Локомотив (Пловдив) и Левски завършиха при 0:0 в последна среща от шампионата за тази година от 20-ия кръг на Ефбет лига, която беше и пряк двубой за второто място. Мачът беше последен за ветерана от Локо Георги Илиев, както и за страничния рефер Веселин Мишев, които бяха почетени преди началото му.

Самият мач започна двуостро с опасности и пред двете врати, като тези за домакините бяха по-чисти. Димитър Илиев пропусна отблизо в 10-ата минута, Георги Илиев удари гредата в 18-ата, а Езе също беше близо до гола в 39-ата. Мачът беше спрян за около пет минути в началото на втората част заради димки на пистата, хвърлени от феновете на Левски, а след подновяването й "сините" бяха близо до гола, но ударът с глава на Рейш срещна тялото на Езе.

След час игра Локо остана с човек по-малко заради червен картон на Ален Ожболт заради спречкване с Холмар Ейолфсон, а  в 73-ата Левски пропусна най-чистото си положение в срещата, но ветеранът Георги Илиев изпревари Мазурек пред опразнената врата.

Четвърт час преди края Илиев напусна под аплодисментите на феновете, а заместникът му Петър Витанов можеше да асистира за първия гол в срещата минути след това, но Карагерен стреля високо над вратата. Левски имаше претенции за дузпа минути преди края, когато Паулиньо падна в наказателното поле, а до края не се случи нищо по-запомнящо се пред двамата вратари.

Левски остава с две точки пред Локомотив на втората позиция, като "сините" вече са на 4 зад Лудогорец, който по-късно днес играе със Славия.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 0:0

По-важното от мача по минути:

0' Аплодисменти и подарък картина за полузащитника на Локомотив Георги Илиев, играещ днес последния мач в кариерата си. Илиев получи капитанската лента от Димитър Илиев за днешния мач.
0' Срещата е последна в БГ футбола и за страничния съдия Веселин Мишев.

1' Начало на мача в Пловдив.
4' Франко Мазурек опита удар към вратата на Локомотив, но изстрелът му е блокиран.
10'  Георги Илиев центрира опасно от фаул, Димитър Илиев стреля с глава, но топката се отби в Хали Тиам в корнер.
11' Паулиньо стигна до топката пред наказателното поле на домакините и стреля от малък ъгъл, но встрани.
18.  ГРЕДА за Локомотив! Георги Илиев удари напречната греда след пряк свободен удар.
29' Живко Миланов опита да изведе Станислав Иванов, но Луков излезе и се намеси.
39'  Георги Илиев центрира опасно в наказателното поле на Левски, Езе скочи най-високо, но не намери добре топката и тя излезе в аут.
45' Центриране към Дени Алар в наказателното поле, но ударът му е неточен.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
46' Мачът временно е спрян заради лоша видимост на терена заради димки от сектора с фенове на Левски.
50'  Всичко е наред и играта е подновена с корнер пред вратата на Локо, Рейш стреля, но Езе застана на пътя на топката.
52' Претенции за игра с ръка на Хали Тиам в наказателното поле на Левски, Станислав Тодоров дава знак играта да продължи.
55'  Центриране към Стивън Езе на Георги Илиев, удар, но топката минава встрани.
63'  Червен картон! Домакините остават с човек по-малко за червен картон на Ален Ожболт за удар без топка срещу Холмар Ейолфсон. Исландецът получава жълт картон за ситуацията.
73'  Контраатака за Левски, Паулиньо пусна към Нашименто, той продължи към Мазурек, но Георги Илиев го изпревари и изчисти в корнер.
76'  Феновете изпращат с аплодисменти Георги Илиев, който напуска играта в последния си мач в професионалния футбол.
78'  Витанов проби по десния фланг и пусна към Карагерен, но той стреля над вратата.
87' Претенции за дузпа от Левски след падане на Паулиньо при контакт с Карагерен, но реферът замълча.
90+4' Хубаво центриране към Насиру Мохамед, но вместо удар, той опита да върне топката назад.
90+6' Край на мача!!!

ЛОКО (ПД): 71.Мартин Луков, 61.Диниш Алмейда , 6.Стивън Езе, 5.Дейвид Малембана, 10.Парвиз Умарбаев ( 7.Момчил Цветанов), 20.Милош Петрович, 50.Йосип Томашевич, 21.Георги Илиев ( 34.Петър Витанов), 9.Бирсент Карагарен, 14.Димитър Илиев ( 77.Анте Аралица), 12.Ален Ожболт
Резерви: 1.Илко Пиргов, 25.Лукас Масоеро, 13.Един Бахтич, 44.Николай Николаев, 34.Петър Витанов

ЛЕВСКИ: 1.Милан Миятович, 4.Иван Горанов , 5.Холмар Ейолфсон , 7.Паулиньо, 9.Дени Алар, 10.Франко Мазурек ( 18.Насиру Мохамед), 20.Живко Миланов, 22.Нуно Рейш, 23.Хали Тиам , 70.Мартин Райнов , 99.Станислав Иванов ( 14.Филипе Нашименто )
Резерви: 12.Петър Иванов, 6.Ивайло Найденов, 18.Насиру Мохамед, 19.Йоанис Каргас, 29.Станислав Костов, 79.Мартин Петков

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Станислав Тодоров