Локомотив (София) и ЦСКА 1948 изиграха интригуващ мач от 16-ия кръг на Efbet Лига, в който не беше излъчен победител - 2:2.

"Железничарите" поведоха в 16-ата минута, когато Октавио вкара на Даниел Наумов от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Симеон Петров срещу Божидар Кацаров. Радостта на Локомотив обаче не трая дълго. В 19-ата минута Георги Русев изравни след отлично подаване на Крум Стоянов - 1:1.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В добавеното време на първата част Александър Александров, който записа мач номер 100 за Локомотив (София) днес, направи 2:1. Той получи подаване от Раел Лолала в близост до точката на дузпата и реализира във вратата на Наумов. Националът Ивайло Чочев се разписа за 2:2 в 58-ата минута. Опитният халф изпълни пряк свободен удар, стреляйки силно към вратата на "железничарите", получи се рикошет в тялото на съперник и Александър Любенов беше изненадан, като му се наложи да вади топката от мрежата си.

Малко преди края съдията Ивайло Стоянов се контузи и се наложи да бъде заменен от четвъртия рефер Васимир Ел Хатиб. В оставащите минути не падна нов гол и срещата завърши 2:2.

ЦСКА 1948 е десети с 15 точки, колкото има и Локомотив (София), заемащ 11-ото място.

ЛОКОМОТИВ (Сф) - ЦСКА 1948 2:2
1:0 Октавио (16-дузпа), 1:1 Георги Русев (19), 2:1 Александър Александров (45+3), 2:2 Ивайло Чочев (58)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
14  ДУЗПА за Локомотив (София), след като Симеон Петров влезе остро в краката на Божидар Кацаров и го повали в наказателното поле.
14  Жълт картон за Петров за нарушението.
16  ГОЛ! 1:0 за Локомотив с точно изпълнение на Октавио, който изпрати топката в долния десен ъгъл.
19  ГОЛ! ЦСКА 1948 бързо изравни - 1:1. Крум Стоянов напредна отляво и подаде успоредно на голлинията към Георги Русев, който засече топката във вратата на Александър Любенов.
20 - Попадението беше проверено с ВАР заради съмнения за засада. Стана ясно, че такава няма и равенството 1:1 е потвърдено.
25  Александър Александров отбеляза гол за домакините, но той е отменен заради засада.
42  ГРЕДА! Александър Александров изпълни пряк свободен удар, топката се отби в напречната греда.
45+3  ГОЛ! 2:1 за Локомотив след попадение на Александър Александров. Той получи подаване от Раел Лолала в близост до точката на дузпата и реализира във вратата на Даниел Наумов.
45+5 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
52 - Локо (Сф) поиска дузпа. Раел Лолала опита центриране, а топката срещна ръката на Крум Стоянов, която обаче бе плътно прилепена до тялото му.
58  ГОЛ! Ивайло Чочев вкара за 2:2. Националът стреля мощно от пряк свободен удар, получи се рикошет в тялото на играч на Локо, Любенов беше подлъган и топката влетя във вратата му.
82  Oказва се медицинска помощ на съдията Ивайло Стоянов. Съдията се хвана за левия прасец.
83  Стоянов не може да продължи, напуска терена с помощта на медицинските лица. Четвъртият рефер Васимир Ел Хатиб ще довърши срещата.
87 - Мачът е подновен, в ролята на главен съдия вече е Васимир Ел Хатиб.
90 - Добавеното време е 8 минути.
90+10 - Край на мача - 2:2.

ЛОКОМОТИВ (Сф): 24.Александър Любенов, 13.Селсо Рапосо, 5.Георгиос Катсикас , 6.Пламен Крачунов, 4.Мики Орачев (к), 89.Матеус Роча (63  22.Владимир Семерджиев), 44.Божидар Кацаров, 58.Октавио , 7.Александър Александров , 11.Раел Лолала  (63  26.Красимир Милошев ), 93.Вържил Пинсон (82  10.Валентин Николов)
Резерви: 1.Цветомир Витков, 10.Валентин Николов, 22.Владимир Семерджиев, 26.Красимир Милошев, 15.Лука Иванов, 14.Християн Чипев, 8.Христо Иванов
Tреньор: Иван Колев

ЦСКА 1948
ЦСКА 194829.Даниел Наумов (к), 87.Симеон Петров , 3.Димитър Пиргов (46  9.Денислав Ангелов), 24.Лазар Марин, 7.Марио Топузов, 37.Емил Мартинов, 18.Ивайло Чочев , 77.Крум Стоянов  (56  25.Георги Ангелов ), 20.Ангел Бастунов, 10.Георги Русев , 33.Галин Иванов  (90+5  61.Стелиян Добрев)
Резерви: 1.Димитър Тодоров, 61.Стелиян Добрев, 28.Емануил Личев, 9.Денислав Ангелов, 25.Георги Ангелов, 8.Ивайло Климентов, 98.Валентин Йосков
Tреньор: Николай Киров

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Ивайло Стоянов (83  Васимир Ел Хатиб)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия