),  20. Начо Монсалве, 22. Патрик-Габриел Галчев, 79. Мартин Петков (82 88. Марин Петков), 89. Андриан Краев (59 10. Борислав Цонев ), 91. Драган Михайлович
Резерви: 13. Николай Михайлов, 10. Борислав Цонев, 21. Радослав Цонев, 41. Георги Александров, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов, 88. Марин Петков
Треньор: Живко Миланов

Царско село: 30. Джони Пласид , 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 9.Стефан Христов, 10. Лъчезар Балтанов , 11. Андерсон Кордейро (89 7. Лесли де Са ), 14. Христо Попадий (68 22. Луис Педро), 20. Димитър Костадинов (46 21. Емануил Манев), 25. Дилан Мертенс (81 8. Панайотис Лука), 93. Иван Бандаловски , 98. Луи Нганиони
Резерви: 1. Михаил Иванов, 7. Лесли Де Са, 8. Панайотис Лука, 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 44. Карим Роси
Треньор: Антони Здравков

София, стадион "Георги Аспарухов"
Съдия: Ивелин Занев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение