Шампионът Лудогорец допусна домакинска загуба с 1:2 от Локомотив (Пловдив) в мач от 28-ия кръг на Еfbet Лига. "Орлите", които очакваха празненствата след срещата - награждаването с десетата поредна титла и златните медали, позволиха на "черно-белите" да сътворят обрат и да измъкнат трите точки от стадион "Хювефарма Арена". По този начин Локо (Пд) изпревари ЦСКА в битката за второто място. "Смърфовете" събраха 55 точки, а "армейците" имат 53.

Бърнард Текпетей даде преднина на Лудогорец в 15-ата минута, а само 120 секунди след това Георги Минчев вкара за 1:1. Пълният обрат стана факт в 32-ата минута, когато Димитър Илиев реализира дузпа. Наказателният удар беше отсъден от съдията Ивайло Стоянов за фаул на Текпетей срещу капитана на Локомотив.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Футболистите на Валдас Дамбраускас създадоха първата ситуация в срещата още преди да са изтекли 60 секунди. Десподов получи извеждащ пас отдясно в наказателното поле на гостите и центрира, но малко не достигна на Ману да засече с глава. В 15-ата минута Лудогорец поведе. Доминик Янков подаде на Текпетей, който напредна към вратата на Илко Пиргов и реализира в близкия ъгъл - 1:0.

Само две минути по-късно "смърфовете" изравниха. Домакините разиграха заучено положение от корнер, Умарбаев центрира към Георги Минчев, който вкара с глава за 1:1.

В 21-ата минута Локомотив можеше да осъществи пълен обрат след опасен шут на Минчев от фаул, но Кристиан Кахлина изби. Малко след това Димитър Илиев подаде отлично на Илич, който се озова очи в очи с Кахлина, стражът на домакините успя да улови топката.

"Смърфовете" продължиха тормозят отбраната на Лудогорец и в 32-ата минута стигнаха до обрата. Текпетей ритна Димитър Илиев в опит да му изчисти топката и съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Тя бе реализирана от потърпевшия, който майсторски отбеляза - 1:2.

В 45-ата минута Лудогорец имаше отличен шанс да изравни, но Ману направи сериозен пропуск. Сисиньо преодоля Момчил Цветанов и центрира по земя, Десподов опита да засече с пета, но не уцели топката, която отиде в краката на Ману, а нападателят направи по-трудното и също се размина с нея в опит да вкара oт близка дистанция.

Шест минути след почивката "смърфовете" се възползваха от грешка на Сисиньо. Илич се озова под малък ъгъл сам срещу Кахлина, последва удар, но стражът на шампионите спаси.

В 59-ата минута Десподов овладя и стреля отблизо, но след рикошет в крака на Алмейда топката излезе в корнер. След неговото изпълнение домакините разиграха, Ману проби в наказателното поле, но си бутна по-дълго топката. Пиргов се хвърли да я улови и последва сблъсък между двамата, а заради опасното влизане на нападателя реферът Ивайло Стоянов му показа втори жълт картон.

Десет минути по-късно Умарбаев се измъкна от Икоко след пас на Карагарен и стреля от близка дистанция, а Кахлина изби.

В 81-ата минута Лудогорец остана с 9 човека, след като съдията изгони с втори жълт картон и Каули Оливейра. Бразилецът бе санкциониран след борба за висока топка с Илиев, в която Стоянов прецени, че си е помогнал с лакът. До края гол не падна, а Локомотив успя да зарадва верните си фенове с победата в Разград.

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (Пд) 1:2
1:0 Бърнард Текпетей (15), 1:1 Георги Минчев (17), 1:2 Димитър Илиев (32-дузпа)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
15 ГОООЛ! Бърнард Текпетей откри резултата за Лудогорец, след като се разписа с удар извън наказателното поле
17 ГОООЛ! Локомотив бързо изравни резултата! Георги Минчев беше точен с глава, след като засече центриране на Парвиз Умарбаев отляво
21 Георги Минчев стреля опасно от фаул, но Кахлина плонжира и успя да избие топката, която летеше застрашително към левия ъгъл на вратата му
25 - Изстрел на Кристиан Илич, стражът на Лудогорец улови топката.
30  ДУЗПА за Локомотив (Пловдив) за нарушение на Текпетей срещу Димитър Илиев, който тъкмо щеше да стреля към вратата на домакините, но бе повален. Съдията Ивайло Стоянов посочи бялата точка, а след това и системата ВАР потвърди решението му.
32  ГОЛ! Пълен обрат за гостите, Локомотив повежда с 2:1. Димитър Илиев реализира отсъдената дузпа с точен удар в долния ляв ъгъл на Кахлина.
43 - Умарбаев центрира в наказателното поле на "орлите" от пряк свободен удар. Масоеро бе изпуснат от защитата, засече топката с глава в аут.
45 - Добавеното време е 4 минути.
45+4 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар пред дъгата на наказателното поле, но над вратата на Илко Пиргов.
51 - Кахлина спаси изстрел на Илич.
59  Пропуск на Десподов, който получи подаване от Сисиньо отдясно, стреля, но след рикошет топката излезе в корнер.
61  ЧЕРВЕН КАРТОН! Елвис Ману е отстранен от игра след грубо влизане и удар в главата на Пиргов.
66 - Умарбаев изпълни пряк свободен удар, топката прелетя на сантиметри покрай гредата в аут.
70 - Терзиев засече с глава центриране на Десподов, Илко Пиргов улови топката.
81  ЧЕРВЕН КАРТОН! Лудогорец остава с 9 човека. Каули Оливейра получи втори жълт и съответно червен картон при борба за топката с Димитър Илиев, в която използва и лакътя си.
90 - Четири минути добавено време.
90+4 - Край на мача. Локомотив победи Лудогорец с 2:1 в Разград.
Лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Кристиан Кахлина, 4.Сисиньо, 21. Драгош Григоре (к) (89  30.Козмин Моци),  5.Георги Терзиев, 22.Джордан Икоко , 25.Стефан Баджи (46  18.Светослав Дяков), 37.Бернард Текпетей  , 64.Доминик Янков, 95.Каули Оливейра  , 11.Кирил Десподов (80  28.Клаудиу Кешерю), 10.Елвис Ману
Резерви: 23.Пламен Илиев, 7.Алекс Сантана, 13.Мавис Чибота, 18.Светослав Дяков, 19.Пиерос Сотириу, 28.Клаудиу Кешерю, 30.Козмин Моци
Треньор: Валдас Дамбраускас

ЛОКОМОТИВ (Пд)
: 1.Илко Пиргов, 61.Диниш Алмейда, 25.Лукас Масоеро, 4.Кристиан Гомис , 34.Петър Витанов (68  16.Лукас Салинас), 39.Парвиз Умарбаев, 7.Момчил Цветанов, 9.Бирсент Карагарен (90+2  44.Николай Николаев), 6.Кристиан Илич, 14.Димитър Илиев (к) , 10.Георги Минчев
Резерви: 81.Ивайло Василев, 44.Николай Николаев, 19.Александър Иванов, 11.Конър Руан, 16.Лукас Салинас, 20.Александър Колев, 13.Видол Сейменски
Треньор: Александър Тунчев

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация