Лудогорец победи с 4:1 Арда (Кърджали) в мач от плейофите в първата шестица на родното първенство. Тимът на Николай Киров успя да поведе в двубоя в Разград от 30-ия кръг чрез Тонислав Йорданов в 37-ата минута, но шампионите успяха да обърнат резултата още до почивката. Донимик Янков изравни само секунди след попадението на Арда след асистенция на Клаудиу Кешерю. В 45-ата минута Никола Таравел си отбеляза автогол. И при двете попадения на Лудогорец съдията Иво Андреев се обърна за помощ към ВАР и след намесата на видео асистент арбитърът головете бяха зачетени.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В 57-ата минута Алекс Сантана покачи на 3:1, а крайното 4:1 за "орлите" оформи Каули Оливейра, който ознаменува с гол добрата си игрa.

Шампионите бяха водени днес от помощник-треньора Станислав Генчев. Причината е, че Валдас Дамбраускас е в чужбина. Наставникът на Лудогорец е командирован зад граница, за да наблюдава набелязани за привличане футболисти.

След изразителния успех Лудогорец събра 70 точки и вече е на 14 пред втория и третия в класирането - Локомотив (Пловдив) и ЦСКА, които се срещат на "Лаута" тази вечер от 20:00 часа.

Поражението за Арда идва точно преди финала с ЦСКА. Спорът за Купата на България е идната сряда (19 май) от 19:30 часа на "Васил Левски".

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЛУДОГОРЕЦ - АРДА 4:1
0:1 Тонислав Йорданов (37), 1:1 Доминик Янков (38), 2:1 Никола Таравел (45-автогол), 3:1 Алекс Сантана (57), 4:1 Каули Оливейра (87)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
19  Първа голова ситуация в срещата. Каули Оливейра беше изведен фронтално срещу вратаря на Арда Васил Симеонов, но притиснат от Мартин Костадинов не успя да отправи хубав удар и от тялото на стража, топката излезе в корнер. Останаха съмнения за игра с ръка на Костадинов, но след проверка с ВАР те бяха отхвърлени.
29  Пропуск и за гостите от Кърджали. Александър Георгиев подаде на Емил Мартинов, който финтира противник и стреля, но след рикошет в крака на Георги Терзиев топката излезе в ъглов удар.
37  ГОЛ! Тонислав Йорданов даде преднина на Арда - 0:1. Иван Тилев пресече пас на Светослав Дяков пред наказателното поле на "орлите" и с хитро подаване изведе нападателя на Арда сам срещу Кахлина и младият нападател се разписа с точен удар в долния десен ъгъл на вратата на домакините.
38  ГОЛ! Лудогорец веднага изравнява, след като Доминик Янков бе изведен зад гърба на защитата на гостите от Кешерю и отбеляза за 1:1. Асистент-съдията вдигна флага за засада, но след намесата на ВАР попадението бе зачетено.
45
 ГОЛ! 2:1 за Лудогорец. След центриране от корнер Никола Таравел надскочи Алекс Сантана и си отбеляза автогол. Съдията Иво Андреев обаче маркира фаул за Арда, след което отново поиска разглеждане на ситуацията с ВАР. Това доведе до промяна на решението му и попадението беше признато.
45+4 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Николай Киров извършва три смени. Пуска в игра Спас Делев, Жуниньо и Алекс Петков. Извадените са Румен Руменов, Тонислав Йорданов и Деян Лозев. Треньорът на Арда явно иска да съхрани силите на част от титулярите за предстоящия в сряда финал с ЦСКА за Купата на България.
57  ГОЛ! 3:1 за шампионите след попадение на Алекс Сантана, който отбеляза, след като беше изведен сам срещу Васил Симеонов от Каули Оливейра.
78  Иван Тилев отстъпва мястото си на юношеския национал Радослав Узунов, който наскоро стана най-младият играч в историята на българския елит.
87  ГОЛ! Каули Оливейра подпечатва победата на Лудогорец - 4:1, разписвайки се от границата на наказателното поле.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Лудогорец победи Арда с 4:1.

Лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Кристиан Кахлина, 4.Сисиньо , 5.Георги Терзиев, 24.Оливие Вердон, 12.Абел Анисе, 18.Светослав Дяков (к), 22.Джордан Икоко, 7.Aлекс Сантана , 28.Клаудиу Кешерю, 64.Доминик Янков , 95.Каули Оливейра
Резерви: 23.Пламен Илиев, 34.Бранимир Костадинов, 38.Владислав Найденов, 50.Цветослав Петров, 51.Илкер Будинов, 52.Тихомир Димитров, 74.Хюсеин Кельовулев
Треньор: Станислав Генчев

АРДА: 36.Васил Симеонов, 4.Милен Стоев, 11.Александър Георгиев, 13.Никола Таравел , 77.Мартин Костадинов, 18.Георги Атанасов, 19.Румен Руменов (46  9.Спас Делев), 20. Деян Лозев (к) (46  24.Алекс Петков), 27.Емил Мартинов, 33.Иван Тилев (78  25.Радослав Узунов), 98.Тонислав Йорданов  (46  37.Жуниньо)
Резерви: 23.Месут Юсуф, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 24. Алекс Петков, 25.Радослав Узунов, 37.Едимар Жуниор-Жуниньо, 80.Лъчезар Котев
Треньор: Николай Киров

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия: Иво Андреев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение