Левски победи Ботев (Пловдив) с 2:0 в последното си домакинство на "Герена" за 2020 година в среща от 18-ия кръг на Efbet лига. Така "сините" прекъснаха серия от две поредни загуби от "канарчетата" в шампионата.

Мачът започна с ранен гол на "сините", дело на Гьоко Зайков, разписал се с глава за 1:0 още в шестата минута. В следващите десет Левски можеше да удвои, но Марин Петков на два пъти пропусна.

Малко преди да изтече половин час игра Билал Бари получи страхотна възможност да вкара след грешка на Янсон, но не се възползва.

Минути по-късно Ботев за първи път опита да затрудни Николай Михайлов с удар от дистанция на Тодор Неделев, но без резултат.

До края на първата част Левски беше по-активният отбор на терена, но не успя да материализира превъзходството си.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Втората част започна със страхотна възможност за Ботев, но Па Конате не се възползва от хубав извеждащ пас и стреля встрани. Пет минути по-късно и Реда Рабей опита удар от дистанция, но Николай Михайлов отново реагира блестящо.

След час игра натискът на Ботев понамаля и играчите на Левски отново взеха инициативата. Домакините тотално убиха интригата в мача с втори гол в 79-ата минута, дело на Борислав Цонев, изведен на отлично позиция от Здравко Димитров (2:0).

Победата позволи на Левски да заеме шестата позиция в класирането с 25 точки, докато Ботев остава четвърти с 29.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ПД) 2:0
1:0 Гьоко Зайков (6'), 2:0 Борислав Цонев (79')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
6'  ГОООЛ за Левски! Гьоко Зайков игра с глава след центриране и насочи топката към далечния ъгъл, тя тупна на тревата и стана неспасяема за Георги Аргилашки.
9'  Марин Петков имаше възможност да удвои, но стреля над вратата.
11' Два поредни корнера пред вратата на "сините", но Ботев не се възползва.
15'  Какъв пропуск на Левски! Лошо изчистена топка попадна у Марин Петков, който стреля на два пъти, но защитници на Ботев го блокираха.
28'  Невероятен шанс за Левски! Янсон сгреши, Билал Бари изскочи зад гърба му, но Аргилашки се намеси.
31' Първа добра възможност за Ботев! Силен изстрел на Тодор Неделев от над 25 метра, но Николай Михайлов спаси с лекота.
37' Грешка в отбраната на гостите. Драган Михайлович открадна топката, напредна и подаде към Борислав Цонев, който обаче пропусна момента за изстрел.
43' Билал Бари се озова на добра позиция в наказателното поле, но отправи неточен удар.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
49'  Невероятен шанс за Ботев! Па Конате остана очи в очи с Николай Михайлов, но стреля покрай гредата.
54'  Реда Рабей отново тества Ники Михайлов, но стражът на Левски изби в корнер.
63' Здравко Димитров стреля силно, но Аргилашки изби без проблеми.
79'  ГООООЛ за Левски! Грешка на Дилан Мертенс доведе до контраатака! Борислав Цонев удвои резултата с удар в обратния ъгъл, възползвайки се от пас на Здравко Димитров.
90+3' Край на мача.

Левски СофияЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 91. Драган Михайлович, 3. Гьоко Зайков , 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов - 21. Радослав Цонев  (90+1  41. Георги Александров), 89. Андриан Краев - 88. Марин Петков (81'  22. Патрик-Габриел Галчев), 10. Борислав Цонев   (88  20. Димитър Костадинов), 11. Здравко Димитров  (88  27. Асен Митков) - 19. Билал Бари
Резерви: 66. Пламен Андреев, 5. Христос Шелис, 79. Мартин Петков

Ботев Пловдив БОТЕВ: 1. Георги Аргилашки - 24. Кевин Янсон , 18. Самюел Супрайен, 4. Виктор Генев (72  15. Джеймс Етоо) - 17. Николай Минков  (72  11. Антоан Бароан), 6. Дилан Мертенс, 22. Реда Рабей (72  23. Димитър Тонев ) , 3. Па Конате - 10. Емануел Току, 8. Тодор Неделев - 7. Маркиньос
Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов

Съдия: Валентин Железов
Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия