Попълнете търсена ключова дума или фраза

Лудогорец развали празника на Локо (Пловдив) в зрелище на "Лаута" ВИДЕО

Шампионите започнаха защитата на титлата си с победа на рождения ден на съперника

снимка: LAP.bg
1 от 5

Локомотив (Пловдив) загуби навръх 95-ия си рожден ден от шампиона Лудогорец с 1:3 в мач от първия кръг на efbet Лига за сезон 2021/21. Елвис Ману (44) даде аванс на гостите след асистенция на Бърнард Текпетей, а капитанът на домакините Димитър Илиев (67) изравни след фрапантна грешка и подарък от Сисиньо. Кирил Десподов (76) и Бърнард Текпетей (90+4) донесоха трите точки на "орлите". На двата отбора им предстоят важни реванши в Европа през следващата седмица. Лудогорец играе с Мура у дома в сряда във втория квалификационен кръг на Шампионската лига, а ден по-късно Локомотив среща Словачко в Чехия.

Шампионите започнаха по-активно и в самото начало Мавис Чибота имаше отличен шанс, след като получи дълъг пас зад отбраната на Локомотив и излезе очи в очи с Илко Пиргов, който обаче бързо излезе и спря устрема на нападателя. В 5-ата минута Парвиз Умарбаев се измъкна в наказателното поле, след като получи пас с пета от Димитър Илиев, но ударът му по земя бе отразен от Серджио Падт. Пет минути по-късно Алекс Сантана си отвори пространство и шутира силно от разстояние, а топката се отби в напречната греда.

В следващите минути гостите имаха инициативата, а в 25-ата Елвис Ману овладя с гръб в наказателното поле, обърна се технично и потърси близкия ъгъл с десния крак, но Пиргов спаси с блестяща изява. Пет минути след това домакините отново погледнаха към вратата на Падт, след като Димитър Илиев проби през центъра и намери Конър Руан вляво. Той центрира опасно в наказателното поле, но не успя да намери свой съотборник. Капитанът на "орлите" в тази среща Вандерсон си отвори сам коридор за удар в 35-ата минута, но не намери целта.

В 39-ата минута Чибота проби отдясно и намери Текпетей в наказателното поле. Ганаецът свали за Ману, който от около 5-6 метра шутира над вратата. Две минути след това Димитър Илиев центрира страхотно към Георги Минчев, който игра с глава и топката премина на сантиметри над вратата. В 44-ата минута Сисиньо изведе зад отбраната на домакините Бърнард Текпетей, който напредна и центрира по земя. Връхлитащият Елвис Ману пък не сгреши и прати топката във вратата за 0:1. Голът бе прегледан от ВАР заради съмнение засада при подаването към Текпетей, но такава не бе установена и "орлите" поведоха.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В началото на втората част Димитър Илиев проби отдясно и потърси подаване, а топката стигна до Конър Руан, който шутира от дъгата пред наказателното поле и ударът му бе спасен от стража на Лудогорец, който успя да избие в корнер. В 58-ата минута Лукас Салинас на два пъти имаше възможност да вкара, когато топката се озова в краката му след центриране от корнер, а домакините претендираха за дузпа за игра с ръка, но след проверка с помощта на ВАР главният съдия Никола Попов прецени, че няма основания да посочва бялата точка.

Усилията на домакините дадоха резултат в 67-ата минута, когато Сисиньо сгреши и подари топката на Димитър Илиев, който напредна и с бомбеш шут от далечна дистанция изравни за 1:1. "Орлите" побързаха да отвърнат на удара и го направиха девет минути по-късно, когато Вандерсон изведе влезлия като резерва Кирил Десподов в наказателното поле и той преодоля Илко Пиргов за 1:2. "Смърфовете" се втурнаха в атака отново да изравняват и в 82-ата минута бяха много близо до втори гол. След центриране от пряк свободен удар Артур Крачун се извиси над всички и отправи удар с глава, но топката се удари в страничната греда. Във втората минута от добавеното време Конър Руан бе много близо до изравняване, след като прати топката покрай Падт, но Георги Терзиве изчисти пред голлинията. Две минути след това Пиерос Сотириу спечели борба за висока топка, обърна се и намери страхотно в наказателното поле Бърнард Текпетей, който се разписа за крайното 1:3.

ЛОКОМОТИВ (Пловдив) - ЛУДОГОРЕЦ 1:3
0:1 Елвис Ману (44), 1:1 Димитър Илиев (67), 1:2 Кирил Десподов (76), 1:3 Бърнард Текпетей (90+4)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата
4 - Мавис Чибота имаше отличен шанс, след като получи дълъг пас зад отбраната на Локомотив и излезе очи в очи с Илко Пиргов, който обаче бързо излезе и спря устрема на нападателя
5 - Парвиз Умарбаев се измъкна в наказателното поле, след като получи пас с пета от Димитър Илиев, но ударът му по земя бе отразен от Серджио Падт
10 - ГРЕДА за Лудогорец! Алекс Сантана си отвори пространство и шутира силно от разстояние, а топката се отби в напречната греда
16 - Удар на Сисиньо от далечна дистанция е блокиран и топката излезе в корнер
25 - Елвис Ману овладя с гръб в наказателното поле, обърна се технично и потърси близкия ъгъл с десния крак, но Пиргов спаси с блестяща изява
30 - Димитър Илиев проби през центъра и намери Конър Руан вляво, а той центрира опасно в наказателното поле, но не успя да намери свой съотборник
35 - Вандерсон си отвори сам коридор за удар в 35-ата минута, но не намери целта
39 - Чибота проби отдясно и намери Текпетей в наказателното поле. Ганаецът свали за Ману, който от около 5-6 метра шутира над вратата
41 - Димитър Илиев центрира страхотно към Георги Минчев, който игра с глава и топката премина на сантиметри над вратата
44 - ГОООЛ за Лудогорец! Сисиньо изведе зад отбраната на домакините Бърнард Текпетей, който напредна и центрира по земя за Елвис Ману и последният не сгреши от близка дистанция, пращайки топката във вратата за 0:1, а ВАР потвърди гола след съмнения за засада при първото подаване
45+2 - Илко Пигов хвана топката след слаб удар на Бърнард Текпетей, който навлезе в наказателното поле
45+3 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - Димитър Илиев проби отдясно и потърси подаване, а топката стигна до Конър Руан, който шутира от дъгата пред наказателното поле и ударът му бе спасен от стража на Лудогорец, който успя да избие в корнер
54 - Алекс Сантана опита удар, но Артур Крачун го блокира
58 - Лукас Салинас на два пъти имаше възможност да вкара, когато топката се озова в краката му след центриране от корнер, а домакините претендираха за дузпа за игра с ръка, но след проверка с помощта на ВАР главният съдия Никола Попов прецени, че няма основания да посочва бялата точка
59 - Шут на Петрович минава над вратата на Падт
67 - ГОООЛ за Локо (Пловдив)! Сисиньо сгреши и подари топката на Димитър Илиев, който напредна и с бомбеш шут от далечна дистанция изравни за 1:1
76 - ГОООЛ за Лудогорец! Вандерсон изведе Кирил Десподов в наказателното поле и той преодоля Илко Пиргов за 1:2
82 - ГРЕДА за Локо (Пловдив)! След центриране от пряк свободен удар Артур Крачун се извиси над всички и отправи удар с глава, но топката се удари в страничната греда
90+2 - Конър Руан бе много близо до изравняване, след като прати топката покрай Падт, но Георги Терзиве изчисти пред голлинията
90+4 - ГОООЛ за Лудогорец! Пиерос Сотириу спечели борба за висока топка, обърна се и намери страхотно в наказателното поле Бърнард Текпетей, който се разписа за 1:3
90+6 - Кирил Десподов падна в наказателното поле, но съдията не посочи бялата точка, а даде корнер
90+7 - Край на мача! Лудогорец спечели с 3:1 при визитата си на Локомотив (Пловдив) и започна сезона с победа

Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 2. Олексий Биков (46 20. Милош Петрович), 25. Артур Крачун, 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (46 6. Емил Янчев), 11. Конър Руан, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас (87 19. Александър Иванов), 14. Димитър Илиев (к) , 10. Георги Минчев
Резерви: 71. Лукас Редер, 5. Мартин Паскалев, 19. Александър Иванов, 28.Айвън Ангелов, 6. Емил Янчев, 20. Милош Петрович, 44. Николай Николаев
Треньор: Александър Тунчев

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 7. Алекс Сантана (70 95. Каули Оливейра), 10. Елвис Ману (70 19. Пиерос Сотириу), 13. Мавис Чибота (70 11. Кирил Десподов), 25. Стефан Баджи, 32. Жосуе Са, 37. Бърнард Текпетей , 88. Вандерсон (к) (64 64. Доминик Янков)
Резерви: 23. Пламен Илиев, 11. Кирил Десподов, 19. Пиерос Сотириу, 22. Джордан Икоко, 30. Игор Пластун, 64. Доминик Янков, 95. Каули Оливейра
Треньор: Валдас Дамбраускас

Пловдив, стадион "Локомотив
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия