Локомотив (София) спечели с 1:0 столичното дерби със Славия от деветия кръг на Efbet Лига. В герой за "железничарите" се превърна Октавио, който вкара единственото попадение в срещата. В 56-ата минута халфът даде преднина на "железничарите", разписвайки се с удар по земя в долния ляв ъгъл на новоизлюпения национал Светослав Вуцов. Младият страж на "белите" и в този мач пази силно, спасявайки няколко опасности.

Мачът на Националния стадион "Васил Левски" беше белязан от грозни сцени. В 18-ата минута се стигна до меле между феновете на двата отбора и се наложи десетки полицаи да се намесват.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В началото липсваха ситуациите и пред двете врати. Футболистите на Иван Колев и Златомир Загорчич спореха предимно в средата на терена. В 24-ата минута Александър Любенов спаси удар на Ерол Дост. В 39-ата Славия остана с човек по-малко. При въздушен двубой Георги Вълчев удари в Божидар Кацаров, при което текна кръв от главата на халфа на "железничарите". Съдията Драгомир Драганов разгледа ситуацията на ВАР и даде червен картон на футболиста на "белите".

Малко след това Славия можеше да поведе, въпреки че остана с човек по-малко. Питър Макрилос изведе Ертан Томбак на стрелкова позиция, вратарят Любенов излезе и скъси ъгъла, за да блокира удара.

Минута преди края на полувремето Раел Лолала застраши Вуцов, който блесна с добро спасяване.

В 56-ата минута Локомотив (София) поведе. Бранителите в бяло действаха неубедително и позволиха на Октавио да получи топката пред наказателното поле. Бившият халф на Берое стреля по земя и реализира в долния ляв ъгъл на Вуцов - 1:0.

До края играта доста се накъсваше, а най-чистото положение се откри пред Славия. В 74-ата минута Кемело Нгуена пропусна да изравни.

След загубата тази вечер "белите", които в миналия кръг победиха Лудогорец с 1:0, не успяха да се върнат на върха в класирането. Славия е на третото място със 17 точки, като повече имат единствено "орлите" и Ботев (Пловдив) - по 18. Локомотив (София) е на седмата позиция с 12 точки.

1 - Начало на мача.
18  Бой по трибуните! Феновете на двата отбора стигнаха до сблъсък, което наложи прекъсването на мача. Агитката на Славия, която е в сектор "Г", се спречка с привърженици на "железничарите". Ултрасите на Локо от сектор "А" притичаха до славистите и през оградата си размениха удари. Двете агитки се обстрелваха и с различни предмети.
20  На трибуните на "Васил Левски" веднага влязоха десетки полицаи, които предотвратиха още по-неприятни сцени. Служителите на реда застанаха край оградата между секторите "А" и "Г", разделяйки агитките.
21  Фенове на Локо хвърлиха кошче за боклук към славистите.
21 - Играта е подновена.
21 - Феновете на Славия изгориха шалче на Локомотив.
22 - "Железничарите", които също успяха да отнемат шал от агитката на "белите", го запалиха в сектор "А".
24 - Удар на Ерол Дост, вратарят на Локо Александър Любенов спаси.
39   ЧЕРВЕН КАРТОН! Георги Вълчев от Славия е изгонен за фаул срещу Божидар Кацаров. Съдията Драгомир Драганов прегледа ситуацията с ВАР и изгони играча на "белите".
40  Кацаров е край тъчлинията и му се оказва медицинска помощ, главата му е спукана и обляна в кръв.
41 - Футболистът на Локомотив ще продължи участие с превързана глава.
44  Шанс за Славия. Александър Любенов спаси изстрел на Тони Тасев.
45 - Добавеното време е 4 минути.
45+2  Спасяване на Светослав Вуцов след удар на Лолала.
45+4 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
56  ГОЛ! 1:0 за Локомотив (София) след попадение на Октавио! Халфът се възползва от грешка на бранителите в бяло, реализирайки с удар по земя в долния ляв ъгъл на Вуцов.
69  17-годишният Валентин Николов влиза в игра за "железничарите", Върджил Пинсон напуска терена.
74  Кемело Нгуена пропусна да изравни от добра позиция, стреляйки в аут.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+6 - Край на мача. Локомотив (София) победи Славия с 1:0.

ЛОКОМОТИВ (София): 24.Александър Любенов, 13.Селсо Рапосо, 6.Пламен Крачунов , 89.Матеус Роча, 4.Мики Орачев (к) , 22.Владимир Семерджиев (89  26.Красимир Милошев), 44.Божидар Кацаров, 58.Октавио  , 93.Върджил Пинсон (69  10.Валентин Николов), 19.Илия Димитров (90  9.Мохамед Бухмиди), 11.Раел Лолала (46  7.Александър Александров)
Резерви: 1.Цветомир Витков, 10.Валентин Николов, 7.Александър Александров, 26.Красимир Милошев, 9.Мохамед Бухмиди, 15.Лука Иванов, 14.Християн Чипев
Треньор: Иван Колев

СЛАВИЯ:
21.Светослав Вуцов, 3.Ертан Томбак, 23.Емил Виячки, 55.Андреа Христов (к), 18.Димитър Стоянов , 77.Георги Вълчев , 17.Ерол Дост (77  73.Иван Минчев), 7.Питър Макрилос (77  11.Кристиан Добрев), 88.Тони Тасев (58  71.Емил Стоев), 10.Радослав Кирилов, 19.Мартин Сораков (45+1  16.Кемело Нгуена)
Резерви: 12.Иван Дерменджиев, 71.Емил Стоев, 73.Иван Минчев, 6.Костадин Велков, 11.Кристиан Добрев, 5.Мартин Атанасов, 16.Кемело Нгуена
Треньор: Златомир Загорчич

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия