ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Пловдив) победи Локомотив (София) с 2:1 като гост в среща от предпоследния кръг на efbet Лига и записа първа победа от пет мача насам. Трите точки не промениха класирането на "канарчетата", които остават на 10-о място с 36 точки на 6 зад "железничарите", които са на девета позиция.

Битката започна с превес за "железничарите", които направиха три пропуска в първия полови час на мача след удари на Антонио Вутов, Красимир Милошев и Божидар Кацаров.

Локомотив получи дузпа в 32-ата минута, превърната в гол от Антонио Вутов (1:0). Само пет минути след това обаче Ботев изравни с попадение на Николай Минков (1:1).

В самия край на първата част "канарчетата" можеха да направят обрат, но ударът на Абдулайе Траоре се отби от гредата.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Само пет минути след почивката Ботев успя да стигне до обрат,. след като Абдулайе Траоре се измъкна от отбраната на Локомотив и прониза Гайе за 2:1.

В следващите минути двата тима си размениха по една възможност, но Траоре и Малембана не се възползваха. В последния четвърт час същото сториха Красимир Милошев и Самюел Акере.

Минута преди края реферът Валентин Железов отсъди дузпа за игра с ръка на Мартин Ситев в наказателното поле на Ботев. След ВАР обаче съдията осъзна грешката си и отмени 11-метровия наказателен удар.

В последната минута от продължението на срещата Карлос Франса получи втори жълт картон и напусна играта.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:2
1:0 Антонио Вутов (34' дузпа), 1:1 Николай Минков (39'), 1:2 Абдулайе Траоре (50')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
13' Антонио Вутов получи топката на границата на наказателното на съперника и стреля, но встрани.
19' Карлос Франса проби и шутира, но бранител на Ботев го блокира. Топката се върна към капитана Милошев, който също опита изстрел, но неточно.
27' Бруно Франко проби по лявото крило и намери Божидар Кацаров, който стреля с глава, Аргилашки първо изпусна топката, но след това успя да я хване.
32'  ДУЗПА за Локомотив! Станислав Костов беше повален в наказателното поле на Ботев при пас от Антонио Вутов, но Николай Минков фаулира с шпагат нападателя на столичани и Железов посуочи дузпа.
34'  ГОООООЛ за Локомотив! Антонио Вутов бележи от бялата точка.
39'  ГОООООЛ за Ботев! Рой Херман напредна в половината на домакините, подаде към Николай Минков, а той преодоля Гайе за 1:1.
45'  ГРЕДА! Абдулайе Траоре получи отличен пас зад гърба на "червено-черната" защита и стреля силно към вратата, но ударът му се отби от десния страничен стълб.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50'  ГООООООЛ за Ботев! Абдулайе Траоре бе изведен в половината на Локомотив след контраатака и вкара за 2:1.
52' Абдулай Траоре отново можеше да се разпише, като този път проби отляво, но Гайе отрази.
56' Давид Малембана шутира остро от фал, но топката отлетя над напречната греда на Аргилашки
75' Шанс за Локо (София)! Красимир Милошев отправи силен удар от границата на наказателното поле, но Аргилашки реагира и отби.
84' Възможност за Ботев! Самюел Акере шутира силно с левия крак, но Гайе реагира отлично и прати топката встрани.
90+4'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Карлос Франса от Локомотив (София) получава втори жълт картон.
90+5' Край на мача.

Локомотив СофияЛОКОМОТИВ (СФ): 1. Бубакар Гайе, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко (54  4. Мики Орачев), 5. Дейвид Малембана, 26. Красимир Милошев – К, 44. Божидар Кацаров, 39. Антонио Вутов  (54  70. Димо Бакалов) , 89. Матеус Дуарте (87  17. Теодор Иванов) , 29. Станислав Костов (65  18. Християн Чипев), 13. Селсо Рапосо (54  22. Ивайло Найденов), 11. Карлос Франса
Резерви: 24. Александър Любенов, 7. Александър Александров, 15. Лука Иванов, 3. Марио Петков
Треньор: Станислав Генчев

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман (46  74. Мартин Ситев), 4. Виктор Генев – К  (65 18. Самюел Супрайен ) , 5. Красиан Колев, 7. Лъчезар Балтанов, 15. Джеймс Етоо (85 14. Константин Павлов) , 17. Николай Минков , 19. Абдулайе Траоре , 20. Антонио Калдерон (62 16. Самюел Акере) , 25. Станислав Работов (62 28. Мартин Христов) , 30. Димитър Папазов
Резерви: 21. Мартин Панев, 33. Стефан Смъркалев, 9. Никола Гелин, 31. Мирослав Георгиев
Треньор: Стефан Стоянов

Съдия: Валентин Железов
Стадион: "Локомотив", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР