Локомотив записа рекордна победа над Ботев в дербито на Пловдив. "Смърфовете" премазаха "канарчетата" с 6:0 - нещо, което никога досега не се беше случвало. До момента през годините най-изразителните победи на Локомотив над Ботев бяха 7:3 и 4:0. Днес обаче избраниците на треньора Александър Тунчев доказаха, че са с класи над "жълто-черните" и дори пропуснаха да постигнат още по-изразителна победа.

На стадиона в парк "Лаута" всъщност нямаше дерби. Локомотив изцяло доминираше и още на почивката водеше с 4:0. Разписаха се Момчил Цветанов, Диниш Алмейда, Димитър Илиев от дузпа и Георги Минчев. През втората част Янко Георгиев беше наказан още от резервите Кристиан Илич и Николай Николаев.

Ботев беше с 10 играчи след почивката, тъй като в 45-ата минута Джонатан Перейра беше изгонен с червен картон и остави "жълто-черните" в намален състав.

След историческата победа Локомотив събра 27 точки и оглави класирането. Шампионът Лудогорец е втори с 26, но и с два мача по-малко от "черно-белите". Ботев (Пловдив) е десети с 13 точки.

Припомняме, че "канарчетата" победиха Локомотив с 2:0 в първата среща през сезона, но тази вечер си тръгнаха от "Лаута" с пълна кошница.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Снимка за спомен!

Публикувахте от Lokomotiv Plovdiv в Събота, 28 ноември 2020 г.

Maчът на "Лаута" започна с минута мълчание за починалите Никола Спасов, Димитър Ларгов и световната икона Диего Марадона.

Още в началните секунди Локомотив поведе. Карагарен напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Димитър Илиев остави топката за Момчил Цветанов, който матира Янко Георгиев - 1:0. Попадението падна в 66-ата секунда и е най-бързият гол в мачовете между двата отбора.

В деветата минута домакините удвоиха преднината си. Парвиз Умарбаев центрира, а Диниш Алмейда се извиси над всички в наказателното поле и отбеляза с глава за 2:0.

В 24-ата Димитър Илиев покачи на 3:0 след точно изпълнена дузпа, която бе отсъдена за фаул на Филип Филипов срещу Георги Минчев. Бившият футболист на Литекс и Царско село ознаменува силната си игра с попадение в 28-ата минута. Минчев финтира Станислав Работов и прати топката в долния десен ъгъл на Янко Георгиев - 4:0.

Малко преди почивката Ботев остана с човек по-малко след червен картон на Перейра. Това още повече улесни задачата на избраниците на Александър Тунчев, които продължиха да доминират. През втората част обаче паднаха само още два гола във вратата на Ботев, а звездата на "канарчетата" Тодор Неделев напусна терена контузен в 51-ата минута.

Появилият се на смяна хърватин Кристиан Илиев вкара красиво попадение за 5:0 в 71-ата минута, а в 79-ата друга резерва - Николай Николаев оформи крайното 6:0. 23-годишният играч на "смърфовете" отбеляза първия си гол в елита на родния футбол след асистенция на Георги Минчев.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЛОКОМОТИВ (Пд) - БОТЕВ (Пд) 6:0
1:0 Момчил Цветанов (2), 2:0 Диниш Алмейда (9), 3:0 Димитър Илиев (24-дузпа), 4:0 Георги Минчев (28), 5:0 Кристиан Илич (71), 6:0 Николай Николаев (79)

Дербито по минути с БЛИЦ:
* Едноминутно мълчаниe в памет на починалите Диего Марадона, Никола Спасов и Димитър Ларгов.
1 - Начало на двубоя.
2  ГОЛ! Локомотив поведе още в началните секунди - 1:0. Момчил Цветанов се разписа, oткривайки резултата на "Лаута". Бирсент Карагарен проби по дясното крило и центрира в полето на "канарчетата", където с топката се разминаха двама от Ботев, а Цветанов успя да я засече в мрежата на Янко Георгиев.
9  ГОЛ! 2:0 за домакините. Умарбаев центрира от пряк свободен удар, а Диниш Алмейда се извиси пред Янко Георгиев, надскачайки противник и с глава реализира в горния ляв ъгъл.
23  ДУЗПА за Локомотив за фаул на Филип Филипов срещу Георги Минчев. Жълт картон за защитника на Ботев.
24  ГОЛ! 3:0 след хладнокръвно изпълнение на Димитър Илиев, който отбеляза с точен удар по земя.
28
 ГОЛ! 4:0 за Локомотив, Георги Минчев също вкара. Нападателят на "смърфовете" се възползва от поредната грешка в защитата на Ботев, финтира Станислав Работов и прати топката в долния десен ъгъл на Янко Георгиев.
39  Нападателят на Ботев Атанас Илиев пропусна да вкара с глава.
45  Нов груб фаул на Джонатан Перейра. Играчът на Ботев получи втори жълт и съответно червен картон.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------------
46 - Начало на второто полувреме.
51  Получилият контузия Тодор Неделев е заменен от Кристиан Добрев.
60 - Пропуск на Георги Минчев.
65  Мощен изстрел на Славчо Шоколаров, топката прелетя на сантиметри над вратата на домакините.
71  ГОЛ! Локомотив повежда с 5:0 и е на път да запише рекордна победа над Ботев. Кристиан Илич вкара. Появилият се на смяна хърватин отбеляза красив гол с левия крак.
79
 ГОЛ! Домакините вкарват шести гол - 6:0! Николай Николаев също наказа Янко Георгиев, разписвайки се след асистенция на Георги Минчев.
89  Карагарен пропусна да запише името си сред голмайсторите.
90+2 - Край на мача. Локомотив (Пд) размаза Ботев (Пд) с 6:0.

Lok. Plovdiv
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 71.Мартин Луков, 61.Диниш Алмейда , 25.Лукас Масоеро, 20.Милош Петрович (56  4.Кристиан Гомис), 34.Петър Витанов, 10.Парвиз Умарбаев (74  11.Кенан Муслимович), 7.Момчил Цветанов  (74  44.Николай Николаев ), 9.Бирсент Карагарен, 16.Лукас Салинас (56  15.Кристиан Илич ), 14.Димитър Илиев  , 19.Георги Минчев   (89  13.Валентино Пулиезе)
Резерви: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис, 44. Николай Николаев, 50. Филип Михалевич, 11. Кенан Муслимович, 15. Кристиан Илич, 13. Валентино Пулиезе
Треньор: Александър Тунчев

БОТЕВ (Пловдив): 1.Янко Георгиев, 26.Мите Цикарски , 2.Джонатан Перейра , 25.Станислав Работов, 28.Филип Филипов , 6.Маркиньос Педросо, 88.Славчо Шоколаров, 13.Мишел Еспиноса , 23.Димитър Тонев, 8.Тодор Неделев (51  11.Кристиан Добрев), 9.Атанас Илиев
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 79.Атанас Чернев, 20.Димитър Пройчев, 77.Стефан Попов, 11.Кристиан Добрев, 17.Салиф Сисе, 27.Иван Василев
Треньор: Петър Пенчев

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация