Локомотив (Пловдив) срази ЦСКА с 2:0 на "Лаута" в среща от 30-ия кръг на efbet Лига и дръпна с три точки на втората позиция пред "червените", които насочват вниманието си към финала в турнира за Купата на България срещу Арда на 19 май. Капитанът Димитър Илиев (76-дузпа, 84) вкара и двата гола за "смърфовете", а "армейците" не отправиха нито един точен удар в мача.

Домакините първи създадоха опасност пред вратата на противника в 11-ата минута, когато Кристиан Илич изведе чудесно Георги Минчев и последва удар от малък ъгъл. Вратарят Димитър Евтимов реагира с блестящ рефлекс и отрази удара. Гостите отвърнаха с далечен удар на Тибо Вион в 19-ата минута, но топката премина над вратата.

В 27-ата минута Жорди Кайседо отправи опасен диагонален удар, но топката премина близо до дясната греда зад Илко Пиргов. Секунди след това вратарят на гостите Димитър Евтимов излезе извън наказателното поле и пресече извеждащ пас на Парвиз Умарбаев към Момчил Цветанов, избивайки топката от краката му в тъч. До края на първата част "червените" владееха повече топката, но "смърфовете" се защитаваха умело и така и не се наложи Илко Пиргов да се намесва.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Малко след почивката Илич пусна към Минчев и той изпревари Матей, след което шутира, но Вион изби пред голлинията. В 54-ата минута Момчил Цветанов получи отляво и пробва остро центриране по земя, успоредно на голлинията. Георги Минчев обаче се размина с топката на два метра пред голлинията и тя излезе извън пределите на терена.

В 69-ата минута Иван Турицов подсече Момчил Цветанов и домакините получиха пряк свободен удар. Парвиз Умарбаев изпълни, а Бирсент Карагарен шутира от въздуха. Получи се рикошет, но Димитър Евтимов не се подлъга и успя да улови точката. Пет минути по-късно Умарбаев отново центрира от пряк свободен удар, а всички се разминаха с топката и Лукас Масоеро се строполи на тревата с претенции за дузпа. Последва сигнал от ВАР и главният съдия Георги Димитров послуша колегата си от стаята за видеоповторения Волен Чинков, след което прегледа положението и отсъди 11-метров наказателен удар. Капитанът Димитър Илиев застана зад топката и изпрати Димитър Евтимов в противоположния ъгъл, реализирайки за 1:0.

В 84-ата минута Умарбаев отново центрира от фаул, а Кристиан Гомис свали топката за Димитър Илиев, който с премерен удар от близка дистанция удвои аванса на "смърфовете". Голът бе потвърден и от ВАР след преглеждане на ситуацията заради съмнения за нарушение в атака.

До края на мача домакините задържаха комфортния си аванс, а усилията на гостите поне за почетен гол не се увенчаха с успех и те си тръгнаха победени от Пловдив преди финала за Купата на България.

След победата си Локомотив (Пловдив) е втори с 59 точки и три повече от заемащия третата позиция ЦСКА, а до края на сезона те имат да изиграят по още два мача в първата шестица от плейофната фаза на елита.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА 2:0
1:0 Димитър Илиев (76-дузпа), 2:0 Димитър Илиев (84)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - Равностойни начални минути
9 - Хубава атака за гостите, завършила след намеса на Гомис от домакините
11 - Кристиан Илич изведе чудесно Георги Минчев и последва удар от малък ъгъл, но Димитър Евтимов отрази с блестящ рефлекс
19 - Тибо Вион шутира от далечна дистанция и топката премина над вратата
20 - Илич и Матей се сблъскаха при опит за атака на "смърфовете", които имаха претенции за нарушение, но не получиха свободен удар
26 - Георги Йомов се измъкна по дясното крило и центрира, но вратарят Илко Пиргов хвана топката и пресече подаването за Жорди Кайседо
27 - Жорди Кайседо финтира Лукас Масоеро и отправи диагонален удар, но топката премина близо до дясната греда зад Илко Пиргов
29 - Димитър Евтимов излезе извън наказателното поле и пресече извеждащ пас на Парвиз Умарбаев към Момчил Цветанов, избивайки топката от краката му в тъч
37 - Гостите владеят повече топката, но домакините се бранят умело и не се налага на Пиргов да се намесва
45 - Край на първата част!
....................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - Илич пусна към Минчев и той изпревари Матей, след което шутира, но Вион изби пред голлинията
54 - Момчил Цветанов подаде успоредно към Минчев, но много малко не достигна на нападателя да засече на два метра пред вратата
58 - Напрежение във ВИП ложата, където собственикът на "смърфовете" Христо Крушарски води спор с фенове
69 - Умарбаев стреля от фаул, топката достигна в Карагарен, който отправи далечен изстрел, но Евтимов не беше затруднен
74 - Умарбаев центрира от пряк свободен удар, а всички се разминаха с топката и Лукас Масоеро се строполи на тревата с претенции за дузпа. ВАР сигнализира за ситуацията, че Бисмарк Чарлс е изблъскал Масоеро в наказателното поле
75 - ДУЗПА за Локомотив! Съдията Георги Димитров е категоричен след разглеждането на ситуацията с ВАР
76 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Димитър Илиев е безпогрешен от бялата точка за 1:0
84 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Ново центриране от фаул на Умарбаев, Гомис свали към Димитър Илиев и капитанът се разписа от близка дистанция за 2:0. Голът бе потвърден и от ВАР след съмнения заради нарушение в атака на Гомис
89 - Гостите се опитват да натиснат в търсене на почетен гол, но без успех
90+6 - Край на мача! Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА с 2:0 и дръпна с три точки пред "армейците" на втората позиция

Състави
Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (87 5. Дейвид Малембана), 7. Момчил Цветанов (90+1 11. Конър Руан), 9. Бирсент Карагарен (84 44. Николай Николаев), 6. Кристиан Илич (90+1 50. Даниел Иванов), 14. Димитър Илиев (К) (90+1 15. Георги Мавродиев), 10. Георги Минчев
Резерви: 81. Кристиан Томов, 44. Николай Николаев, 5. Дейвид Малембана, 11. Конър Руан, 19. Александър Иванов, 15. Георги Мавродиев, 50. Даниел Иванов
Треньор: Александър Тунчев

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 5. Федерико Варела, 7. Енрике Рафаел (64 24. Джером Синклер), 10. Георги Йомов, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику (63 19. Иван Турицов), 20. Тиаго Родригес, 21. Амос Юга, 30. Жорди Кайседо (63 17. Бисмарк Чарлс)
Резерви: 1. Густаво Бусато, 8. Греъм Кери, 11. Петър Занев, 17. Бисмарк Чарлс, 19. Иван Турицов, 24. Джемор Синклер, 27. Мартин Смоленски
Треньор: Любослав Пенев

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Георги Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение