Локомотив (София) постигна първата си победа след завръщането в елита. Футболистите на треньора Иван Колев надвиха с 1:0 Локомотив (Пловдив) в мач от втория кръг на Efbet Лига. Героят за тима от "Надежда" е Раел Лолала. Привлеченият от Нефтохимик конгоанец, който има швейцарски паспорт, се разписа още в петата минута. Това се оказа достатъчно на домакините, за да вземат трите точки от уморените "смърфове".

Тимът на Александър Тунчев спечелиха тежкото гостуване на Словачко в Чехия в четвъртък, за да продължат напред в Лигата на конференциите, но тази вечер разочарова феновете си. Наставникът предприе няколко промени в титулярния състав, а капитанът Димитър Илиев бе един от получилите почивка.

Загубата е втора поредна за Локо (Пд) в първенството, след като на старта "черно-белите" отстъпиха с 1:3 у дома на шампиона Лудогорец.

Локомотив (София) пък падна от Берое с 0:1 в първия кръг, но днес демонстрира голямо желание за успеха и го постигна. Мачът се игра на стадион "Арена Царско село", тъй като ст. "Локомотив" все още е без лиценз за мачовете от Efbet Лига.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В началото Локо (Сф) oпита домакински натиск. Избраниците на Иван Колев успяха да поведат още при първата ситуация пред германския вратар Лукас Рейдър, който зае мястото на Илко Пиргов под рамката в днешната среща. В петата минута Карим Бухмиди бе изведен с дълъг пас и пусна към Раел Лолала, който се разписа отблизо. Попадението бе прегледано с ВАР за евентуална засада на Бухмиди, но такава нямаше и Локо (Сф) поведе с 1:0.

В 11-ата минута Емил Янчев опита да изведе Бирсент Карагарен, но вратарят на домакините Александър Любенов излезе и изчисти с глава. В следващите минути "смърфовете" се настаниха в половината на домакините, но без да успеят да застрашат вратата на Любенов.

В 24-ата минута Александър Александров отправи удар, германският страж Рейдър улови. В 40-ата Карагарен падна в наказателното поле за дузпа, но действията на Пламен Крачунов бяха чисти и съдията Станислав Тодоров остави играта да продължи.

След почивката в игра за гостите от Пловдив се появиха Димитър Илиев, Петър Витанов, Кристиан Гомис и Лукас Салинас, които влязоха на местата на Мартин Паскалев, Венсан Марсел, Олексий Биков и Емил Янчев.

Локо (Пд) започна по-агресивно, като още в 48-ата минута Любенов трябваше да избива топката след мощен изстрел на Конър Руан. В 53-ата минута Карагарен центира към Георги Минчев, но нападателят на "смърфовете" стреля неточно с глава.

В 70-ата Умарбаев центрира към далечната греда, където Крачун закъсня и не успя да играе с топката. Десет минути след това след изпълнение на корнер топката стигна до Димитър Илиев, който пробва да вкара със задна ножица, но Красимир Милошев изчисти пред голлинията.

До края "смърфовете" опитаха да изравнят, но момчетата на Иван Колев се бориха храбро и не се пропукаха, изковавайки успеха в "железничарското" дерби, и то точно в Денят на железничаря.

На Локо (Пловдив) предстои домакинството на ФК Копенхаген от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите - на 5 август (четвъртък) от 19:00 часа. На 9-ти пък е домакинството на новака в елита Пирин (Благоевград).

Локо (София) ще играе с ЦСКА 1948 на 6 август (петък) от 21:00 часа на Националния стадион "Васил Левски".

Efbet Лига - сезон 2021/2022

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

ЛОКОМОТИВ (Сф) - ЛОКОМОТИВ (Пд) 1:0
1:0 Раел Лолала (5)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5  ГОЛ! Раел Лолала вкара за Локомотив (София) - 1:0. Пламен Крачунов пусна дълго извеждащо подаване за Карим Бухмиди отдясно в наказателното поле на "смърфовете", а алжирецът центрира към далечната греда, където Лолала беше оставен непокрит и с удар от въздуха прониза Лукас Рейдър, който днес пази за тима от "Лаута".
6  Ситуацията беше прегледана с ВАР поради съмнения за засада. Такава обаче няма и попадението е зачетено.
24 - Удар на Александър Александров, Рейдър улови топката.
45+2 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Александър Любенов спаси изстрел на Конър Руан.
65  Жълт картон за треньора на вратарите на Локо (Сф) Йордан Господинов заради претенции към съдията.
80  Димитър Илиев опита атрактивно изпълнение със задна ножица, но Красимир Милошев беше на точното място и изчисти топката пред голлинията.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+8 - Край на мача. Локо (Сф) победи Локо (Пд) с 1:0.

ЛОКО (Сф): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо  (61  10. Валентин Николов), 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев , 26. Красимир Милошев, 22. Владимир Семерджиев , 44. Божидар Кацаров , 11. Раел Лолала  (76  14. Християн Чипев), 9. Карим Бухмиди  (61  3. Марио Петков), 7. Александър Александров (89  99. Джонатан Машадо)
Резерви: 1. Цветомир Витков, 10. Валентин Николов, 99. Джонатан Машадо, 15. Лука Иванов, 3. Марио Петков, 77. Мартин Стоилов, 14. Християн Чипев
Треньор: Иван Колев

PFК Lokomotiv Plovdiv 1926

ЛОКО (Пд): 71. Лукас Рейдър, 2. Олексий Биков  (46  34. Петър Витанов), 25. Артур Крачун, 5. Мартин Паскалев (46  4.Кристиан Гомис), 39. Парвиз Умарбаев (81  28. Айвън Ангелов), 6. Емил Янчев (46  14. Димитър Илиев), 20. Милош Петрович , 11. Конър Руан, 61. Венсан Марсел (46  16. Лукас Салинас), 9. Бирсент Карагарен, 19. Георги Минчев
Резерви: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис, 28. Айвън Ангелов, 19. Александър Иванов, 14. Димитър Илиев, 16. Лукас Салинас, 34. Петър Витанов
Треньор: Александър Тунчев

София, стадион "Арена Царско село"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия