Локомотив (Пловдив) и Берое завършиха при 0:0 в среща от 28-ия кръг на efbet лига.

Двубоят започна с натиск на домакините, но Александър Иванов, Парвис Умарбаев и Бирсент Карагерен не се възползваха от добри положения в първите десет минути.

След още толкова последва невероятен пропуск на Умарбаев, който на празна врата стреля встрани.

До края на полувремето играта се понакъса, а Локо стигна само до още един удар, но Алмейда разочарова с глава и вратарят на Берое нямаше проблем.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Берое поизравни играта през втората част и полувремето започна с първия точен удар на заралии в очертанията на вратата на Локо. Отправи го Алиун Фал, а минути по-късно отново той пропусна от добра позиция.

Именно Фал стана автор на най-сериозния пропуск за Берое в мача четвърт час преди края, когато не успя да уцели вратата сам срещу Пиргов.

Минути преди края Локо също пропусна от добра позиция, след като ударът на Николаев от въздуха премина над вратата. "Смърфовете" можеха да измъкнат победата в последните секунди, но ударът на Димитър Илиев попадна в ръцете на Ганев.

Пловдивчани се укрепиха на втората позиция в класирането с 3 точки пред ЦСКА, но с мач повече от "армейците". Берое пък остава на дъното на топ 6 с 38 точки.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - БЕРОЕ 0:0

По-важното от мача по минути:

0' Минута мълчание и аплодисменти по трибуните в памет на легендата Георги Димитров - Джеки!
1' Начало на срещата.
2' Първа добра възможност в мача! Момчил Цветанов чукна топката в пета към Александър Иванов, но синът на Гонзо не уцели добре топката.
3' Парвиз Умарбаев опитва да обстрелва вратата на гостите от пряк свободен удар, топката среща стената.
9' Бирсент Карагарен пробои отляво, залъга бранител и стреля, но шутът му е блокиран от защитник в наказателното поле на Берое.
21'  Невероятен пропуск на Локо! Умарбаев отне топката от защитник в наказателното поле, но стреля покрай гредата на опразнената врата!
28' Още една възможност за домакините! Карагерен се озова на добра позиция и стреля, но право в ръцете на Ганев.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
53' Първи точен удар за Берое! Алиун Фал стреля с глава, но право в ръцете на Пиргов.
56'  Нова възможност за Фал, последва удар отблизо, но Пиргов отново спаси.
75'  Фрапантен пропуск на Берое! Фал открадна топката от Николаев на центъра на терена, нахлу в половината на домакините и стреля покрай Пиргов, но и на сантиметри от гредата.
82'  Страхотна атака за Локо! Руан центрира в наказателното поле, Николаев стреля от въздуха, но над вратата.
90'  Стив Фуртадо от Берое е изгонен с директен червен картон за препъване без топка на съперник.
90+3'  Разбъркване в наказателното поле на Берое, Димитър Илиев стреля с глава, но в ръцете на Ганев.
90+3' Край на мача.

Лок. ПловдивЛОКО (ПД): 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (85  50. Даниел Иванов), 44. Николай Николаев (90+2  5. Дейвид Малембана), 14. Димитър Илиев, 21. Бирсент Карагарен, 7. Момчил Цветанов (85' 15. Георги Мавродиев), 19. Александър Иванов (65  11. Конър Руан)
Резерви: 81. Ивайло Василев, 13. Видол Сейменски, 20. Иван Арамазов
Треньор: Александър Тунчев

БероеБЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров (60  23. Кукула), 11. Алиун Фал (89  21. Кийлън Лебон), 17. Ибрахима Конте, 18. Илиас Хасани , 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо , 25. Георги Ангелов, 94. Илиян Стефанов
Резерви: 12. Душан Перниш, 2. Джуниет Али, 15. Георги Динков, , 66. Радослав Апостолов, 73. Иван Минчев
Треньор: Петър Колев

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Никола Попов